Izraelski premijer Benjamin Netanjahu ne želi da se vidi "kako moćne oružane snage Irana kažnjavaju Izrael za njegovu agresiju", izjavio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči.
On je to rekao nakon što je Izrael zabranio snimanje bezbednosnih lokacija i prenose uživo dok je na snazi upozorenje na napade.
"A, evo kako izveštavaju naši muškarci i žene na terenu: potpuno uništenje izazvano našim projektilima, uspaničene vođe i vazdušna odbrana u rasulu, a tek smo počeli", naveo je Arakči na platformi Iks, uz tekst "Frans 24" u kome se navodi da je izraelska vojska zabranila prenose uživo dok traju upozorenja na vazdušne napade iz Irana raketama ili dronovima.
U tekstu koju je preneo Aragči se navodi da su slike kako izraelska protivvazdušna odbrana presreće iranske projektile bile uobičajene na početku rata, od 28. februara, kao i dvanaestodnevnog rata u junu prošle godine.
Netanyahu doesn't want you to see how Iran's Powerful Armed Forces are punishing Israel for its aggression.
Here's what our men & women on the ground report: utter destruction caused by our missiles, panicked leaders, and air defenses in disarray. And we're just getting started. pic.twitter.com/PSnVSTcakE
— Seyed Abbas Araghchi (@araghchi) March 10, 2026
Francuska televizija je prenela i da je izraelska vojska zabranila da se snimaju mesta udara na lokacijama blizu bezbednosnih objekata, ali da je dozvoljeno snimanje štete od udara na civilnim objektima, ukoliko imena lokacija nisu otkrivena.
- Jedina svrha ove laži je da opravda "Operaciju Epska greška", opasnu avanturu koju je osmislio Izrael, a platili obični Amerikanci - istakao je Aragči.
The claim that Iran was planning on attacking the U.S. or U.S. Forces, whether preventively or preemptively, is a sheer and utter lie.
The sole purpose of that lie is to justify Operation Epic Mistake, a misadventure engineered by Israel and paid for by ordinary Americans.
— Seyed Abbas Araghchi (@araghchi) March 10, 2026
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu zahvalio je američkom predsedniku Donaldu Trampu na podršci jevrejskoj državi, kao i na pozivu na okončanje pravnog postupka protiv samog Netanjahua.
Izrael i Hezbolah su se složili oko prekida vatre koji počinje u 16 časova po izraelskom lokalnom vremenu, rekao je visoki američki zvaničnik za Rojters.
Sjedinjene Američke Države i Iran večeras su elektronski potpisali Memorandum o razumevanju za okončanje rata i on je stupio na snagu, objavio je novinar američkog portala Aksios Barak Ravid na platformi X, pozivajući se na dva visoka američka zvaničnika.
Izrael ne prihvata američko-iranski sporazum ako on ne predviđa potpuno uništenje Hezbolaha i neće povući svoje snage sa zauzetih teritorija, poručio je izraelski ministar nacionalne bezbednosti Itamar Ben-Gvir.
Visoki izraelski zvaničnici oštro su napali sporazum koji Sjedinjene Američke Države pripremaju sa Iranom, tvrdeći da dogovor udara direktno na interese Izraela i ne uklanja ključne pretnje koje Tel Aviv vidi u iranskom nuklearnom i raketnom programu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ekipa Informera uslikala je oduzetu velelepnu jahtu "Sailing Yacht A", koja je u vlasništvu bivše manekenke Sandre Meljničenko, a koju su italijanske vlasti zaplenile, te sada stoji u luci u Trstu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas završne radove na modernizaciji opštinskog puta na deonici između Gornjih i Donjih Sinkovaca, gde mu je priređen veličanstven doček.
Društvenim mrežama ponovo kruži jeziv video-snimak na kom Fadila Mujić, istaknuta članica takozvanog udruženja "Majke Srebrenice", bez trunke stida i srama, detaljno i sa osmehom opisuje stravičan pokolj srpskih civila u selu Kravica na pravoslavni Božić 1993. godine.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj ispričao je prilikom gostovanja na K1 TV, da ga je bivši predsednik Srbije Slobodan Milošević 6 meseci nagovarao da uđe u vladu 1998. godine.
Neumorna ekipa emisije "Na merama" spazila je samozvanog revolucionara iz Kraljeva Predraga Voštinića, kako šeta beogradskim ulicama, a zatim se sastaje sa Nenadom Kulačinom, blokaderom sa dna kace.
Danas se u Novom Sadu dogodio nezapamćeni incident kada su dve osobe besomučno krenule da cepaju i uklanjaju plakate podrške generalu Ratku Mladiću, koje je povodom godišnjice dešavanja u Srebrenici lepila Srpska radikalna stranka.
Odbegli Beranac Vuk Vulević, koga crnogorska policija potražuje kao ključnog člana kriminalne grupe Vasa Ulića i Radoja Zvicera, uhapšen je u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Saše Vukovića zbog sumnje da je 12. maja 2026. na podmukao način ubio Aleksandra Nešovića u restoranu "27". U optužnici se otkriva i da je Dejan S. po naređenju telo žrtve stavio u bure, nasuo mlater i zakopao ga.
Devojka (19) i njen brat (17) su povređeni dok je njihova majka R.N.B.(43) poginula u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć u trsteničkom selu Gornji Ribnik.
Miodrag Nikšić ubijen je na današnji dan pre tačno 31 godinu ispred kafića "Mig" u Hadži Milentijevoj ulici na Vračaru. Bio je samo jedan od ljudi poznatih u podzemlju Beograda koji je u svoju "poslovnu karijeru" upisao i funkciju u srpskom fudbalu, a koji je likvidiran.
Glumica Zendaja razbesnela je svoje fanove nakon što se saznalo da joj je haljina za premijeru filma "Odiseja" u Londonu dostavljena privatnim avionom.
Osvežavajuće limun kocke koje se tope u ustima prave se neverovatno lako, a nestaju sa stola za tili čas. Ovo je definitivno najlakši način da se rashladite i ujedno zasladite tokom vrelih dana.
Đina Džinović je u sjajnim odnosima sa novim suprugom svoje majke Meline, a kako je Informer saznao, on je gleda kao svoju ćerku i trudi se da joj nikada ništa ne fali.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je snimak iz popodnevne vožnje rolerima, a svi na šetalištu gledali su zgodnu voditeljku u minijaturnom šortsu i topu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.