• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

02.05.2025

17:50

Tramp saopštio sjajne vesti, pršti od ponosa! Objavljen izveštaj koji obećava, Amerika na vrhuncu moći?!

Shutterstock/EPA

Vesti

Tramp saopštio sjajne vesti, pršti od ponosa! Objavljen izveštaj koji obećava, Amerika na vrhuncu moći?!

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp ponovo je pozvao američke Federalne rezerve (FED) da snize kamatne stope nakon što je jutros objavljen izveštaj o zaposlenosti u aprilu koji je bio bolji nego što se očekivalo.

"Benzin je upravo probio 1,98 dolara po galonu, što je najniža cena u poslednjih nekoliko godina, cene namirnice (i jaja!) su pale, cena energije je u padu, kamatne stope na hipoteke su pale, zaposlenost je jaka i još mnogo dobrih vesti, jer milijarde dolara pristižu od carina", naveo je Tramp na svojoj društvenoj mreži Truth Social.

On je podvukao da je ovo "prelazna faza" i da "tek počinjemo".

"Potrošači godinama čekaju da cene padnu. Nema inflacije, FED bi trebalo da snizi svoju kamatnu stopu", poručio je američki predsednik. 

Izveštaj o zaposlenosti pokazao je da su poslodavci prošlog meseca otvorili 177.000 radnih mesta, u poređenju sa 135.000 koliko su ekonomisti očekivali.

FED se suočava sa dilemom oko toga da li da snizi kamatne stope dok inflacija ostaje iznad cilja od dva odsto, ili da ih poveća kako bi se pripremio za inflatorni uticaj Trampovih tarifa, prenosi CNN.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Specijalno izdanje Dnevnika zapadne Srbije koje se ne propušta
Live TV

Specijalno izdanje Dnevnika zapadne Srbije koje se ne propušta

Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.

25.06.2026

09:55

Đokiću, vredi li sve ovo ljudskog života?
Live TV

Đokiću, vredi li sve ovo ljudskog života?

Jahja Ferhatović, analitičar i Samir Tandir, predsednik Bošnjačko-srpskog saveza gostujući u Info jutru komentarisali su pokušaj samoubistva Nadžije Mavrić, studentkinje iz Novog Pazara.

24.06.2026

10:33

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set