Međunarodna koalicija na čelu sa SAD kriva je za sprovođenje ratnih zločina u Siriji koji su rezultirali smrću mnogih civila – žrtava demokratizacije koju je Vašington nametao na Bliskom istoku i u Severnoj Africi, smatra direktor Spoljnoobaveštajne službe Rusije Sergej Nariškin
U Domu Ruskog istorijskog društva u Moskvi, čiji je Nariškin predsednik, otvorena je izložba "Zločini međunarodne koalicije koju su u Siriji predvodile SAD". Izložbu je organizovala nevladina organizacija "Fond za istraživanje problema demokratije".
Materijale predstavljene na izložbi prikupio je Fond na osnovu anketiranja više od 200 sirijskih građana. Oni su ispričali da međunarodna koalicija krši njihova ljudska prava. Relevatnost projekta koji prikazuje događaje u Siriji "u prvom licu" objašnjava se sprovođenjem velike medijske kampanje o otkrivanju akcija koalicije.
Na otvaranju izložbe, Nariškin je podsetio da je više miliona sovjetskih civila stradalo od ruku nacističkih okupatora i njihovih saučesnika tokom Drugog svetskog rata.
Foto: Youtube printscreeen
- Nažalost, i danas mnogi stanovnici naše planete nisu zaštićeni od ratnih zločina. Od vremena američke invazije na Irak svet je postao svedok ogromnog broja tragedija u tom velikom i napaćenom regionu Bliskog istoka i Severne Afrike... I u zemljama poput Iraka, Libije i Sirije, stanovništvo je saznalo cenu onih koji sprovode demokratizaciju. Stotine hiljada civila u tim zemljama postali su žrtve - rekao je on.
Teror koalicije predvođene Amerikom
Nariškin je istakao da su izložbeni materijali ubedljivi dokazi ratnih zločina koji su zaista počinjeni na teritoriji Sirije i da je "obim sakupljenih materijala izuzetno veliki".
Kako je navedeno, na izložbi se, između ostalog, prikazuje dokumentarni film koji sadrži razgovore sa stvarnim svedocima zločina koje je izvodila koalicija u Siriji.
- Razgovarali smo sa ženama i decom, od kojih su mnogi izgubili ruke i noge u napadima međunarodne koalicije. Razgovarali smo sa rodbinom ljudi koji su u jednom napadu izgubili svoje porodice. Pričali smo sa izbeglicama koje su proameričke oružane grupe držale u izbegličkim logorima - rekao je direktor Fonda Maksim Grigorjev.
S tim u vezi, naglasio je da su materijali prikazani u filmu samo mali deo dokaza ratnih zločina koje je počinila koalicija na čelu sa Amerikom, za šta nema nikakvog opravdanja.
Ključni pomoćnici američkog predsednika Džoa Bajdena svesni su da su mogućnosti Vašingtona za uvođenje novih jednostranih sankcija Rusiji u značajnoj meri iscrpljene, piše "Njujork tajms" i dodaje da su SAD "upale u zamku" verujući da su sankcije lek za sve
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ključni pomoćnici američkog predsednika Džoa Bajdena svesni su da su mogućnosti Vašingtona za uvođenje novih jednostranih sankcija Rusiji u značajnoj meri iscrpljene, piše "Njujork tajms" i dodaje da su SAD "upale u zamku" verujući da su sankcije lek za sve
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Na Informer TV, ekskluzivno smo objavili nove dosijee sa spiska od 99 kandidata sa "studentske", blokaderske liste koje su oni sami "studenti", blokaderi-plenumaši predložili za "vetiranje", odnosno izbacivanje.
KFOR je najavio da će svoje brojno stanje na Kosovu i Metohiji (KiM) vratiti na nivo pre 2023. godine zbog navodnog "poboljšane bezbednosne situacije", uz optimizaciju rasporeda svojih snaga, što predstavlja ozbiljan bezbednosni rizik za Srbe.
Kristalno čista voda u bazenu sa pogledom koji neumoljivo podseća na švajcarske Alpe i to za samo 250 dinara dnevno, verovali ili ne, nalazi se u podnožju Suve planine.
Aleksandra Stefanović i Miloš Gvozdenović odlučili su da svoje sudbonosno "da" izgovore u Guči, prestonici trube, i to u Crkvi Svetog arhangela Gavrila, mestu koje je snažno povezano sa tradicijom i istorijom Dragačevskog sabora trubača.
Na seoskom groblju u Uzićima u opštini Požega, gde joj počivaju roditelji, pre dva dana je, kako se saznaje, sahranjena Vera Pitulić (41), koju je u noći između 18. i 19. jula u gradu Kerolton u severnom predgrađu Dalasa u američkoj državi Teksas, prema tvrdnjama tamošnjih istražnih organa, ubio njen emotivni partner Doni Benedikt (38).
Grupa od najmanje 50 stranih državljana, među kojima je najviše iz Ukrajine, privedena je u ponedeljak popodne u jednoj kući na Marezi, nadomak Podgorice.
Smrtna kazna u Srbiji ukinuta je 2002. godine kada je veliki broj najsurovih i najmonstruoznijih ubica promenom zakona umesto pred streljačkim strojem završio u zatvoru na 40 godina.
Ako je piletina blago upila miris drugih namirnica iz frižidera, nemojte je odmah bacati. Isprobajte ovaj jednostavan trik i rešite se neprijatnog mirisa.
Nakon razgovora sa Avom Karabatić koja tvrdi da je pretučena od starne verenika, ona nam je poslala i fotografije na kojima se nalaze vidljive povrede na njenom licu i glavi.
Redakcija Informera došla do informacije da je Ava Karabatić danas viđena u Urgentnom centru u Beogradu, gde je, prema saznanjima do kojih smo došli, potražila lekarsku pomoć zbog vidljivih povreda na glavi i licu, a ona nam je sve to i potvrdila.
Pevačica Dragana Mirković oglasila se iz Bosne i Hercegovine iz mesta koje se nalazi na svega desetak minuta od rodne kuće njenog bivšeg muža Tonija Bijelića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.