Irancu Alirezi Fazeliju Monfaredu (20) njegov polubrat, uz pomoć dva rođaka, odsekao glavu nakon što je saznao da je ovaj tražio da bude oslobođen vojske na osnovu toga što je homoseksualac
Iranca Alirezu Fazelija Monfareda (20) iz grada Ahvaza brutalno je ubila njegova porodica samo zato što je bio gej. Nesrećnom mladiću je njegov polubrat, uz pomoć još dva rođaka, odrubio glavu nakon što je saznao da je ovaj tražio da bude oslobođen obaveznog služenja vojnog roka na osnovu toga što je homoseksualac.
Majka završila u bolnici
Alireza je podneo zahtev za oslobađanje od vojske na osnovu Paragrafa 7 Odeljka 5 iranskog zakona o vojsci, prema kojim mentalno oboleli ljudi ne moraju da služe vojni rok. Budući da se u Iranu homoseksualizam kažnjava smrću, uobičajena je praksa da se gejevi pozivaju na taj paragraf kako bi izbegli vojsku.
Hteo kod dečka
Alireza planirao da proda svoj mobilni telefon da bi kupio kartu do Turske, gde ga je čekao dečko Agil Abjat
Upravo je to hteo i Alireza. Nedeljama je iščekivao da dobije potvrdu o oslobađanju od vojnog roka kako bi mogao da ode u Tursku kod svog dečka Agila Abjata. Potvrda je konačno stigla prošlog utorka, međutim, Alireza nije bio kod kuće, pa je njegov polubrat primio pošiljku. Kad je video da je Alireza oslobođen od vojske na osnovu Paragrafa 7 Odeljka 5, rešio je da presudi polubratu, za kojeg je sve vreme smatrao da bruka porodicu.
U utorak uveče ga je odmah zvao i rekao mu da njihov otac želi da ga vidi. Odvezao je nesrećnog mladića kolima do obližnjeg sela Borumi, gde su ih čekala dva njihova rođaka. Polubrat je zatim, uz pomoć te dvojice muškaraca, ubio pa odrubio glavu Alirezi. Njegovo telo bacili su pored jednog palminog drveta i otišli.
Sutradan je polubrat nazvao telefonom Alirezinu majku i rekao joj: "Dokrajčili smo ga." Nesrećna žena je odmah pozvala policiju, koja je ubrzo našla Alirezino obezglavljeno telo. Kad su majci rekli šta joj se dogodilo sa sinom, ozbiljno joj je pozlilo, te su je prevezli u bolnicu, gde se još oporavlja od šoka. Alirezin polubrat i dvojica rođaka su uhapšeni i biće im suđeno za teško ubistvo.
Porodica mu pretila
Dečko ubijenog mladića Agil Abjat ispričao je za iranske medije da je Alireza hteo da pobegne od porodice.
- Planirao je da proda svoj mobilni telefon da bi kupio kartu do Turske i došao kod mene. Stalno mi je pričao da se njegov polubrat žali ocu na njega i da mu preti - rekao je Abjat.
On je dodao da strašno pati zbog Alirezine smrti.
- Ništa nije teže od toga kad nekog očekuješ da vidiš za nekoliko dana, a onda ti odjednom jave da je on mrtav. Nikada više neću moći da ga vidim, niti da čujem njegov glas. Mislim da ova bol neće nestati do kraja mog života - bio je iskren Abjat.
Ubistvo dostojno prezira
Centar za ljudska prava u Iranu osudio je ubistvo Alireze Fazelija Monfareda, nazvavši ga "dostojnim prezira".
- Ubistvo ovog mladića zbog njegove seksualne orijentacije posledica je politike iranske vlade, koja širi neistine o homoseksualizmu. Nijedan čovek ne bi trebalo da bude diskriminisan, niti ubijen zbog svoje seksualne orijentacije - saopštio je centar.
