Ukrajinska kriza, aktivno podržavana od grupa rusofobskih zemalja koje žarko žele poraz Rusije, pre ili kasnije će se završiti, kao što su se završili svi sukobi u istoriji čovečanstva, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
"Proukrajinsko ludilo koje trenutno zahvata 'kolektivni Zapad' ne može trajati večno", naveo je Medvedev.
Zemlje "zlatne milijarde" ostvaruju basnoslovne profite i sprovode sopstvene "sebične političke agende" tokom ukrajinskog sukoba, koji je izazvao Zapad, dodao je on.
Medvedev je Ukrajinu nazvao nepostojećom zemljom - "zemlja 404" (oznaka za nepostojeću stranicu na internetu).
Primena dronova menja pravila i etiku rata, naveo je Dmitrij Medvedev. U članku za ruske medije u rizicima primene veštačke inteligencije
Medvedev je naveo da iskustvo iz Specijalne vojne operacije doprinosi pojavi novih potencijala u sferi bespilotnih sistema, a zahvaljujući optimizaciji sistema i algoritama upravljanja putem modernizacije tehnologije veštačke inteligencije moguće je dati zadatak čitavom roju dronova pod kontrolom jednog operatera.
"Dronovi postaju idealno oružje za teroriste zbog toga što su lako dostupni i jeftini. Krijumčarenje, šverc narkoticima, industrija i vojna špijunaža - sve to prelazi na novi, visoko tehnološki nivo sa kojim bezbednosne strukture teško izlaze na kraj", ukazao je on.
Dostupnost 3D printera koji su tehnički sposobni da proizvode razne vrste oružja i zaobiđu biometrijsku bezbednost, predstavlja globalnu pretnju, a njih mogu da upotrebe i terorističke organizacije.
Svaki pokušaj prenosa nuklearnih tehnologija ili oružja Ukrajini izazvao bi odlučan vojni odgovor Rusije, uključujući mogućnost upotrebe nestrateškog nuklearnog naoružanja, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Ruski predsednik Vladimir Putin, koji je na čelu Rusije – kao predsednik ili premijer – praktično bez prekida još od 1999. godine, ušao je u peti predsednički mandat koji traje do 2030. godine. Međutim, pitanje naslednika i dalje ostaje jedna od ključnih tema u ruskoj i svetskoj politici.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je da osoba koja je izabrana za predsednika države koja poseduje nuklearno oružje ne može unapred isključiti mogućnost njegove upotrebe, jer bi, u suprotnom, morala da se odrekne same funkcije.
Ukrajinski napad dronovima na rezidenciju ruskog predsednika Vladimira Putina u Novgorodskoj oblasti u decembru prošle godine mogao je da dovede do uzvratnog ruskog udara upotrebom specijalnog oružja, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
Specijalna vojna operacija će pre ili kasnije biti završena pod našim uslovima, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Predsednik Jedinstvene Rusije i zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev poručio je da će sukob u Ukrajini biti završen pobedom Rusije, nakon čega bi trebalo pokrenuti pune krivične postupke za zločine ukrajinskih nacionalista.
Ruske snage izvele su tokom noći napad dronovima na međunarodni drumski granični prelaz Vinogradovka-Vulkanesti u Odeskoj oblasti, teško oštetivši infrastrukturu i potpuno zaustavivši prolazak ljudi i vozila na još jednoj važnoj saobraćajnici prema Moldaviji.
Najnovija ruska nuklearna podmornica Habarovsk prvi put je isplovila na more i počela testiranja u Belom moru, noseći sa sobom potpuno novu stratešku pretnju za Zapad – projektovana je za do šest nuklearnih podvodnih aparata Posejdon.
Dve osobe su poginule, a još dve povređene u velikom napadu ukrajinskih bespilotnih letelica na Krasnodarski kraj, gde su tokom noći odjekivale eksplozije, izbili požari, a vatra je zahvatila i naftnu rafineriju u Afipskom.
Ruske snage izvele su tokom noći novi talas udara na ciljeve širom Ukrajine, a eksplozije i požari zabeleženi su u Dnjepropetrovsku, Harkovu, Černigovu i Zaporožju, dok je vazdušna uzbuna proglašavana u nizu regiona.
Sjedinjene Američke Države odbile su da se pridruže zajedničkom saopštenju o Ukrajini u UN kojim se osuđuju postupci Rusije i od Moskve traži bezuslovni prekid vatre, a Vašington je umesto toga pozvao i Rusiju i Ukrajinu da se vrate za pregovarački sto.
