Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova poželela je da ustav Ukrajine ne doživi sudbinu „Deklaracije" Huljaipoljske republike
Huljaipoljska republika je anarhična država Nestora Mahnoa, ukrajinskog anarhističkog revolucionara, koji se borio i protiv Bele i protiv Crvene armije tokom građanskog rata (1919-1921). U deklaraciji iz 1919. godine opisani su principi društva u kome je vladalo bezvlašće i koje nije moglo da se održi. Lideri pokreta su već 1921. godine emigrirali.
- Čak i ako sami Ukrajinci, govoreći o pravnom režimu u svojoj zemlji, više koriste reči žaljenja nego ponosa, želela bih još jednom da poželim podmlađenom ustavu izdržljivost i snagu, pošto već poseduje mladost i mudrost - napisala je Zaharova na svom Tviter kanalu, povodom 25. godina od usvajanja ustava Ukrajine.
Ona je podsetila i na situaciju u Ukrajini i zaključila da „praznik nije prošao onako kako je planirano".
Foto: Reuters
Marija Zaharova
- Totalna pravna degeneracija, humanitarna katastrofa na istoku države, pomama neonacističkog raspoloženja, iskustvo državnih prevrata, sve to nije bilo predviđeno Ustavom Ukrajine. Međutim, tako se desilo - podsetila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
Pored toga, Zaharova je istakla, da je Osnovni zakon Ukrajine više puta revidiran zbog potreba „vladajućih brigada, kako je i svojstveno klasičnoj anarhiji ili slaboj demokratiji".
Pritom, ona je podvukla da ukrajinski konstitucionalisti zaboravljaju na međunarodne obaveze - „na primer da poštuju kompleks mera iz Minska koji je potvrđen odlukom Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija".
Moskva poziva Vašington da se ne mešaju u unutrašnje stvari Kube, da Kubancima dozvoli da sami odluče o svojoj sudbini, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva inostranih poslova Rusije Marija Zaharova
Raspoređivanje bilo kakvih vojnih kontingenata zemalja takozvane "koalicije voljnih" na teritoriji Ukrajine je neprihvatljivo i oni će, ukoliko budu razmešteni, biti smatrani legitimnim vojnim ciljevima, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Moskva poziva Vašington da se ne mešaju u unutrašnje stvari Kube, da Kubancima dozvoli da sami odluče o svojoj sudbini, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva inostranih poslova Rusije Marija Zaharova
Udari na brodove koji se upućuju ka lukama Velike Odese sa teretom ukrajinskih oružanih snaga još uvek ne predstavljaju potpunu blokadu, kaže ruski vojni stručnjak i penzionisani kapetan prvog ranga Sergej Gorbačov.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iskusan i hrabar političar! Ruski šef diplomatije time je sahranio laži blokadera i njihovih medija da Kremlj više ne podržava srpskog šefa države.
Akademik za semafore, ideolog blokadera Dušan Teodorović tokom gostovanja na Novoj S žestoko se nalupetao o Kosovu i Metohiji, ali su njegove budalaština naišle na plodno tle među pojedinim strancima.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
Takmičar u RTS-ovoj Slagalici Pavel Breznik, totalno je dominirao u igri asocijacija, pogodio sva polja, a onda pred kamerama rekao ono što se sigurno nije smelo čuti.
Država će nastaviti da jača preventivnu zdravstvenu zaštitu i da zdravstvene usluge približava građanima u ruralnim sredinama, poručio je državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek, nakon obilaska sela Vlase, udaljenog 25 kilometara od Vranja.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski posetila je u Šapcu preduzeće za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba sa invaliditetom "NOVITAS CONSULT".
Krvavi obračun odigrao se tokom noći na Novom Beogradu, u Ulici dr Ivana Ribara, gde je muškarac (35) zadobio teške povrede nakon što ga je nepoznati napadač izbo nožem
Paralelno sa maratonskim procesom koji se vodi za stravična ubistva i delovanje svirepog kriminalnog klana, pred Specijalnim sudom u Beogradu odvija se i obiman postupak protiv Veljka Belivuka, Marka Miljkovića, njihovih supruga i bliskih saradnika zbog sumnje da su godinama uspešno "prali" novac stečen teškim kriminalom.
Policija u Zrenjaninu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u ovom gradu, uhapsila je M. N. (43) iz Zrenjanina, zbog postojanja osnovane sumnje je vršio prodaju droge.
Pevačica Katarina Didanović nalazi se trenutno na odmoru, gde sitno broji do porođaja a asada je podelila fotogradije koje otkrivaju njenu letnju idilu.
Voditelj televizije "Pink" Darko Tanasijević oglasio se povodom velikog požara koji je zahvatio Deliblatsku peščaru, predeo za koji je emotivno vezan i gde je odrastao.
Pevačica Sandra Afrika objavila je na svom Instagramu slike na kojima se oprobala u vožnji daske za vodu, a njeno umeće palo je u drugi plan zbog njenih vrelih atributa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.