Amerikanci pokušavaju da sebe i povodom virusa korona predstave supermenima. A i da "smeste Kini". Njihovi mediji, pozivajući se na izveštaj svog Nacionalnog centra za medicinsku inteligenciju (NCMI), prenose da su američki obaveštajci još krajem novembra 2019. upozorili Vašington na epidemiju korona virusa novog tipa u kineskom gradu Vuhan
U tom izveštaju su navodno bile detaljne informacije o zarazi. Tobože su bile dobijene analizom "presretnutih podataka i satelitskih snimaka".
Čak je upozoravano da bi izbijanje epidemije u Kini moglo da preti američkoj vojsci u Aziji i da preraste u "katastrofalan događaj".
Svemu ovome je pridodato da je pojava novog korona virusa više puta prijavljeno Obaveštajnoj agenciji Ministarstva odbrane SAD, Združenom generalštabu, Pentagonu i Beloj kući.
Tvrdi se i da su u decembru održani redovni brifinzi o opasnosti od novog virusa uz učešće visokih političara, a da je tokom januara Donald Trump svakodnevno dobijao informacije o razvoju situacije.
Ameri, evo, su sve znali, sve im je bilo jasno, jedino i ne pokušavaju da odgovore - kako ih je korona zatekla nespremne i kako im se dogodilo da svaki šesti zaraženi bude građanin SAD.
Pogotovo što su u međuvremenu utvrdili da im je zaraza navodno stigla preko 20 menadžera američke biotehnološke i farmaceutske kompanije "Biogen" iz Bostona.
Oni su od 26. do 27. februara prisustvovali "strateškom sastanku" kod čija 32 učesnika je već registrovana infekcija.
Prema najnovijem izveštaju američkog Univerziteta Džonsa Hopkinsa, u svetu je trenutno zaraženo više od 1,4 miliona ljudi, a Amerikanaca - blizu 400 hiljada.
Na prvom mestu po broju žrtava i dalje je Italija koja ima preko 17 hiljada umrlih.
Pandemija koronavirusa u Italiji je pošla po zlu i dok niko iz EU nije hteo da pomogne, iz Rusije su stigli lekari sa desetinama tona pomoći u medicinskim materijalima i lekarima
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pandemija koronavirusa u Italiji je pošla po zlu i dok niko iz EU nije hteo da pomogne, iz Rusije su stigli lekari sa desetinama tona pomoći u medicinskim materijalima i lekarima
Jedan od najostrašćenijih blokadera, Luka Pešić, bio je kolovođa današnjeg nasilja u Užicu tokom kog su njegovi istomišljenici nasrtali na kordon policije ne bi li izazvali krvoproliće u tom gradu gde se održavao skup Srpske napredne stranke (SNS).
Veličanstveni skup u Užicu obeležile su dirljive scene i gvozdene poruke nade, a jedan od najemotivnijih trenutaka dogodio se kada je maleni Andrija Knežević iz Bajine Bašte, hrabri dečak koji je izvojevao najtežu životnu bitku sa retkim oboljenjem, došao kako bi predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću uručio posebno pismo i poklon.
Ministarka Milica Đurđević Stamenkovski oštro je reagovala povodom sramnih pokušaja opozicionih ekstremista i blokadera da spreče održavanje mirnog i velikog skupa u Užicu, poručivši da njihovo ponašanje otkriva potpunu političku nemoć, paniku od izbora i odsustvo bilo kakvog programa za građane Srbije.
Glavni i odgovorni urednik Informera, Dragan J. Vučićević, razmontirao je sve izmišljotine opozicionih ekstremista i blokadera, pokazavši snimak napravljen direktno iz dron kamere pod uglom od 90 stepeni koji neoborivo dokazuje da šaka jada od jedva stotinak ljudi pokušavaju da vrše teror nad mirnim građanima u Užicu.
Hram Svetog kneza Lazara u Šidu objavio je snimak sa današnje molitve, u kom su se sveštenstvo i vernici pomolili za pokoj duše generala Ratka Mladića, odajući mu poslednju počast na dostojanstven način!
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Bivši učesnik "Exatlona" Andrej Bedić otkrio je kako se nosio sa porazima u takmičenju, ali i detalje iz privatnog života koje javnost do sada nije znala.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
U iskrenom intervjuu za Informer, Dušica Topić govorila je o iskustvu u rijalitiju "Exatlon", sportu, životnim lekcijama, ali i novim planovima koji su pred njom.
Mladoženja i njegovo društvo iz sela Koštunići kod Gornjeg Milanovca dugo će pamtiti momačko veče, ali ne baš po provodu kojem su se nadali. Planirano slavlje prekinulo je snažno nevreme koje je zahvatilo ovaj kraj.
Požar koji je izbio na području Mesne zajednice Kaona, u opštini Lučani, lokalizovan je, a zahvaljujući kiši koja je pala tokom noći nema bojazni od njegovog daljeg širenja.
Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske danas su uspešno izvršili vanredni medicinski transport 16-godišnjaka iz Banjaluke u Beograd.
Kada pijani ili drogirani sednu za volan, ne ugrožavaju samo sebe i druge učesnike u saobraćaju, već neretko, kada ih policija zaustavlja, pokušavaju da pobegnu. Umesto da stanu na znak službenika, dodaju gas, prelaze u suprotnu traku, prolaze kroz ulice velikom brzinom, a pojedini, kada shvate da im beg automobilom ne uspeva, pokušavaju da policiji umaknu i pešice. Tako obična saobraćajna kontrola za nekoliko trenutaka može da preraste u pravu filmsku poteru.
Na društvenoj mreži Instagram, pojavila se neobična objava B. K. iz Velikog Gradišta, koji je iz pištolja ubio zeta S.Č. i sestričinu (19), nakon čega je počinio samoubistvo.
Pred Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je N.M.S. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo Pravljenje, nabavljanje i davanje drugom sredstava za izvršenje krivičnih dela protiv bezbednosti računarskih podataka.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Američka kompanija Gugl objavila je danas da će promeniti pravila o neželjenom sadržaju u Evropskoj uniji kako bi otklonila zabrinutost regulatora i izbegla moguću kaznu zbog kršenja pravila o konkurenciji.
Kada nemate ideju šta da pripremite za večeru, ovaj recept sa šampinjonima, slaninom i kobasicom može biti odličan izbor. Jednostavan je, zasitan i pravi se od namirnica koje su lako dostupne.
Ako želite biljku koja će u jesen potpuno promeniti izgled vrta, devojačka lozica (Parthenocissus sp.) je odličan izbor. Ova brzorastuća listopadna penjačica tokom toplijih meseci ima zelene listove, a na jesen poprima upečatljive crvene, narandžaste, ljubičaste i grimizne nijanse.
Harmonikaš Aca Sofronijević otkrio je kako se neke kolege sa estrade nisu odazvale na poziv da gostuju na drugom koncertu pevača Milančeta Radosavljevića.
Vest da su rijaliti učesnici Marko Janjušević Janjuš i Vanja Živić okončali svoju vezu stigla je i do Milene Kačavende, koja se oglasila na ovu temu u svom prepoznatljivom stilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.