Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je sirijskom lideru Bašaru el Asadu pobedu na izborima rekavši da su rezultati glasanja pokazali visoki politički autoritet sirijskog predsednika, saopštila je pres služba Kremlja
- Rezultati glasanja u punoj meri su potvrdili vaš visoki politički autoritet, kao i poverenje građana politici koju sprovodite po pitanju što brže stabilizacije situacije u Siriji i jačanja državnih institucija - navodi se.
Putin je u poruci takođe naveo i da Rusija namerava da nastavi da pruža podršku sirijskim partnerima po pitanju borbe protiv terorizma i ekstremizma, kao i kada je reč o nastavku političkog procesa stabilizacije zemlje.
Oglasio se i portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekavši da je glavni uspeh Asada to što je uz ogromnu pomoć Rusije uspeo da spreči katastrofalan scenario u Siriji koji bi podrazumevao predaju zemlje u ruke islamskih terorista.
Peskov se osvrnuo se na pitanje eventualnog susreta Asada i Putina rekavši da trenutno ne postoji nikakav plan da se oni sastanu.
Foto: AP/Photo
Vladimir Putin
Rusija će nastaviti da podržava Siriju
I Ministarstvo spoljnih poslova Rusije je izdalo saopštenje povodom pobede Asada na izborima u Siriji u kojem je navedeno da će Rusija nastaviti da podržava suverenitet i nezavisnost zemlje, kao i da pruža pomoć kada je reč o likvidaciji posledica konflikta.
Pre svega misli se na obnovu uništene socijalno-ekonomske infrastrukture, ali i na likvidaciju drugih negativnih posledica višegodišnjeg konflikta.
Podsetimo, predsednik Sirije Bašar el Asad osvojio je još jedan predsednički mandat, pošto je na izborima dobio 95,1 odsto glasova.
Ministri spoljnih poslova SAD-a, Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Italije osudili su predstojeće izbore u Siriji jer raseljeni Sirijci ne mogu da glasaju, iako su te zemlje zatvorile sirijske ambasade i konzulate
Predsednik Rusije Vladimir Putin uputio je čestitku predsedniku SAD Donaldu Trampu povodom 250. godišnjice nezavisnosti Sjedinjenih Američkih Država, uz poruku da Moskva i Vašington, uprkos dubokoj krizi u odnosima, imaju posebnu odgovornost za globalnu bezbednost.
Kremlj bi novu mobilizaciju mogao da objavi već u septembru, posle izbora, jer vlast ne želi da pre glasanja dodatno nervira građane i ruši sliku „stabilnosti“, tvrdi „Ukrajin kontekst“.
Visoki ruski bezbednosni zvaničnici, poznati kao "siloviki", ubeđuju predsednika Vladimira Putina da odloži predstojeće izbore za Državnu dumu zakazane za 20. septembar ove godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministri spoljnih poslova SAD-a, Velike Britanije, Francuske, Nemačke i Italije osudili su predstojeće izbore u Siriji jer raseljeni Sirijci ne mogu da glasaju, iako su te zemlje zatvorile sirijske ambasade i konzulate
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se širom Poljske u okviru velike nacionalne vežbe kojom vlasti proveravaju koliko brzo država može da upozori stanovništvo i pokrene sistem reagovanja u slučaju napada iz vazduha.
Jedan od glavnih organizatora uličnih haosa i blokada u Užicu, Dušan Savić, dolijao je užičkoj policiji dok je pokušavao da kupi narkotike, koje je bezobzirno i sramotno skrivao - ni manje ni više nego u donjem vešu.
Mihajlo Matović, sin glavnog blokadera iz Kraljeva Ivana Matoviča, pokazao je da nije odmakao dalje od svog oca, koji je učestvovao u pokušaju državnog udara.
Povodom smrti pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Vasilija Lalovića, oglasio se Krsto Janjušević, član Predsedništva Srpske napredne stranke, objavom na Instagramu.
Do nedavno, znali smo da su ciljevi lažne Studentske liste: Priznavanje lažne države Kosovo; Ukidanje Republike Srpske; Vojvodina u Hrvatskoj; Sandžak u Bosni; Hrvatska – lider na Balkanu; Ekonomsko uništavanje Srbije kao do 2012. godine.
Milenko Jovanov, šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke (SNS) oglasio se na društvenoj mreži Iks povodom navoda o održavanju sednice Narodne skupštine.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Stanari jedne stambene zgrade u Borči mesecima su živeli u gotovo nepodnošljivim uslovima zbog nesnosnog smrada koji se širio hodnicima i zajedničkim prostorijama, a čiji je uzrok bila uginula svinja.
Stacionarne kamere ne snimaju stotinama metara unapred, već brzinu mere na 10 do 100 metara udaljenosti, pa naglo kočenje u zadnji čas često ne pomaže.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Službom za kriminalističko-obaveštajni rad i PU u Požarevcu, uhapsili dve osobe kod kojih je pronađena veća količina droge.
U prigradskom novopazarskom naselju Pazarište, na starom putu Novi Pazar - Tutin, dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovali teretno vozilo i automobil marke "audi".
Na auto-putu Subotica – Novi Sad, u blizini Molove pumpe, danas oko 15:46 časova dogodila se teška saobraćajna nezgoda kada je došlo do prevrtanja cisterne.
Almira Vukadinović, supruga visokopozicioniranog pripadnika "škaljarskog klana" Predraga Vukadinovića, uhapšena je po nalogu crnogorskog Specijalnog državnog tužilaštva zbog sumnje da je učestvovala u stvaranju kriminalne organizacije.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Dešava se da džem, uprkos tome što je voće dovoljno kuvano, ostane ređi nego što ste planirali. Ipak, postoji nekoliko jednostavnih načina da se postigne željena gustina.
Mala deca unose mnogo živosti, buke i nepredvidivih situacija u svakodnevni život, pa nisu sve rase pasa podjednako spremne da se prilagode takvom okruženju. Zbog toga pet rasa nisu najbolji izbor za porodice sa malom decom.
Ako želite jednostavan i prirodan način da posvetite pažnju svojoj koži, moguće je da se rešenje već krije u vašoj kuhinji. Ova domaća "botoks krema" priprema se od lako dostupnih sastojaka koje mnogi već imaju kod kuće.
Nakon tragične pogibije mlade Anastasije, ćerke Nevene Hot, na društvenim mrežama oglasila se i njena tetka Vesna, koja je emotivnom i potresnom porukom raznežila i rasplakala mnoge.
Anastasija Ražnatović pre nekoliko dana dobila je sina sa fudbalerom Nemanjom Gudeljom, a sada je na Instagramu podelila prvi snimak naslednika kojem su dali ime Ilijan.
Folker Darko Lazić oglasio se nakon što je isplivala njegova skandalozna fotografija na kojoj je pozirao sa jednom Albankom uz pozdrav tzv. "Velikoj Albaniji".
Bivša prijateljica Stanije Dobrojević Tamara Radoman došla je sinoć u Šimanovce kako bi podržala Anitu Stanojlović, pa progovorila i o svom odnosu sa starletom i Asminom Durdžićem.
Pojedine estradne ličnosti iza sebe nose priče ispunjene velikom tugom, kao što je gubitak deteta. Među njima su Mirko Kodić, Milić Vukašinović, Žika Todorović kao i Eva Ras.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.