LITAR DIZELA OTIŠAO NA... NOVE CENE NA BENZINSKIM PUMPAMA! U odnosu na prošli petak, sada košta više
Litar dizela na benzinskim pumpama u Banjaluci skuplji je za 11 feninga u odnosu na prošli petak i sada košta 3,34 KM
02.09.2022
17:14
BETAPHOTO/STA/Nebojsa Tejic/tanjug/dragan kujundžić
Balkan
U bošnjačkim strankama nastala je panika nakon nezvaničnih nagoveštaja da bi (ne)legitimni visoki predstavnik Kristijan Šmit mogao pre oktobarskih izbora nametnuti izmene Izbornog zakona i Ustava Federacije BiH, koje bi omogućile legitimno političko predstavljanje Hrvata.
Najveće optužbe i uvrede, kako na račun Šmita, tako i na račun HDZ-a BiH, stigle su iz Demokratske fronte (DF) Željka Komšića. Generalni sekretar DF-a Dženan Đonlagić i potpredsednik te stranke Zlatan Begić javno su optužili Šmita da ga „zanima samo provođenje zahteva HDZ-a” i kako „od BiH planira napraviti Palestinu koja će ovisiti o susednim državama”.
Kritike Šmitu predstavnici DF-a javno su uputili nakon što su u sredu s pravnim stručnjacima u Kancelariji visokog predstavnika (OHR) obavili konsultacije o mogućim izmenama Izbornog zakona. Posebno ih je, kako su rekli, razočarala Šmitova odluka da izbegne susret s njima i da ne učestvuje u razgovorima na koje ih je pozvao. Minulih dana na konsultacijama su bili i drugi predstavnici vladajućih i opozicionih stranaka iz Federacije BiH.
- Iza zatvorenih vrata Šmit se bavi time da sprovede zahteve HDZ-a i Vlade Hrvatske, da ovde napravi evropsku Palestinu koja će biti u političkom, vojnom i ekonomskom smislu biti zavisna od susednih država. Mi nećemo voditi ljubav s gospodinom Šmitom iza zatvorenih vrata o temi stvaranja Palestine u ovoj zemlji, niti ćemo pomagati nekima u Sarajevu, niti njegovim naci-HDZ prijateljima koji pokušavaju to provesti - rekao je Begić i nagovestio mogućnost organizovanja protesta.
Sa sastanka u OHR-u i Đonlagić je izašao s uverenjem da Šmit „planira nametnuti izmene Izbornog zakona” i da priprema, kako je kazao, rešenja kakvih nema ni u jednoj evropskoj državi. On je poručio Šmitu da je „linija ispod koje DF neće ići implementacija svih presuda suda iz Strazbura”.
Od poteza koji bi Šmit mogao strepe i u Stranici demokratske akcije (SDA) Bakira Izetbegovića. „Smatramo da nije dobro menjati Izborni zakon u vreme predizborne kampanje”, izjavila je Alma Čolo, poslanik SDA u parlamentu BiH.
Politički predstavnici Hrvata ne obaziru se na mišljenje bošnjačkih zvaničnika i očekuju od Šmita da nametne odluku koja bi, kako kaže član Predsedništva HNS-a BiH Mario Karamatić, bila prva koja ne ide „niz dlaku” bošnjačkom narodu i bošnjačkim političarima i da bi ih „to uvredilo zato što ne mogu predstavljati Hrvate”.
Politikolog Nikola Parun je na Nova S govorio o skupu "studenata u blokadi" u Kraljevu.
30.06.2026
08:54
Srđan Milivojević, lider Demokratske stranke, obratio se opoziciji, nazivajući je mafijom!
30.06.2026
08:36
Opozicioni analitičar Boban Stojanović gostovao je na televiziji N1 - gde je govorio o pokretu tzv. studenata u blokadi.
30.06.2026
08:09
Radomir Lazović, kopredsednik Zeleno-levog fronta, pokazao je na televiziji zašto narod ne može da ima poverenje u takvu opoziciju.
30.06.2026
07:42
Blokaderski profesor Čedomir Čupić govorio je zablokadersku televiziju N1 o političkim prilikama u Srbiji, pri čemu se osvrnuo na državne simbole, obeležavanje Vidovdana i pitanje ograničavanja mandata nosilaca najviših državnih funkcija.
30.06.2026
07:40
Republički hidrometeorološki zavod izdao je danas upozorenje za područje Srbije na veoma visoke temperature do 2. jula.
