Na društvenim mrežama pojavio se snimak na kojem se vidi gust dim kako se diže iz pravca britanske vojne baze na Kipru, dok su nad tim područjem oborene dve bespilotne letelice, potvrdio je portparol vlade Kipra.
Incident se dogodio samo dan nakon što je jedna bespilotna letelica tokom noći između nedelje i ponedeljka pogodila britansku bazu, pri čemu nije bilo žrtava, a pričinjena je, kako je saopšteno, minimalna materijalna šteta.
🚨🇮🇷🇬🇧🇨🇾 BREAKING: IRAN has STRUCK the UK base in Cyprus which hosts THOUSANDS of British troops pic.twitter.com/F03Gj3Hw43
— Muhammad Jubair (@kkn9927) March 2, 2026
Dim iznad baze i sirene za uzbunu
Na snimku koji kruži društvenim mrežama vidi se dim koji kulja iz pravca baze RAF Akrotiri, dok se u pozadini čuju sirene za uzbunu. Iako zvanične britanske vlasti nisu objavile detalje o eventualnim novim oštećenjima, kiparske vlasti su potvrdile da su dve letelice koje su u ponedeljak bile usmerene ka bazi uspešno presretnute.
Portparol kiparske vlade Konstantinos Letimbiotis naveo je da su dronovi leteli u pravcu britanske baze u trenutku kada su oboreni.
Prethodno je tokom noći pogođena baza, a kiparski predsednik Nikos Hristodulidis izjavio je da je u tom napadu korišćena iranska bespilotna letelica.
Zbog bezbednosne situacije, zaposleni u bazi dobili su poruku upozorenja o „aktuelnoj bezbednosnoj pretnji“, uz instrukcije da se sklone od prozora i potraže zaklon iza nameštaja. Britansko Ministarstvo odbrane ranije je saopštilo da će članovi porodica vojnog osoblja biti privremeno premešteni na alternativne lokacije iz predostrožnosti.
Uzbuna i na aerodromu Pafos
Paralelno sa dešavanjima oko baze RAF Akrotiri, uzbuna je podignuta i na aerodromu u Pafosu nakon što je u vazdušnom prostoru primećena sumnjiva bespilotna letelica. Izdate su instrukcije za evakuaciju, dok je Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Nikoziji upozorila na moguću pretnju dronovima u regionu Pafosa.
Premijer Ujedinjenog Kraljevstva Kir Starmer ranije je izjavio da je Velika Britanija pristala na zahtev Sjedinjenih Američkih Država da se britanske vojne baze koriste za „odbrambene“ udare, što dodatno podiže tenzije u regionu.
Napetost na Kipru raste nakon napada na RAF Akrotiri, a snimak dima iznad baze dodatno je uznemirio javnost i otvorio pitanja o bezbednosti britanskih vojnih objekata u istočnom Mediteranu.
Eskalacija rata na Bliskom istoku pokazuje koliko je važna ukrajinska stručnost u protivvazdušnoj odbrani, posebno kada je reč o obaranju iranskih dronova, izjavio je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski u sinoćnjem obraćanju.
Centralna komanda SAD (CENTCOM) saopštila je da su tri američka borbena aviona oborena usled, kako je navedeno, "očiglednog incidenta sa prijateljskom vatrom".
Masovna evakuacija gradova na Bliskom istoku mogla bi da usledi ako civilne nuklearne elektrane budu napadnute i dođe do oslobađanja radioaktivnih materija, upozorio je Rafael Grosi, direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju, prenosi Gardian.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Eskalacija rata na Bliskom istoku pokazuje koliko je važna ukrajinska stručnost u protivvazdušnoj odbrani, posebno kada je reč o obaranju iranskih dronova, izjavio je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski u sinoćnjem obraćanju.
Dragan J. Vučićević danas je tokom vanrednog uključenja u program naše televizije otkrio šokantne informacije o premijeru Crne Gore Milojku Spajiću koji je samo nekoliko sati ranije na najsramniji način udario na Srbiju, ali i na glavnog urednika Informera.
Jedan od lidera Srba u Crnoj Gori Milan Knežević uključio se hitno u Kolegijum na Informer televiziji i upozorio da svi novinari i urednici Informera mogu završiti na crnoj listi Crne Gore i Milojka Spajića.
