• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

18.04.2026

14:40

Odjeknula vest o sastanku Putina i Zelenskog! Kijev objavio šokantne informacije - nešto čudno se dešava u Rusiji...

Open AI

Vesti

Odjeknula vest o sastanku Putina i Zelenskog! Kijev objavio šokantne informacije - nešto čudno se dešava u Rusiji...

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski spreman je za direktan sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, ali ruska strana izbegava takav susret, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha.

Govoreći na marginama Diplomatskog foruma u Antaliji, Sibiha je poručio da je Kijev otvoren za razgovor na najvišem nivou, ali da odgovor iz Moskve izostaje.

- Zelenski je spreman da se sastane sa Putinom. Pitanje je zašto se krije - rekao je Sibiha, a prenela je RBK Ukrajina.

Kijev predlaže sastanak u Turskoj

Ukrajinski zvaničnici ranije su naveli da je Kijev spreman za sastanak Volodimira Zelenskog i Vladimira Putina u Turskoj, uz učešće predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa i predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana.

Prema tim navodima, Turska se pominje kao moguća lokacija za novu rundu pregovora, u kojoj bi fokus bio prebačen na direktan susret lidera.

Zelenski je ranije izjavio da bi upravo u narednoj fazi pregovora trebalo dogovoriti sastanak na nivou predsednika, jer se ključne odluke, posebno one koje se tiču teritorijalnih pitanja, prema njegovim rečima, mogu doneti samo u tom formatu.

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tužilac koji je odbio da istraži aferu "zvučni top" i osumnjičenima dostavljao dokumenta - nagrađen funkcijom u JTOK-u?!
Politika

Tužilac koji je odbio da istraži aferu "zvučni top" i osumnjičenima dostavljao dokumenta - nagrađen funkcijom u JTOK-u?!

Juče je za javnog tužioca u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal izabran Boris Majlat, doskorašnji rukovodilac Posebnog odeljenja za visokotehnološki kriminal. Reč je o tužiocu čije se ime poslednjih meseci najčešće pominjalo upravo u vezi sa aferom „zvučni top“, jednom od najvećih političkih i bezbednosnih afera u Srbiji.

19.06.2026

13:16

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set