ŠTA SE OVO DEŠAVA, AMERIKA ULAZI U RAT U NAGORNO-KARABAHU, PODRŽAĆE JERMENE?! Rusija već poslala MiG-ove 29 u Jermeniju... SAD i Moskva na istoj strani, TO NE BIVA!
Američki predsednik je rekao da je u subotu u Ohaju imao više predizbornih skupova i da se na jednom od njih susreo sa grupom Jermena
Donald Tramp poručuje da je sukob jermenskih i azerbejdžanskih snaga u Nagorno Karabahu moguće ''lako rešiti'' i dodao da će SAD ''nešto učiniti tim povodom''.
- Dakle sada imamo Jermeniju. Pogledajte Jermeniju, oni su neverovatan narod, bore se đavolski dobro, i znate šta, nešto ćemo učiniti tim povodom, zato što znate da je Jermenija imala težak put - rekao je Tramp tokom predizbonog skupa u Nju Hempširu.
Tramp je rekao da je u subotu u Ohaju imao više predizbornih skupova i da se na jednom od njih susreo sa grupom Jermena.
- U Ohaju smo imali ogromnu grupu Jermena sa zastavom i sa celom tom pričom...Biće to OK. To može lako da se reši. Idite i recite to vašem narodu. Jermenijo, lako je to rešiti ako znate šta treba da se uradi - rekao je Tramp, koji je republikanski kandidat na predstojećim predsedničkim izborima u SAD.
U međuvremenu na satelitskim snimcima vazduhoplovne baze Erebuni u Jermeniji jasno se vidi prisustvo 13 lovaca MiG-29, koji su pažljivo raspoređeni na za to predviđena mesta na aerodromu. Zvanično, Jermenija nema nijedan lovac MiG-29, što je jasan dokaz da je ovih 23 lovca poslala u bazu Rusija.
Koja je svrha poslatih lovaca nije jasno, ali satelitska slika jasno pokazuje isti broj borbenih helikoptera. Za sada ne može da se potvrdi vlasništvo nad helikopterima, ali se pretpostavlja da su i oni u vlasništvu ruskog vazduhoplovstva.
RUSSIA?? TRANSFERS FIGHTER AIRCRAFT TO ARMENIA??
According to Russian media, the Russian government has transferred at least 13 MIG-29 fighters to Armenia. pic.twitter.com/p7ThrdwUsh
— Spriter (@spriter99880) October 22, 2020
Prisustvo ovih ruskih letelica na aerodromu Erebuni i rusko mešanje u sukob oko Nagorno-Karabaha govore samo o pokušajima Moskve da mirno reši prekid vatre i sedne za pregovarački sto.
Pokušaji Moskve da diplomatski reši sukob još su važniji Putinu, jer on ne želi nasilnu konfrontaciju, s obzirom na to da Turska čvrsto stoji iza azerbejdžanskog naroda, vodeći strani rat protiv zemlje članice Organizacije ugovora o kolektivnoj bezbednosti (ODKB).
Nakon što je Iran upozorio dve zaraćene strane u Nagorno-Karabahu, da će uzvratiti ukoliko se naruši vazdušni prostor Islamske Republike, Rusija je učinila isto za rusku vojnu bazu u blizini tursko-jermenske granice.
Kako se saznaje, u roku od 48 sati, ruska vojska oborila je 9 turskih bespilotnih letelica Bayraktar ??TB-2 koje su letele u blizini ruske vojne baze.
Prema ruskim novinarima iz Avia.pro, Rusi su iskoristili jedan od svojih novih dostignuća na polju elektronskog ratovanja - sistem Krasuha.
Ruski sistem elektronskog ratovanja Krasuha je potpuno novi vojni razvoj koji je u službu ruske vojske ušao 2014. godine, a njegova proizvodnja je završena 2010. godine. Domet otkrivanja elektronskih letelica, poput mini dronova ili bespilotnih letelica, je 250 km. Trenutno, pored Rusije, Krasuhu koriste vojne snage Alžira, Irana i Libije.
Izvori ruskog Ministarstva odbrane tvrde da su ruski sistemi za elektronsko ratovanje od početka neprijateljstava u Nagorno-Karabahu dovedeni u punu borbenu gotovost, ali da su tek sada korišćeni, jer nije bilo koncentracije dronova na području vojne baze.