Napadi iz Crne Gore na glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića intenzivirali su se nakon što je novinaru "Vijesti" Petru Komneniću zabranjen ulaz u Srbiju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje večeras svečanom prijemu koji je Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu organizovala povodom obeležavanja 250 godina američke nezavisnosti.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić priredio je večeras svečanu večeru u čast ministra unutrašnjih poslova Mađarske Gabora Pošfaija i delegacije koja boravi u zvaničnoj poseti Srbiji.
Nakon što su blokaderi iz Priboja sinoć došli ispred kuće majke Krsta Janjuševića, direkora JP ''Srbija Šume'' i vikali da treba ''njenog sina ubiti'', Janjušević je podelio emotivnu objavu na Instagramu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je večeras prijemu koji je, povodom Dana nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država organizovala Ambasada SAD.
U poznatom grčkom letovalištu pre dva dana odigrala se prava drama, kada su 55-godišnjeg muškarca iz Srbije vratili u život, nakon što je doživeo srčani zastoj!
Ministarstvo zaštite životne sredine i kompanija EKSPO 2027 potpisali su Memorandum o razumevanju kojim je uspostavljen okvir za zajedničku pripremu i realizaciju obeležavanja Svetskog dana zaštite životne sredine 2027. godine, u okviru programa specijalizovane izložbe Ekspo 2027 Beograd.
Fatlind B. (26) izgubio je život u stravičnoj nesreći koja se dogodila u planinskom području u selu Delovce kod Suve Reke, kada ga je tokom nevremena pogodio grom.
Na društvenim mrežama pojavio se uznemirujući snimak stravičnog vatrenog obračuna koji se danas dogodio u samom centru, na Trgu u Podujevu, a u kojem su ranjene četiri osobe.
U Ulici Salvadora Aljendea na Karaburmi danas se dogodila saobraćajna nezgoda u kojoj je povređen maloletnik, nakon što je na njega naleteo automobil marke "reno".
Nema veće noćne more za istražitelje i porodice žrtava od trenutka kada forenzika do detalja rekonstruiše nezamisliv zločin, identifikuje ubicu, a dželat potom iskoristi svoje specifične veštine i prosto ispari sa lica zemlje. Bekstvo od pravde postaje psihološka igra u kojoj monstrumi koriste divljinu i savršeno planirane rute kako bi postali nevidljivi.
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Glumac Predrag Miki Manojlović kaže da je odbio da glumi u filmu koji je producirao Stiven Spilberg jer je nije želeo da bude deo projekta koji ljude sa ovih prostora predstavlja u negativnom svetlu.
Visoke temperature i velika vlažnost vazduha otežavaju podnošenje letnjih dana. Organizam se tada teže hladi, više se znojimo i brže umaramo, ali uz nekoliko jednostavnih trikova možete lakše preživeti sparinu i rashladiti i sebe i svoj dom.
Japanska kompanija Soni saopštila je da će od januara 2028. godine prestati da proizvodi fizičke diskove za sve nove video-igre za konzole Plejstejšen, čime će buduća izdanja biti dostupna isključivo u digitalnom formatu.
Iako se mnogi parovi nadaju prilici da letnji odmor provedu zajedno, ponovo se povežu i poprave svoj brak, za mnoge problematične odnose ovaj period bi mogao da bude kraj, navode stručnjaci.
Da li ste znali da postoji razlika između Gugl i Hrom aplikacija? Objava na platformi X pokrenula je raspravu o pitanju o kojem mnogi ljudi izgleda nikada nisu ozbiljno razmišljali.
Princeza od Velsa Kejt Midlton ponovo je privukla sve poglede na Vimbldonu. Ovog puta nije zablistala u haljini, već u upečatljivom plavom poslovnom odelu koje je odmah postalo glavna tema komentara.
Voditeljka Sanja Marinković otvoreno je govorila o razvodu od bivšeg supruga Aleksandra Uhrina, ali i o problemima sa kojima se parovi suočavaju u braku.
Pevačica Barbara Bobak nastupila je u jednom prestoničkom klubu, a sve prisutne ostavila je bez teksta kada je otkrila da ispod garderobe ne nosi donji veš.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.