• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

27.03.2021

16:21

OPOZICIJA PLANIRA ŽESTOKE PROTESTE PROTIV VLADAJUĆE VLASTI! Lukašenko izveo Vojsku u centar Minska! (VIDEO)

Vesti

OPOZICIJA PLANIRA ŽESTOKE PROTESTE PROTIV VLADAJUĆE VLASTI! Lukašenko izveo Vojsku u centar Minska! (VIDEO)

Vojnatehnika beloruske vojske ušla je u centar Minska zbog najavljenih nedozvoljenih protesta opozicije

Pored kamiona za prevoz vojnika, primećena su i oklopna vozila kao i vodeni topovi za razvijanje demonstracija.

Konvoj vojske pratila su brojna policijska vozila, a vojnici su mahom raspoređeni ispred rezidencije predsednika Belorusije.

Masovni protesti opozicije počeli su u Belorusiji 9. avgusta, nakon predsedničkih izbora. Prema podacima Centralne izborne komisije, na izborima je pobedio aktuelni predsednik Aleksandar Lukašenko sa 80,1 odsto osvojenih glasova.

Opozicija nije priznala rezultate izbora i smatra da je pobedila Svetlana Tihanovska. Osim toga, održavaju se i mitinzi pristalica Lukašenka, čija je inauguracija održana 23. septembra.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Najbolje za te pare! Automobili za 10 - Ruše konkurenciju
Automobili

Najbolje za te pare! Automobili za 10 - Ruše konkurenciju

Kupci koji raspolažu budžetom od oko 12.000 evra, teško će pronaći novi automobil u tom cenovnom rangu, ali polovnjaci koji su se prethodnih godina pokazali kao pouzdani, ekonomični i povoljni za održavanje su "tojota jaris hibrid", "suzuki vitara", "reno klio 1.5 dCi" i "honda sivik".

15.06.2026

18:18

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set