Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je danas da su francuski predsednik Emanuel Makron i nemački kancelar Fridrih Merc "konačno izgubili zdrav razum" i pokušavaju da se vrate u vremena kada su njihove zemlje želele da osvoje celu Evropu.
On je skrenuo pažnju na nedavni zajednički članak Makrona i Merca, u kojem nazivaju Rusiju "glavnom pretnjom" i ukazuju na potrebu da se Evropa "naoruža".
- Mislim da su sami ovi citati dovoljni da čovek koji ima malo razumevanja šta se dešava u Evropi i prati događaje shvati da su ove ličnosti potpuno izgubile zdrav razum i otvoreno pokušavaju da se vrate u vremena kada su Francuska i Nemačka želele da osvoje Evropu, pre svega Rusko carstvo i Sovjetski Savez - rekao je Lavrov na konferenciji za novinare nakon sastanka sa predsednikom Kirgistana Sadirom Džaparovim i ministrom spoljnih poslova Džeenbekom Kulubajevim, prenosi Ruska gazeta.
- Moskva nije spremna na prevarantske pristupe, za koje se zalažu neki evropski lideri. Glavni uslov je prekid kriminalne aktivnosti kijevskog režima na zakonodavnom istrebljenju svega ruskog, prava Rusa i ruskog govornog područja stanovnika Ukrajine - naglasio je on.
Prema njegovim rečima, da bi se rešila sva pitanja ukrajinskog sukoba, neophodno je otkloniti njegove osnovne uzroke.
Foto: Tanjug/AP
- Pre svega, to je otklanjanje pretnji po bezbednost Rusije koje su nastale kao rezultat širenja NATO-a na Istok u pokušaju da se Kijev uvuče u Severnoatlantski savez sa planovima za stvaranje vojne infrastrukture na teritoriji Ukrajine usmerene protiv Ruske Federacije - rekao je Lavrov.
On je ocenio da Nemačku i, kako je naveo, "ukrajinske naciste", ujedinjuje želja da porobe druge narode.
- Nacisti su spaljivali Jevreje samo zato što su bili Jevreji, a ukrajinski nacisti su spaljivali ruske ljude u Odesi 2. maja 2014. godine samo zato što su bili Rusi - istakao je Lavrov.
Ruski ministar spoljnih poslova od danas boravi u zvaničnoj dvodnevnoj poseti Kirgistanu, tokom koje će prisustvovati i sastanku Saveta ministara spoljnih poslova Organizacije Ugovora o kolektivnoj bezbednosti (ODKB).
Ukrajinski avion F-16 oštećen je prilikom odbijanja masovnog ruskog raketnog i bespilotnog napada protekle noći, a pilot prve klase, potpukovnik Maksim Ustimenko je poginuo, saopštila je Komanda Vazduhoplovnih snaga Oružanih snaga Ukrajine.
Rusija se dinamično razvija, gradi i sprovodi planove za decenije unapred zahvaljujući mladim generacijama, rekao je predsednik Rusije Vladimir Putin prilikom otvaranja omladinskih centara u regionima Ruske Federacije.
Bivši visoki zvaničnici iz Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Rusije održali su u julu sastanak u Beču kako bi razmotrili moguće uslove za mirovne pregovore o Ukrajini, prenose mediji, pozivajući se na izvore upoznate sa događajem.
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da je "užasnut" nakon najnovijih ruskih vazdušnih napada na Ukrajinu, u kojima je poginulo najmanje 16 ljudi, a 130 povređeno.
Rusija veruje da su SAD duboko uključene u ukrajinske napade i svoju zabrinutost prenela je Vašingtonu, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u petak.
Pokušaji ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da izazove Treći svetski rat nisu uspeli, objavio je Florijan Filipo, lider stranke Francuski patrioti, na svom nalogu na društvenim mrežama.
Nemačka je pokrenula više paralelnih kanala prema Moskvi, dok Berlin pokušava da obezbedi vodeću ulogu Evrope u eventualnim pregovorima o završetku sukoba u Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski avion F-16 oštećen je prilikom odbijanja masovnog ruskog raketnog i bespilotnog napada protekle noći, a pilot prve klase, potpukovnik Maksim Ustimenko je poginuo, saopštila je Komanda Vazduhoplovnih snaga Oružanih snaga Ukrajine.