30.06.2026
08:45
U Kikindi je jutros izmereno čak 27 stepeni! Prema saopštenju RHMZ-a danas će se temperature u Srbiji najviše kretati od 36 do 40 stepeni.
30.06.2026
07:30
Minut tuširanja naplaćuju 1 evro, dve kockice leda 50 centi, a deljenje tanjira u restoranu čak 11 evra!
30.06.2026
08:00
Zemljotres jačine 3,6 stepeni po Rihterovoj skali pogodio je jutros Bosnu i Hercegovinu.
30.06.2026
07:09
Zvanični srednji kurs dinara za evro iznosiće danas 117,3697 dinara.
30.06.2026
07:00
Sedmoro meštana niškog sela Matejevac povređeno je u tuči, kojoj je prethodila svađa njihove dece.
30.06.2026
10:15
Sedmorica srpskih državljana povređena su u eksploziji plinske boce koja se dogodila juče oko 15.20 časova u poluprikolici kamiona na aerodromu Heršing u Austriji.
30.06.2026
08:56
Na putu ka Irigu iz pravca Rume, jutros se dogodila teška saobraćajna nesreća, u kojoj, kako se sumnja, ima i mrtvih.
30.06.2026
08:38
Kriminolog Ratomir Antonović otkriva za Informer.rs da serijski lopovi svoje mete ne biraju slučajno i da iza svake provale često stoje dani, pa čak i nedelje praćenja, prikupljanja informacija i procene kada je pravi trenutak za upad.
30.06.2026
07:20
Lj. R. iz Mojkovca poginuo je u saobraćajnoj nesreći, koja se juče oko 15 sati dogodila u mestu Sjerogošte kod Kolašina.
30.06.2026
08:16
Muzička zvezda Šanaja Tvejn našla se na stubu srama jer je na binu izašla u providnoj haljini i bez blama svima pokazala gaće i međunožje.
29.06.2026
14:58
Popularni britanski pevač Hari Stajls srušio se na bini usred koncerta na prepunom stadionu Vembli u Londonu.
29.06.2026
13:59
Glumica Iva Štrljić, još jednom je pokazala da važi za jednu od najzgodnijih dama na domaćoj javnoj sceni.
29.06.2026
12:50
Dama Penelope Kit, najpoznatija po ulogama u serijama "Dobar život" i "Do vlastelinskog dvorca", preminula je od raka u 86. godini.
29.06.2026
12:32
Filmovi "Niske strasti", "Širom zatvorenih očiju" i "fatalna privlačnost" samo su neki od savršenih erotskih trilera za vrele letnje noći.
29.06.2026
12:01
Jutjub priprema nekoliko novina za korisnike Shorts video-snimaka, a među najznačajnijim promenama su mogućnost ubrzane reprodukcije
30.06.2026
10:20
Crteži na zidovima česta su pojava u domovima sa malom decom, ali pre nego što posegnete za četkom i farbom, isprobajte jednostavan trik sa lakom za kosu koji mnogi roditelji hvale.
30.06.2026
09:40
Visoke temperature ne znače da morate da birate između udobnosti i dobrog stila, uz lagane materijale, prozračne krojeve i nekoliko pažljivo odabranih detalja možete izgledati elegantno čak i tokom najvećih vrućina.
30.06.2026
08:00
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama, a evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
30.06.2026
07:00
Čokoladni kolač sa kajsijama spaja sočan biskvit, bogat voćni fil i glatku čokoladnu glazuru, pa je savršen izbor za sve koji vole klasične, ali raskošne domaće poslastice.
30.06.2026
06:00
Miloš Stojanović Tigar partner Jovane Jeremić krišom je snimio na letovanju i otkrio šta voditeljka radi u kasne sate na plaži.
30.06.2026
09:31
Mina Kostić od dolaska iz bolnice nije napuštala stan, da bi pre nekoliko dana otputovala sa verenikom Kasperom, tvrde pevačicine komšije.
30.06.2026
08:14
Nakon snimka sa jahte na kom su navodno Jakov Jozinović i Džejla Ramović društvene mreže bruje o potezu pevačicinog bivšeg dečka Bojana Cvijetićanina.
30.06.2026
07:38
Ćerka pevača Željka Šašića, Sofija, važi za jednu od najatraktivnijih ćerki poznatih, a njene fotografije u kupaćem broje hiljade lajkova.
30.06.2026
07:09
Bivša rijaliti učesnica Milica Veličković progovorila je o svom poznanstvu sa mladim glumcem Pavlom Mensurom.
30.06.2026
06:29
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.