Lanac Starlink satelita treće veče zaredom primećen je iznad Moskve i Moskovske oblasti, u trenutku kada Kijev od Ilona Maska traži dozvolu da ovu mrežu koristi za navođenje dronova na ciljeve do 200 kilometara unutar Rusije.
Spoljni državni i garantovani dug Ukrajine dostigao je krajem juna 166,04 milijarde dolara, dok je ukupan državni i garantovani dug zemlje narastao na čak 211,6 milijardi dolara, pokazuju zvanični podaci ukrajinskog Ministarstva finansija.
Fabrika američkog prehrambenog giganta Mondelez internešenel u Trostjancu, u Sumskoj oblasti, pogođena je sa dva drona, a u napadu je povređeno petoro zaposlenih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svaki pokušaj prenosa nuklearnih tehnologija ili oružja Ukrajini izazvao bi odlučan vojni odgovor Rusije, uključujući mogućnost upotrebe nestrateškog nuklearnog naoružanja, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Ljubiša Karović (61) preživeo je stravičan incident na letu FR1879, kada je zbog oštećenja prozora i nagle dekompresije, zamalo ispao kroz prozor aviona, a sada mu je avio-kompanija ponudila da ponovo zakaže let.
J. A. (26) uhapšen je zbog sumnje da je izazvao tešku saobraćajnu nesreću u Kraljevuu kojoj je povređeno pet osoba, među kojima je bilo i dvoje dece, od kojih je jedno, nažalost, podleglo povredama u bolnici.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izrekla je opomenu lideru stranke Srbija-centar Zdravku Ponošu, pošto je on tokom obraćanja u parlamentu većinsku Srbiju nazvao stadom.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Šampion Exatlona Marko Nikolić pred kamerama Informera prisetio se avantura iz prve sezone najvećeg sportskog rijalitija i otkrio šta mu je donela pobeda.
Nadljudska borba protiv požara na planini Stolovi još uvek traje, a na gašenju angažovano je na desetine vatrogasaca-spasilaca iz Kraljeva i drugih gradova, ali i helikopterska jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova.
U Beogradu je postavljen i povezan sistem od 30 novih saobraćajnih kamera koje automatski detektuju i registruju prekršaje, a koje rade 24 sata dnevno, 365 dana u godini.
Drugo dete povređeno u saobraćajnoj nesreći u Kraljevu, devojčica stara godinu dana, koja je u Univerzitetsku dečju kliniku Tiršova primljena sa povredama glave, stabilnog je opšteg stanja, bez neurološkog deficita, tako da je danas puštena na kućno lečenje, saopšteno je iz te zdravstvene ustanove.
Muškarac M.K. iz Novog Sada uhapšen je zbog sumnje da je 7. avgusta u Ulici Braće Popović u liftu jedne zgrade s leđa napao i davio studentkinju L.N. (20).
Novi dokumentarni film o stravičnim zločinima Džefrija Epstina pod nazivom "Epstinovi dosijei: Mreža zla" (Diabolical: The Epstein Files) stiže na HBO Max 3. septembra, nakon što je kompanija Warner Bros. Discovery zvanično obezbedila međunarodna distributivna prava za ovo ostvarenje.
Ministarstvo kulture prenelo je 463.910.000 dinara za realizaciju projekta "Zaštita i prezentacija manastira Manasija" a ugovor su danas potpisali ministar kulture Nikola Selaković i iguman manastira protosinđel Pavle.
Ovako pripremljene paprike ostaju sočne i aromatične, a uz beli luk, peršun i mirisni preliv odlično se slažu uz pečenje, sir, suhomesnate proizvode ili svež hleb.
Zamislite hotel u kojem vam pogled iz kreveta nije usmeren ka moru ili dvorištu, već direktno u ogroman ponor. Upravo takvo neobično iskustvo nudi Skylodge Adventure Suites u Peruu, smešten visoko iznad Svete doline Inka, na gotovo 400 metara visine.
Nakon što je bivši rijaliti učesnik Asmin Durdžić posetio ćerku Noru, oglasila se njegova trenutna partnerka starleta Maja Marinković i otkrila svoj stav o ovom bitnom momentu!
Maloletna starleta Jovana Kosovac i buduća učesnica "Elite 10" došla je danas na Dedinje, sa trudnom majkom, kako bi joj ona dala saglasnost i potpisala ugovor za učešće u rijalitiju.
Mustafa i Melvida Durdžić, roditelji bivšeg rijaliti učesnika Asmina Durdžića, oglasili su se povodom njegovom susreta sa ćerkom koju nije video 3 godine.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.