Jaroslavska oblast našla se pod masovnim napadom ukrajinskih dronova, a posle dejstva ruske PVO zapalila su se skladišta goriva na industrijskim objektima, saopštio je gubernator regiona Mihail Jevrajev.
Ukrainian "Liutyi" drones are methodically working their way through fuel storage tanks in Yaroslavl Oblast, Russia
Yaroslavl sits over 1,000 kilometers from the Ukrainian border. The fuel stored there will not reach the front line
📹 Exilenova Plus pic.twitter.com/v8PDS833Vc
— GMan | GMan’s Chronicle (@FAB87F) June 14, 2026
Gorivo planulo posle pada krhotina
Napad na Jaroslavsku oblast pokazuje da se udari dronovima sve češće usmeravaju na infrastrukturu koja ima direktan značaj za logistiku, industriju i energetsku stabilnost regiona.
Ruske vlasti tvrde da je PVO presrela većinu ciljeva, ali i oboreni dronovi u ovakvim napadima mogu da naprave ozbiljnu štetu. Dovoljno je da krhotine padnu na zapaljiv materijal, skladište goriva ili industrijsko postrojenje, pa da od uspešne odbrane nastane nova kriza na zemlji.
Upravo to se, prema navodima regionalnih vlasti, dogodilo u Jaroslavskoj oblasti. Požar je izbio na objektima za skladištenje goriva, a ekipe za vanredne situacije rade na potpunom gašenju.
Jaroslavlj ponovo otvorio put ka Moskvi
Zbog opasnosti od napada dronovima prethodno su bila uvedena privremena ograničenja saobraćaja u Jaroslavlju. Zatvoren je bio potez kod raskrsnice Moskovskog prospekta i Jugozapadne obilaznice, na izlazu iz grada ka Moskvi.
Vlasti su sada saopštile da su ograničenja ukinuta i da je saobraćaj u pravcu Moskve potpuno obnovljen.
Ta mera pokazuje da je tokom napada postojala realna zabrinutost da bi dronovi ili njihovi ostaci mogli da ugroze gradske saobraćajnice i ljude na otvorenom prostoru. Kada se napadi izvode noću, lokalne vlasti često zatvaraju pravce kretanja kako bi hitne službe imale slobodan pristup i kako bi se sprečile dodatne žrtve.
Litvanija, Poljska i Francuska od 16. do 26. juna izvešće vojne manevre u zoni Suvalkskog koridora, uskog pojasa zemlje između Belorusije i ruske Kalinjingradske oblasti, koji se godinama smatra jednom od najzapaljivijih tačaka Evrope.
Ukrajinski dronovi izveli su tokom noći napade na više ruskih regiona, a najteže posledice prijavljene su u Orjolu, gde je bespilotna letelica pogodila stambenu višespratnicu, kao i u Novomoskovsku, gde su ostaci oborenih dronova pali na teritoriju industrijskog preduzeća.
Rusija je poručila da njeni odbrambeni sistemi i taktičko nuklearno oružje raspoređeni u Belorusiji predstavljaju protivtežu Ukrajini i NATO snagama u susednim zemljama, čime je Moskva još jednom jasno stavila do znanja da zapadni pravac smatra jednom od najosetljivijih tačaka svoje bezbednosti.
Izjava glavnokomandujućeg savezničkim snagama NATO-a u Evropi Aleksusa Grinkeviča da Rusija ne želi sukob sa Alijansom izazvala je burnu reakciju u Francuskoj, gde je lider stranke Patriote Florijan Filipo poručio da se time srušio čitav narativ o „ruskoj pretnji“ Zapadu.
Ukrajinski spasioci morali su da se povuku pred ogromnim vatrenim vrtlogom koji se formirao u zoni isključenja oko Černobilja, dok požari kod bivše nuklearne elektrane i dalje nisu potpuno stavljeni pod kontrolu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin zatražio je od vojnog vrha da se preduzme sve za zaštitu ruskih građana, civilne infrastrukture i ključnih objekata od ukrajinskih napada, uz istovremeni nastavak masovnih udara po ukrajinskom vojno-industrijskom kompleksu.
Sankt Peterburg je rano jutros ponovo bio pod udarom dronova, a prema ukrajinskim i ruskim nezavisnim izvorima, požar je izbio u zoni naftnog terminala u gradskoj luci.
Ruska avijacija pogodila je navođenim avio-bombama teritoriju Čornobajevske živinarske farme u Muzikivskoj zajednici, u Hersonskoj oblasti, posle čega je u kompleksu izbio veliki požar.
Ukrajinski dronovi korišćeni za napade na Rusiju mogli su biti pripremani i lansirani sa poligona na teritoriji Letonije, izjavio je za TASS generalni konstruktor Centralnog konstruktorskog biroa za bespilotne sisteme Andrej Kuzjakin.
