AMERI TRAŽE OD VIJETNAMA DA UDARI NA KINU! Ljudi da li je ovo realno, jesmo li mi to nešto propustili, IZGLEDA DA SU SAD I VJETKONG BILI PRIJATELJI, a da mi... Protiv koga je ratovao Rambo?!
Američki potpredsednik Kamala Haris pozvala je Vijetnam da izvrši pritisak na Kinu tokom njene turneje po jugoistočnoj Aziji. Međutim, kineski državni mediji preneli su da su pokušaji okupljanja regionalnih zemalja protiv Pekinga osuđeni na neuspeh
- Moramo pronaći načine da izvršimo pritisak i, iskreno, podignemo pritisak na Peking da se pridržava Konvencije Ujedinjenih nacija o pomorskom pravu i da se ospori njegovo nasilje i prekomerne pomorske pretenzije - rekla je Harisova danas tokom sastanka sa vijetnamskim predsednikom Nguien Ksuan Phucom u Hanoju.
Ona je izrazila podršku za unapređenje odnosa SAD-a i Vijetnama ka strateškom partnerstvu prilikom primpredaje broda obalske straže, kako bi Hanoj bolje branio svoje interese u Južnom kineskom moru.
Kina i Vijetnam su među državama koje polažu pravo na sporna područja u regionu, a Peking je postavio vojne baze na veštačkim ostrvima u Južnom kineskom moru.
SAD redovno izvode takozvane misije „slobode plovidbe", ploveći ratnim brodovima blizu kineskih voda, što Peking smatra provokativnim vojnim akcijama. Vašington u međuvremenu optužuje Kinu da zastrašuje svoje susede slanjem vojnih brodova i aviona da patroliraju područjima u blizini Tajvana.
Ponovne primedbe Harisove usledile su nakon jučerašnjeg oštrog govora tokom posete Singapuru, kritikujući Kinu zbog podrivanja „poretka zasnovanog na pravilima" i „nezakonitih" teritorijalnih zahteva.
Portparol Ministarstva spoljnih poslova Kine Vang Venbin odgovorio je kritikujući SAD zbog njihovog haotičnog povlačenja iz Avganistana, koji su talibanski militanti munjevito pregazili ranije ovog meseca. Vašington može "proizvoljno" napasti drugu zemlju, a zatim otići bez konsultovanja sa međunarodnom zajednicom, nastavljajući da "samo blati, suzbija, prisiljava i maltretira druge", rekao je Vang.
- To je vrsta reda koju SAD žele.
Državni mediji u Pekingu preneli su da Harisova želi podići tenzije u regionu.
- Dok je upirala prstom u Kinu i optuživala je za prinudu i zastrašivanje, Harisova je namerno ignorisala svoje licemerstvo pokušavajući prisiliti i zastrašiti zemlje regiona da se pridruže Vašingtonu u njegovoj shemi za obuzdavanje Kine - piše državni kineski medij "Čajna dejli".
Takođe, kineski "Global tajms" pozvao je SAD da „odbace iluziju da bilo koju državu jugoistočne Azije učine neprijateljem Kine". List sa sedištem u Pekingu navodi da će pokušaji da se region okupi protiv Kine propasti.
- Čak i pre američkog fijaska u Avganistanu koji je narušio njihov imidž, većina zemalja jugoistočne Azije nije izabrala stranu između Kine i SAD-a - navodi list i dodaje da "mnogi ne veruju u prazna obećanja Vašingtona".
Putovanje Harisove iz Singapura u Hanoj odloženo je nekoliko sati zbog izveštaja o mogućem "zdravstvenom incidentu" u glavnom gradu Vijetnama, prema saopštenju američke ambasade u Hanoju.
Slične fraze su ranije koristile SAD za opisivanje misterioznog niza simptoma koje je iskusilo američko diplomatsko osoblje, nazvanih „Havanski sindrom". Prvi put prijavljen na Kubi 2016. godine, sindrom je bio povezan sa vrtoglavicom, glavoboljama, mučninom i gubitkom sluha i pamćenja.