Fotografije nekih oborenih turskih dronova i njihovih trupova pokazuju da su ti dronovi zaista oboreni pomoću sistema za elektronsko ratovanje, jer nema tragova raketnog udara ili drugog vatrenog oružja.
Za sada nema informacija da li su oboreni dronovi u službi turske vojske ili u službi azerbejdžanske vojske.
Foto: AP/Photo
Vojni stručnjaci kažu da će, ukoliko ruski sistem e-rata nastavi da deluje sličnim tempom, Ankara i Baku značajno ograničiti „provokativni rat dronovima", jer se očekuje da će gubici dronova dostići izuzetno visok nivo, posebno nakon što je Turska izgubila veliki broj njih u Siriji.
ituacija u Nagorno-Karabahu eskalirala je 27. septembra, a na spornoj teritoriji vode se aktivni sukobi. Ratno stanje je uvedeno u Azerbejdžanu i Jermeniji, a najavljena je i mobilizacija.
Obe strane su prijavile ubijene i ranjene, uključujući civile. U Bakuu su najavili kontrolu nad nekoliko karabaških sela i strateških područja. Jerevan takođe izveštava o bombardovanju teritorije Jermenije.
Naučni savet pri Savetu bezbednosti Ruske Federacije, na čijem je čelu nekadašnji direktor Federalne službe bezbednosti Nikolaj Patrušev, zatražio je ove nedelje izmenu glavnih strateških dokumenata koji se tiču biološke bezbednosti Rusije. Razlog za to je zastrašujući: pretnja od epidemija izazvanih veštački kreiranim virusima
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Naučni savet pri Savetu bezbednosti Ruske Federacije, na čijem je čelu nekadašnji direktor Federalne službe bezbednosti Nikolaj Patrušev, zatražio je ove nedelje izmenu glavnih strateških dokumenata koji se tiču biološke bezbednosti Rusije. Razlog za to je zastrašujući: pretnja od epidemija izazvanih veštački kreiranim virusima
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je svom političkom kolegi i prijatelju Ivici Dačiću 36 godina rada njegove stranke, Socijalističke partije Srbije (SPS).
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks nakon što je šef naše države Aleksandar Vučić ponovo pozvao političke protivnike na dijalog uoči predstojećih izbora.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević čestitao je danas predsedniku SPS Ivici Dačiću 36 godina od osnivanja Socijalističke partije Srbije (SPS).
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Seme gorkog komorača se koristi u proizvodnji biljnih čajeva, eteričnih ulja, farmaceutskih preparata i različitih začina, a uzgajanje istog može vam doneti zaradu i do 5.000 evra po hektaru.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović u Novom Bečeju zajedno sa predstavnicima kompanije "Lianbo Precision Technology Serbia" i lokalne samouprave obišla je potencijalnu lokaciju za njihovu novu fabriku u industrijskoj zoni.
Četvoro Nišlija od kojih je troje povređeno u teškoj saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori, dok je jedna osoba roditelj povređenog deteta, stigla je danas oko 13 časova avionom iz Tivta na niški aerodrom "Konstantin Veliki".
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je prvostepenu presudu kojom je Milan Životić osuđen na kaznu zatvora od 11 godina zbog ubistva Radovana Pajovića 2019. godine u naselju Rakovica.
Na mostu kod Beške danas oko 16.30 časova u pravcu Novi Sad - Beograd zapalio se zadnji deo putničkog autobusa zrenjaninske registracije, a saobraćaj se odvija otežano.
Maloletnik V. C. (16) povređen je sinoć nešto posle 21 sat kada su tri nepoznate osobe izašle iz automobila, ubacile ga u vozilo, a potom pretile da će da ga izbodu.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je, povodom dvogodišnjice tragične pogibije policajca Nikole Krsmanovića, da Srbija večno pamti svog heroja koji je položio život na oltar otadžbine.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Jedan od najpoznatijih matematičkih problema, koji je gotovo 80 godina odolevao najboljim stručnjacima, konačno je dobio rešenje, i to zahvaljujući veštačkoj inteligenciji.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Nakon sedam godina tokom kojih je bila jedna od najintrigantnijih ličnosti domaće javne scene, Elektra Elit donela je odluku koja će iznenaditi mnoge - zauvek se povlači iz muzike i oprašta od medija.
Javnost ne prestaje da bruju o odnosu pevačice Džejle Ramović i Jakova Jozinovića, a mnogo se spekuliše i o njegovom odnosu sa njenim bivšim dečkom Bojanom Cvjetićaninom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.