Ljubiša Karović (61) preživeo je stravičan incident na letu FR1879, kada je zbog oštećenja prozora i nagle dekompresije, zamalo ispao kroz prozor aviona, a sada mu je avio-kompanija ponudila da ponovo zakaže let.
Blokaderski zgubidani naručili su kriptovane telefone u vrednosti između 15.000 i 30.000 evra kako bi se zaštitili od Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI).
Gledaoci tajkunske televizije N1 ostali su u potpunom šoku kada se na malim ekranima ponovo pojavila Žaklina Tatalović! Bivša prva zvezda blokaderskih medija izgledala je potpuno neprepoznatljivo i devastirano, a njen drastično promenjen izgled bio je glavna tema na društvenim mrežama!
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić sastao se danas sa otpravnikom poslova Ambasade SAD u Srbiji Aleksandrom Titolom, sa kojim je razgovarao o nastavku saradnje dve zemlje u okviru Strateškog dijaloga.
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
U Srbiji je u periodu januar-jul ove godine, rođeno 33.345 beba što je za 2,0 odsto ili 652 više nego u istom periodu prethodne godine, kada je rođeno 32.693 dece.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski istakla je da su boračka udruženja u Rasinskom okrugu zadovoljna najavljenom državnom podrškom borcima, među kojima će svaki borac dobiti po 10.000 dinara.
Poslednje zaplene kokaina u Španiji i Portugalu pokazuju u kojoj su značajnoj meri zastupljene osobe sa prostora bivše Jugoslavije, kao i da su pripadnici "balkanskog kartela " izuzetno značajni faktori na prostoru Južne Amerike, kaže za Informer Marko Nicović, advokat i član Svetske asocijacije šefova policija.
Nakon raspisane potrage za tri osobe koje su mladića P. V. (26) otele nasred ulice, a potom teško povredile i tražile otkup za njegovo puštanje, uhapšen je V. P. (22).
Crnogorac Goran Vlaović Gora (39), iz Herceg Novog, koji je važio za visokopozicioniranog člana "škaljarskog klana", ubijen je 25. avgusta 2022. godine ispred noćnog kluba "Noa" na popularnoj plaži Zrće na ostvu ostrvu Pagu, u Hrvatskoj, dok se vraćao iz noćnog provoda.
Holivudska akciona zvezda Žan-Klod van Dam stigao je danas u Niš, gde će večeras biti specijalni gost otvaranja Međunarodnog filmskog festivala u Nišu.
Novi dokumentarni film o stravičnim zločinima Džefrija Epstina pod nazivom "Epstinovi dosijei: Mreža zla" (Diabolical: The Epstein Files) stiže na HBO Max 3. septembra, nakon što je kompanija Warner Bros. Discovery zvanično obezbedila međunarodna distributivna prava za ovo ostvarenje.
Ministarstvo kulture prenelo je 463.910.000 dinara za realizaciju projekta "Zaštita i prezentacija manastira Manasija" a ugovor su danas potpisali ministar kulture Nikola Selaković i iguman manastira protosinđel Pavle.
Prema savetima stručnjaka za san, Marjane Tejlor, ključ za bolji san tokom vrućina je pravilna ravnoteža unosa tečnosti tokom dana i smanjenje većih količina pića neposredno pre spavanja.
Iako se hotelska soba uglavnom doživljava kao sigurno mesto, nije preporučljivo da pasoš, gotovinu, nakit, telefon, laptop ili druge vredne predmete ostavljate na stolu, noćnom ormariću ili drugim otvorenim površinama.
Kada temperature porastu, teška i vrela jela često nisu ono što nam se jede. Tada je idealan izbor lagana hladna čorba od šargarepe - osvežavajuća, jednostavna i puna ukusa
Pevačica Jelena Karleuša obeležila je 48. rođendan u velikom stilu, a među brojnim skupocenim poklonima pažnju je privukla prestižna torba brenda "Hermes", vredna čak 20.000 evra.
Javne ličnosti često nisu u dobrim odnosima sa svojim najmilijima, a kada govorimo o narušenim relacijama među najbližim krvnim srodnicima - ovo su samo neki primeri porodičnih odnosa braće i sestara koji su narušeni.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.