Kineski predsednik Si Ðinping i ruski predsednik Vladimir Putin razmenili su danas mišljenja o Avganistanu u telefonskom razgovoru i dogovorili da pojačaju koordinaciju u vezi krize u ovoj zemlji
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineski predsednik Si Ðinping i ruski predsednik Vladimir Putin razmenili su danas mišljenja o Avganistanu u telefonskom razgovoru i dogovorili da pojačaju koordinaciju u vezi krize u ovoj zemlji
Dok se preko tajkunskih medija lažno predstavljaju kao nekakva hrabra "studentska lista" koja menja Srbiju, blokaderi su na prvom ozbiljnom testu i pred kamerama Informera pokazali svoje pravo, preplašeno lice.
Na propalom blokaderskom skupu koji je danas održan u Raški, pojavio se i rekto Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, koji se nalazi na blokaderskoj listi.
U Kragujevcu je danas, u Velikom parku, održano blokadersko okupljanje povodom godišnjice osnivanja organizacije koja sebe naziva "Ujedinjeni zborovi Kragujevca".
Predsednik SNS Miloš Vučević razgovarao je sa građanima u Maloj Plani, dok je ministarka privrede Adrijana Mesarović u Babušnici poručila da će se ujedinjeni boriti za Srbiju i da neće dozvoliti da ona stane. Predsednica Skupštine Ana Brnabić posetila je Bešku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Vladimirovcima da nadležni organi treba da rade svoj posao u slučaju vojnog analitičara Aleksandra Radića, ističući da ga zanima isključivo istina i odgovornost svih koji su, kako je rekao, učestvovali u širenju laži o navodnoj upotrebi zvučnog topa.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Prava drama odigrala se u grčkom letovalištu Skala Furka kada je izbio požar koji je gutao nisko rastinje i zahvatio banderu, saznaje naš portal od Srpkinje E. C.
Turisti su zgroženi paprenim cenama u Hrvatskoj! Londonka je u Splitu doživela šok kada je dva pića platila čak 42 evra, što je skuplje nego u Britaniji.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) upozorio je večeras da će jaka konvektivna oblačnost u narednih sat vremena na području Šumadije i Aranđelovca sa okolinom usloviti intezivne pljuskove sa grmljavinom, pojavom grada i jakim i olujnim vetrom.
Oprez, prevare sa smeštajem u Grčkoj ne prestaju! Žaklina iz Vranja godinama otima depozite i nestaje, a poslednja žrtva je deda koji je prevaren za 300 evra.
U stanu u novosadskoj ulici Molnar Đule došlo je do požara kada se zapalila veš mašina, a zahvaljujući brzoj intervenciji vatrogasaca sa dva vozila, vatra je ugašena i sprečena je veća materijalna šteta.
Prošlo je tačno dve godine od kada je šiptarski terorista Faton Hajrizi ubio srpskog policajca Nikolu Krsmanovića koji je vršio redovnu kontrolu graničnog punkta u Loznici. Povodom dvogodišnjice smrti hrabrog policajca potresnim rečima se oglasila njegova sestra Katarina.
U ataru sela Gornja Rečica kod Prokuplja došlo je do prevrtanja traktora na kojem je bio vozač. Međutim, nadležne službe još nisu došle do čoveka i u toku je spasavanje.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Američka tehnološka kompanija Gugl predstavila je novo ažuriranje svoje AI video platforme Vids, koje korisnicima omogućava da kreiraju personalizovane digitalne avatare.
Alen Dragosav, suprug pevačice Maje Berović, danas je uspešan biznismen, a malo je poznato da je put započeo kao vozač kamiona. Vremenom je izgradio sopstveni biznis, a njegova kompanija danas broji čak 83 zaposlena.
Izbačeni učesnici rijalitija Elita izneli su prognoze za pobednika, a dva imena se najčešće izdvajaju. Ko će na kraju odneti titulu, biće poznato već vrlo brzo.
Voditeljka rijalitija Elita Dušica Jakovljević je otkrila da je zbog prevelikog umora i iscrpljenosti prinuđena da napravi kratku pauzu tokom vikenda kako bi "napunila baterije".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.