Američki investitor i milijarder Džordž Soroš proslavio je 90 rođendan u, kako je naveo, "najgoroj krizi u njegovom životu nakon Drugog svetskog rata"
- Mi smo u krizi, najgoroj krizi u mom životu nakon Drugog svetskog rata. Opisao bih je kao revolucionarni trenutak kad je raspon mogućnosti puno veći nego u normalnim vremenima. Ono što je nepojmljivo u normalno vreme postaje ne samo normalno, nego se stvarno događa. Ljudi su dezorijentisani i prestrašeni. Rade stvari koje su loše za njih i loše za svet - naveo je Soroš za italijansku Republiku.
On smatra da je Evropa jako ranjiva, puno više od SAD. SAD su jedna od najdugovečnijih demokratija u istoriji. Ali, čak i u SAD, prevarant poput Donalda Trampa može biti izabrani predsednik i podrivati demokratiju iznutra.
- Ali u SAD-u imate dugu tradiciju provera, ravnoteže i uspostavljenih pravila. A iznad svega imate Ustav. Tako da sam uveren da će se pokazati da je Tramp prelazni fenomen koji će, nadam se, otići u novembru. Ali on je i dalje jako opasan, bori se za vlastiti život i učiniće sve kako bi ostao na vlasti, jer je povredio Ustav na puno različitih načina, a ako izgubi na predsedničkim izborima, smatraće se odgovornim. Ali Evropska unija je puno ranjivija, jer je nekompletna unija. I ima puno neprijatelja, unutrašnjih i spoljnih - ocenio je Soroš.
George Soros celebrates his 90th birthday by saying Hungarian PM Viktor Orbán and Poland's Law and Justice leader Jarosław Kaczyński are the internal enemies of Europe. https://t.co/C5oIMnAkNb
— Remix News & Views (@RMXnews) August 13, 2020
Povodom odluke EU da odobri fond od 750 milijardi evra za oporavak kaže da je EU napravila vrlo važan pozitivan korak prema svom obavezivanju da pozajme novac s tržišta u puno većoj količini nego ikada pre.
Ali, kako je dodao, nakon toga je nekoliko zemalja, takozvana „Štedljiva petorka“ – Holandija, Austrija, Švedska, Danska i Finska – uspelo smanjiti efekat postignutog sporazuma.
- Tragedija je u tome što su te zemlje u osnovi proevropske, ali su vrlo sebične. I jako su štedljive. I, prvo su dovele do sporazuma koji će se pokazati neodgovarajućim. Smanjenje planova za klimatske promene i politiku odbrane posebno je razočaravajuće. Drugo, žele biti sigurni da se novac pravilno troši. To stvara probleme južnim zemljama koje su najjače pogođene virusom - rekao je Soroš, prenosi portal Biz lajf.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Tokom redovnih aktivnosti u školi, u zaključanom metalnom ormanu u kabinetu za hemiju, potpuno neočekivano pronađena su dva funkcionalna pištolja i čak 70 komada pripadajuće municije!
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Umesto da se zaustave i zapitaju gde vode njihovi pozivi na linč, ekstremisti sa društvenih mreža nastavljaju sa brutalnim zastrašivanjem policajaca i njihovih porodica!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se narodu moćnom i direktnom porukom putem svog zvaničnog Instagram profila, ponovivši da su mir, politička stabilnost i razgovor jedini ispravan put za napredak naše države!
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U ponedeljak 17. avgusta, posle podne i uveče na severu i zapadu, a u utorak i u ostalim krajevima, stižu kratkotrajna kiša, pljuskovi i pad temperature.
Potencijalno toksične plavozelene alge proširile su se na Baltičko more i jezera na severnoj obali Nemačke, zbog čega su zdravstvene vlasti izdale upozorenje plivačima da izbegavaju vidljive koncentracije u vodi.
Veliki požar koji je danas izbio u vikend naselju kod Bovanskog jezera zahvatio je više objekata i šumski pojas iznad naselja, a u gašenje je uključen i helikopter.
"Suzuki džimni" je automobil čija cena s godinama raste zbog popularnosti. Cena novog modela iznosila je oko 23.000 evra, dok se za polovnjak izdvaja i do oko 40.000 evra!
Od stravičnog dvostrukog ubistva i samoubistva u Čačku prošlo je osam meseci, a ovaj slučaj i dalje budi jezu i otvara pitanje misterije kuće u kojoj se sve dogodilo. Tog 6. decembra 2025. godine pronađena su tri tela, a ubrzo se ispostavilo da je sin ubio oca i majku tako što im je prerezao vrat nožem, a potom sebe ubo u grudi i isekao vene, što je dovelo do toga da iskrvari nasmrt.
Muškarac iz Lazarevca, inicijala G. L. (63), teško je povređen kada ga je prilikom radova na kući najpre udarila struja, nakon čega je pao sa visine od tri metra.
Muškarci često pridaju veliki značaj veličini penisa, ali istraživanja pokazuju da stvarne ženske preferencije nisu toliko ekstremne kako bi se moglo zaključiti na osnovu sadržaja za odrasle.
Kandida ume da bude uporna i da se vraća čak i nakon terapije. Ako vam se simptomi često ponavljaju, razlog možda nije samo infekcija, već i neke svakodnevne navike ili zdravstveni faktori.
Dok pojedine rase pasa bez problema mogu da žive u stanu uz redovne šetnje, postoje i one kojima su za zadovoljan život potrebni mnogo više prostora, kretanja i aktivnosti.
Ako želite desert koji izgleda kao da ste se oko njega posebno potrudili, a pritom ne želite da uključujete rernu, ova verzija Kapri torte je odličan izbor.
TikTokerka Babs, poznata kao "internet baka", skupila je skoro 240.000 lajkova trikom za uklanjanje neprijatnih mirisa iz mašine za veš pomoću limuna i paste za zube.
Bivši rijaliti učesnik Lazar Čolić Zola otkrio je sve detalje susreta sa Miljanom Kulić u Crnoj Gori, kao i da ona ulazi u novu sezonu rijalitija "Elita 10".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.