Osnivač kompanija "Spejs iks" i "Tesla" i milijarder Ilon Mask ne vidi problem u lansiranju 10 hiljada raketa na Mars u cilju termonuklearnih eksplozija na polovima ove planete, radi teraformiranja i stvaranja uslova za zemaljski život na Crvenoj planeti
Mask je to napisao na svojoj stranici na Tviteru, komentarišući izjavu izvršnog direktora "Roskosmosa" za perspektivne programe i nauku Aleksandra Blošenka, o neophodnosti te količine raketa u cilju promene klime na Crvenoj planeti.
- Nema problema - poručio je Mask.
Headline of the day: “Elon Musk will need more than 10,000 missiles to nuke Mars — Roscosmos” https://t.co/9tpRVxNiQz
— Jeff Foust (@jeff_foust) May 13, 2020
Ranije je Mask predložio da se na Marsu stvore uslovi za zemaljski život, sprovođenjem velike serije termonuklearnih eksplozija na polovima ove planete. Prema Maskovoj ideji, to bi dovelo do isparavanja zamrznutog ugljen-dioksida, od koga se sastoje ledene kape polova Marsa. Ispareli gas stvorio bi atmosferu gušćom, što bi izazvalo efekat staklene bašte i povećanje temperature.
Kao odgovor na ovo, Blošenko je izjavio da bi za termonuklerane eksplozije na polovima Marsa trebalo lansirati oko 10 hiljada najmasivnijih raketa. Ipak, po njegovoj proceni, nije realno očekivati da će u najbližoj budućnosti čovečanstvo moći da utiče na promenu klime kako na Marsu, tako i na Veneri.
Komunisti su bili najbolji promoteri ćirilice, jer je prvi u svemir odleteo "Sputnik", a 1959. godine su ostavili pločice sa natpisima na Mesecu koje su, deset godina kasnije, dočekale Nila Armstronga. Isto su uradili i na Veneri. Latinica prva nije stigla jedino do Marsa
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Komunisti su bili najbolji promoteri ćirilice, jer je prvi u svemir odleteo "Sputnik", a 1959. godine su ostavili pločice sa natpisima na Mesecu koje su, deset godina kasnije, dočekale Nila Armstronga. Isto su uradili i na Veneri. Latinica prva nije stigla jedino do Marsa
Predstavnici Srpske liste obraćaju se danas medijima nakon zverskog prebijanja Nenad Rašković iz sela Dren od strane Kurtijevih krvožednika gde su pozvali EULEKS i KFOR da hitno reaguju!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Pripadnici opozicione koalicije izbacili su saopštenje u kom otvoreno brane rukovodstvo u Podgorici, dok bez srama napadaju državni vrh i predsednika Vučića!
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić brutalno je razmontirala licemerje opozicije i blokadera koji bez srama i stida nastavljaju da štite Aljbina Kurtija, dok istovremeno sipaju laži na račun predsednika Aleksandra Vučića!
Nakon objavljivanja blokaderske liste u medijima, veliko nezadovoljstvo među subotičanima je izazvala pojava imena Nele Tonković, zaposlene u Muzeju savremene umetnosti u Subotici i funkcionerke Demokratske stranke u tom gradu.
NATO je danas potvrdio da je počeo da prilagođava prisustvo i raspored svoje mirovne misije na Kosovu i Metohiji - KFOR-a, a kao razlog je navedeno "poboljšanje bezbednosne situacije".
Novi kilometri puteva i saobraćajnica grade se i planiraju širom Srbije. Predsednik Aleksandar Vučić obišao je radove na jugozapadu zemlje i najavio nastavak velikih ulaganja u putnu infrastrukturu.
Situacija sa požarom u Deliblatskoj peščari znatno je stabilnija i pod kontrolom, a broj aktivnih žarišta je drastično smanjen u odnosu na prethodne kritične dane, kažu pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i meštani koji zajedno sa njima od početka avgusta danonoćno gase vatrenu stihiju koja guta okolna sela i šume.
Brojke koje su objavili Hrvati potvrđuju činjenice koje iznosimo u poslednjim mesecima. Turistička sezona im je zvanično pukla, a turisti glavom bez obzira beže od ustaša!
U masakru 12. avgusta 2022. ubijeno je desetoro ljudi, među njima Nataša Martinović i njena dva sina. Njihov deda kaže da je Miloš Martinović sada na bolničkom lečenju i da se porodica drži „kako mora"
Žene mafijaša bile su ili direktne mete zbog kriminalnih obračuna, ili kolateralne žrtve koje su se našle u društvu svojih partnera. Poznati su slučajevi koji su potresli javnost, njih je života koštalo što su bile supruge "žestokih momaka".
Državljanin Indije R. R. (29) uhapšen je u Herceg Novom zbog sumnje da je počinio krivično delo nedozvoljene polne radnje na štetu državljanke Francuske.
Postoje brojni trikovi i saveti koji su tu da nam olakšaju život na visokim temperaturama, a jedan od njih je pritiskanje nečim hladnim "vruće" tačke na telu.
Stjuardesa Šeri Piters, koja iza sebe ima čak 27 godina iskustva u avio-industriji, otkrila je nekoliko korisnih trikova koji putnicima mogu pomoći da se lakše naspavaju tokom dugih letova i izbegnu iscrpljenost nakon sletanja. Kako objašnjava, izbor sedišta može imati veliku ulogu, a uz nekoliko jednostavnih saveta putovanje može biti znatno prijatnije.
Mnoge žene depiliraju ili briju intimnu regiju, međutim, britanska doktorka Eva Meleg upozorava da to može dovesti do raznih problema sa kožom intimne zone, piše "San".
Viber zaista omogućava deljenje lokacije, ali ta opcija ne znači da neko može tajno da prati vaše kretanje. Lokaciju korisnik mora sam da uključi i pošalje drugoj osobi kroz razgovor.
Ava Karabatić potresla je javnost svojim najnovijim objavama na društvenim mrežama, u kojima je iznela šokantne detalje o psihičkom i fizičkom nasilju koje je, kako tvrdi, pretrpela
Bivša rijaliti učesnica Jovana Tomić Matora pokazala je da živi kao sav normalan svet, te je tako putem Instagrama podelila fotografiju na kojoj se vozi gradskim prevozom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.