Centralna komanda vazduhoplovnih snaga Sjedinjenih Država (USAFCENT) saopštila je u četvrtak da su borbeni avioni F-18 ("hornet", u prevodu "stršljen") raspoređeni u Saudijskoj Arabiji radi unapređenja bezbednosti i stabilnosti usred eskalirajućeg nasilja na Bliskom istoku
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Centralna komanda vazduhoplovnih snaga Sjedinjenih Država (USAFCENT) saopštila je u četvrtak da su borbeni avioni F-18 ("hornet", u prevodu "stršljen") raspoređeni u Saudijskoj Arabiji radi unapređenja bezbednosti i stabilnosti usred eskalirajućeg nasilja na Bliskom istoku
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas na jugozapadu Srbije. On je posetu započeo u Prijepolju, a zatim je obišao veliki broj lokacija u Priboju i Novoj Varoši.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević pokazao je u Kolegijumu naše televizije fotografiju koju su napravili pripadnici GOSI službe, a na kojoj se se vidi šta je u centru Beograda danas radio tajkun Dragan Đilas, dok je predsednik Aleksandar Vučić obilazio Srbiju i razgovarao sa narodom.
Poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov u nekoliko rečenica rasturio je nekadašnjeg predsednika Srbije Borisa Tadića, koji se na društvenoj mreži Iks ostrvio na šefa naše države Aleksandra Vučića i politiku vladajuće partije.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je danas da je cilj da do kraja 2027. godine Srbija bude spremna za pristupanje šengenskom prostoru i naveo da je za otvaranje Klastera 3, najvažnije priznanje to što je Evropska komisija početkom jula dala šestu uzastopnu preporuku, naglasivši da ta institucija ima adekvatne mehanizme da na meritoran način proceni ispunjenost obaveza.
Šiptarski ekstremisti okačili su zastave Albanije i zloglasne terorističke organizacije OVK na kapije srpskih crkava u Lipljanu, nakon čega je policija privela dvojicu provokatora!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je pokazao šta znači stvarna briga o građanima i odgovornost prema svojoj zemlji! U kasnim večernjim satima, iz prelepog sela smeštenog između Zlatibora i Priboja, nadomak Kokinog Broda, predsednik se obratio naciji i poslao snažnu, emotivnu i direktnu poruku svima u Srbiji.
Načelnik Sektora za vanredne situacije Luka Čaušić izjavio je danas da je situacija sa požarima u Deliblatskoj peščari trenutno mirnija i da su naselja za sada bezbedna, naročito naselje Šumarak koje je veoma bilo izloženo riziku od požara.
Manastir Palja važi za najstariju svetinju u ovom kraju, gde je poslednju noć u Srbiji proveo Sveti Sava, a poznat je i po izvorima koji leče bolest i sterilitet.
Aleksandra Stefanović i Miloš Gvozdenović odlučili su da svoje sudbonosno "da" izgovore u Guči, prestonici trube, i to u Crkvi Svetog arhangela Gavrila, mestu koje je snažno povezano sa tradicijom i istorijom Dragačevskog sabora trubača.
Smrtna kazna u Srbiji ukinuta je 2002. godine kada je veliki broj najsurovih i najmonstruoznijih ubica promenom zakona umesto pred streljačkim strojem završio u zatvoru na 40 godina.
Policija u Bečeјu, u saradnji sa Osnovnim јavnim tužilaštvom u Bečeјu, uhapsila je D. P. (30) iz okoline tog mesta, zbog sumnje da јe počinila tešku krađu.
Nestanak Nikole Mitića 10. avgusta 2020. godine isprva je tretiran kao običan slučaj nestale osobe, kada je porodica objavila njegovu fotografiju u javnosti, verujući da je reč o misterioznom nestanku.
Svrab, peckanje i neprijatan vaginalni sekret mogu da se povuku nakon terapije, ali kod mnogih žena kandida se ubrzo ponovo javlja. Razlog pritom nije uvek samo sama gljivica - određene navike i okolnosti pogoduju njenom ponovnom razvoju
Za glatku i negovanu kožu nije dovoljno samo obaviti brijanje - jednako su važni pravilna priprema kože, izbor kvalitetnog brijača i odgovarajuća nega nakon tretmana.
Redakcija Informera došla do informacije da je Ava Karabatić danas viđena u Urgentnom centru u Beogradu, gde je, prema saznanjima do kojih smo došli, potražila lekarsku pomoć zbog vidljivih povreda na glavi i licu, a ona nam je sve to i potvrdila.
Popularna voditeljka Jovana Jeremić oglasila se na svom Instagram profilu veoma emotivnom objavom posvećenom svom pokojnom ocu, koja je privukla veliku pažnju javnosti i mnoge ostavila bez teksta.
Rijaliti učesnik Ivan Marinković dotakao se odnosa Maje Marinković i Asmina Durdžića, otkrivši da je u kontaktu sa njom, ali da krivi Asmina što uživa u čitavoj situaciji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.