Raketna opasnost tokom noći proglašena je u više od 20 ruskih regiona, dok se na društvenim mrežama šire snimci za koje se tvrdi da prikazuju prelete ukrajinskih raketa „flamingo“ iznad Čuvašije.
Evropski mediji podigli su buru zbog ruskog broda kompanije Gasprom na kojem su primećeni mitraljezi, predstavljajući taj slučaj kao mogući znak da Moskva menja taktiku na moru i sprema se da silom štiti plovila pogođena sankcijama.
Bivši komandant jedinice udarnih dronova OSU Valerij Borovik najavio je da će ukrajinski napadi na Krim biti pojačani i poručio Ukrajincima koji se nalaze na poluostrvu da pokušaju da se evakuišu, dok je ruskim snagama i saradnicima Moskve zapretio da se „čuvaju“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Litvanija, Poljska i Francuska od 16. do 26. juna izvešće vojne manevre u zoni Suvalkskog koridora, uskog pojasa zemlje između Belorusije i ruske Kalinjingradske oblasti, koji se godinama smatra jednom od najzapaljivijih tačaka Evrope.
Prava drama nastupila je u Crnoj Gori nakon što su na snagu stupile recipročne mere Beograda, donete tačno sedam dana od odluke crnogorskih vlasti da glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića stave na crnu listu i zabrane mu ulazak u tu zemlju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, tokom obilaska radova na deonici od Bačkog Brega do Srpske Crnje, da ga raduje što i njegovi politički protivnici sve češće posećuju „Galeriju” u Beogradu na vodi, iako su, kako je naveo, godinama napadali taj projekat.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Vidikovac na Kablaru uskoro da se otvori i da će to biti jedna od najlepših atrakcija u Srbiji od koje će koristi imati čitav Ovčarsko-kablaski predeo.
Manifestacija "Mladenovac - nekad i sad", koja je posvećena očuvanju tradicije i promociji lokalnih potencijala, održana je danas, a predsednica te opštine Suzana Vasić izjavila je da je u prethodnom periodu realizovano više infrastrukturnih i drugih projekata koji su doprineli razvoju Mladenovca i njegove okoline.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Na Makiškom polju u Beogradu niče naselje od 500.000 metara kvadratnih građevinske površine, od čega će 400.000 kvadrata biti za stanovanje, a 100.000 kvadrata za poslovne sadržaje.
Četvoročlana porodica, uključujući dvoje male dece, jedva je spasena iz podivljalog mora kod Senja nakon što je snažna bura odnela njihovu SUP dasku sa mališanima pravo prema ostrvu Krku.
Jedan od svatova na jugu Srbije pokušao je da reanimira dedu mlade koji je preminuo u restoranu tik pred ceremoniju, a porodica je sakrila smrt da joj ne uništi dan.
Težak sudar sanitetskog vozila i cisterne dogodio se juče kod Bora, a kako se može videti na fotografijama do kojih je Informer došao, prednji deo vozila Hitne pomoći potpuno je smrskan.
Tokom noći Mirko S. (41) iz sela Nova Božurna kod Prokuplja kuhinjskim nožem je ubio svoju majku G. S. (69) sa kojom je živeo u porodičnoj kući. Nakon što je nožem izbo majku, sam je oko 1. 45 nakon ponoći pozvao policiju.
Na putu kod rafinerije, u blizini novosadskog naselja Šangaj, danas se dogodila teška saobraćajna nezgoda u kojoj je jedno putničko vozilo potpuno uništeno, a vozač je povređen i hitno prevezen u Klinički centar Vojvodine.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Boja na pamuku nije trajno "zalepljena" za vlakno, ona se ispira svakim pranjem. Srećom, rešenje za ovaj problem već imate u kuhinji. To je belo alkoholno sirće.
Letnja moda asocira na lakoću, svežinu i ležernost. Ipak, mnoge žene nesvesno prave stilske greške koje postižu potpuno suprotan efekat, umesto da izgledaju mladoliko i poletno, ogrešan izbor garderobe može im dodati godine.
Venera, planeta ljubavi, menja znak 9. jula i ulazi u Devicu, gde će doneti uzbudljivo leto za Device, Jarčeve, Bikove, Rakove i Škorpije. Saznajte šta su zvezde pripremile vašem znaku na ljubavnom planu.
Jede vam se nešto na kašiku, ali ne želite da palite šporet po ovim vrelim danima? Hladna supa od krastavca je idealna za leto jer se ne kuva, a sprema se za manje od pet minuta.
Pop diva Jelena Karleuša na finalnoj večeri "Pinkovih zvezda" izazvala je neočekivanu reakciju Asmina Durdžića koji je obećao sebi da će pokušati da je osvoji.
Voditeljka Dušica Jakovljević otkrila je kako je zbog problema sa nosem i disanjem često na meti negativnih komentara i tvrdnji kako vodi emisiju pijana i pod dejstvom narkotika.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.