Ministar mornarice Sjedinjenih Američkih Država Džon Felan podneo je ostavku, saopštio je Pentagon, navodeći da njegova smena stupa na snagu odmah, u trenutku dok Vašington nastavlja blokadu Irana.
- Ministar mornarice Džon Felan napušta administraciju - navodi se u saopštenju Pentagona.
Prema pisanju Aksiosa, Felan nije bio u dobrim odnosima sa ministrom odbrane SAD Pitom Hegsetom, iako je, kako se tvrdi, imao dobre odnose sa američkim predsednikom Donaldom Trampom.
Dužnost prvog čoveka američke mornarice privremeno će preuzeti zamenik ministra Hang Kao.
Ostavka usred velike krize
Odlazak ministra mornarice dolazi u izuzetno osetljivom trenutku za administraciju Donalda Trampa, dok se tenzije oko Irana ne smiruju i dok američka pomorska blokada ostaje jedna od ključnih tačaka aktuelne krize.
Promena na vrhu američke mornarice mogla bi dodatno da pojača spekulacije o unutrašnjim sukobima u Pentagonu, posebno posle navoda da su odnosi između Džona Felana i Pita Hegseta bili loši.
Za sada nije saopšteno da li je ostavka posledica političkih neslaganja, sukoba unutar vojnog vrha ili šire reorganizacije u administraciji, ali je jasno da se promena dogodila u trenutku kada Vašington vodi jednu od najosetljivijih operacija na Bliskom istoku.
Energetski troškovi zemalja Evropske unije zbog rata koji su Sjedinjene Američke Države i Izrael pokrenuli protiv Irana dostigli su 24 milijarde evra od početka sukoba, izjavio je evropski komesar za energetiku Dan Jergensen.
Podvodni internet-kablovi koji prolaze kroz Ormuski moreuz našli su se u centru nove zabrinjavajuće poruke iz Irana, nakon što su iranski državni mediji objavili detaljnu mapu te infrastrukture i upozorili na njenu kritičnu ranjivost.
Veliki gubici koje su Sjedinjene Američke Države pretrpele na Bliskom istoku pokušavaju da budu sklonjeni iz fokusa javnosti pred izbore, dok Donald Tramp istovremeno nastoji da izbegne dodatni politički udar, ocenio je penzionisani američki oficir Stanislav Krapivnik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Energetski troškovi zemalja Evropske unije zbog rata koji su Sjedinjene Američke Države i Izrael pokrenuli protiv Irana dostigli su 24 milijarde evra od početka sukoba, izjavio je evropski komesar za energetiku Dan Jergensen.
Neviđeni skandal i potpuno pomračenje uma blokaderke koja se predtsavlja kao profesorka i nosi nalepnice "Studenti pobeđuju" u rukama, izgovara najcrnje psovke, kočijaške uvrede i kletve kakve pristojan čovek ne može ni da zamisli!
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta oštro je danas osudio skandalozne poteze i retoriku ministra odbrane Bosne i Hercegovine Zukana Heleza, poručivši da on bezobzirno zloupotrebljava smrt generala Ratka Mladića kako bi zadao novi udar na Srbiju i Republiku Srpsku.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Bivši učesnik "Exatlona" Andrej Bedić otkrio je kako se nosio sa porazima u takmičenju, ali i detalje iz privatnog života koje javnost do sada nije znala.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
U iskrenom intervjuu za Informer, Dušica Topić govorila je o iskustvu u rijalitiju "Exatlon", sportu, životnim lekcijama, ali i novim planovima koji su pred njom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je u Šapcu da će prekosutra biti potpisan ugovor sa kineskom kompanijom "Reliance Batteries" za izgradnju fabrike baterija u Inđiji.
Paralizovana deca prohodaju, nerotkinje dobijaju porod, a bolesnici koje su lekari otpisali odlaze zdravi - manastir Raletinac kod Rekovca jedno je od najtajnovitijih svetih mesta u Srbiji.
Kratak video objavljen na platformi "Iks" izazvao je lavinu reakcija, a poruka "Budi čovek, čak i kad misliš da niko ne gleda" rasplakala je hiljade korisnika.
Nezapamćeni skandali i grozota potresaju Katoličku crkvu nakon što je Zadarska nadbiskupija hitno suspendovala don Josipa Radića, kojem se pred sudom u Rijeci sudi zbog bezobzirnog prikrivanja stravičnog zločina nad devojkom (23).
Pred Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je L. D. zbog sumnje da je izvršio čak četiri krivična dela neovlašćenog pristupa zaštićenom računaru i mreži, kao i četiri krivična dela računarske sabotaže.
Već šest dana nije poznato gde se nalazi osumnjičeni Aleksinčanin A.S. (33) koji je prošle subote u restoranu u centru Prokuplja učestvovao u tuči, kada je teško povređen Prokupčanin M.U. (33).
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Domaći kolač od samo 5 sastojaka idealan je kada vam se jede nešto slatko, ukusno i jednostavno za pripremu. Savršen je za sve prilike, posebno kada želite pravi domaći kolač bez mnogo truda.
Ako vam parfem brzo izgubi miris, možda ga ne nanosite na prava mesta. Jednostavan trik sa samo tri prskanja mogao bi da učini da omiljeni miris traje duže i ostavlja upečatljiviji trag.
U domu Dada Polumenta danas je veliki povod za slavlje, budući da pevač proslavlja svoj rođendan, a supruga Ivona raznežila je pratioce dirljivom čestitkom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.