Poljski poljoprivrednici ponovo su blokirali saobraćaj na graničnom prelazu Medika–Šehinji, saopštila je ukrajinska Državna granična služba.
Blokada je počela danas u 12.50 po kijevskom vremenu i, prema najavama, trajaće najmanje šest sati. Putničkim automobilima i autobusima prolaz je dozvoljen, dok je u koloni za ulazak u Poljsku trenutno zaglavljeno više od 680 kamiona.
Farmeri poručuju da je reč o hitnom apelu poljskoj vladi i Briselu da reše problem niskih cena žitarica i otežanog plasmana domaćih proizvoda, ali i da preispitaju sporazum EU sa južnoameričkim blokom Merkosur.
Stopped by the Polish protest on the Ukraine border. They are letting only one truck through per hour (humanitarian aid supposedly exempt). It’s smaller today, but they set up a camp. Polish police are nearby—but not intervening. Video is part of line of Ukrainian trucks waiting. pic.twitter.com/6q9O7IItqq
Poljski poljoprivrednici i kamiondžije već dve godine organizuju slične akcije, tvrdeći da ih liberalizacija trgovine sa Ukrajinom ugrožava. Umesto tranzita ka Zapadu, ukrajinska roba često ostaje na poljskom tržištu, obarajući cene domaće proizvodnje.
Najveći udar pretrpeli su proizvođači žitarica, brašna, živine, mlečnih proizvoda i voća. Poljska, koja je drugi najveći svetski izvoznik soka od jabuke, posebno je pogođena jeftinim ukrajinskim jabukama i prerađevinama.
🚛 Border Protests: Truck Blockade Between Poland and Ukraine Reveals Deeper Fractures
September 6, 2025. The Shehyni-Medyka border crossing between Ukraine and Poland has been partially blocked by Polish protesters, who are preventing trucks from passing in either direction.… pic.twitter.com/B3piENeIYU
— marco orio (@Marcorio61O) September 6, 2025
Iako je Poljska bila jedan od ključnih ukrajinskih saveznika na početku rata, ovi protesti dodatno zatežu odnose Varšave i Kijeva.
Predsednik Estonije Alar Karis u intervjuu za Politico upozorava NATO saveznike da bi SAD mogle povući deo svojih trupa iz istočne Evrope, te poručuje da se evropske države, posebno one koje graniče s Rusijom, moraju same pripremiti i graditi sopstvene vojne kapacitete
Belorusija je uhapsila poljskog državljanina osumnjičenog za špijunažu zbog posedovanja dokumenata vezanih za predstojeće belorusko-ruske vojne vežbe, preneli su mediji pozivajući se na državnu televiziju.
Dva ruska drona ušla su u poljski vazdušni prostor tokom noći 3. septembra, ali nisu oborena jer nisu predstavljala opasnost, saopštio je komandant Operativnog štaba Poljskih oružanih snaga Maciej Kliš.
Američki predsednik Donald Tramp poručio je da su Sjedinjene Američke Države spremne da povećaju vojno prisustvo u Poljskoj i garantuju bezbednost te zemlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Estonije Alar Karis u intervjuu za Politico upozorava NATO saveznike da bi SAD mogle povući deo svojih trupa iz istočne Evrope, te poručuje da se evropske države, posebno one koje graniče s Rusijom, moraju same pripremiti i graditi sopstvene vojne kapacitete
Akademik za semafore, ideolog blokadera Dušan Teodorović tokom gostovanja na Novoj S žestoko se nalupetao o Kosovu i Metohiji, ali su njegove budalaština naišle na plodno tle među pojedinim strancima.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
Država će nastaviti da jača preventivnu zdravstvenu zaštitu i da zdravstvene usluge približava građanima u ruralnim sredinama, poručio je državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek, nakon obilaska sela Vlase, udaljenog 25 kilometara od Vranja.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski posetila je u Šapcu preduzeće za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba sa invaliditetom "NOVITAS CONSULT".
Jedna obična rasprava oko mimoilaženja vozila u uskoj ulici, nažalost, pretvorila se u brutalni napad. Baranin A.K. (56) nedavno je teško povređen nakon što je, kako tvrdi, pokušao da trojici muškaraca pokaže kako da prođu ulicom. Ovaj incident samo je jedan u nizu primera u kojima su nesuglasice u saobraćaju umesto nekoliko reči u naletu njutnje završile fizičkim obračunom.
Na graničnom prelazu Batrovci, danas je uhapšen D.M. (47), zbog sumnje da je počinio ratni zločin protiv civilnog stanovništva 1999. godine na Kosovu i Metohiji i određen mu je pritvor do 30 dana
Dok su devedesetih bile statusni simboli i paravan za luksuz, žene mafijaša su postale ključne finansijske karike, a sve češće su primorane da sa optuženičke klupe dokazuju poreklo novca za svoje stanove, firme i račune.
Policija u Zrenjaninu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u ovom gradu, uhapsila je M. N. (43) iz Zrenjanina, zbog postojanja osnovane sumnje je vršio prodaju droge.
Ava Karabatić nam je ustupila medicinsku i pravnu dokumentaciju koja, prema navodima iz dostavljenih dokumenata, beleži povrede nakon incidenta koji je prijavila policiji.
Bivši rijaliti učesnik Bora Santana podelio je na svom Instagramu oitresne snimke svog oca koji se tranutno nalazi u komi, kako nam je rekao kada smo ga pozvali.
Pevačica Katarina Didanović nalazi se trenutno na odmoru, gde sitno broji do porođaja a asada je podelila fotogradije koje otkrivaju njenu letnju idilu.
Voditelj televizije "Pink" Darko Tanasijević oglasio se povodom velikog požara koji je zahvatio Deliblatsku peščaru, predeo za koji je emotivno vezan i gde je odrastao.
Pevačica Sandra Afrika objavila je na svom Instagramu slike na kojima se oprobala u vožnji daske za vodu, a njeno umeće palo je u drugi plan zbog njenih vrelih atributa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.