Analizom dosadašnje rezultata prethodnih glasanja i njihovim poređenjem sa drugim dešavanjima na izborni dan, od vremenske prognoze do fudbalskog prvenstva, mogu se predvideti rezultati izbora u Nemačkoj koji se održavaju u nedelju 26. septembra
Vremenske prilike, statistike, ali i sujeverje su stvari koje utiču na izborni dan, a tako će uticati i u nedelju na parlamentarnim izborima u Nemačkoj, ističe dnevnik „Bild“.
Za nedelju se prognozira 25 stepeni i lep dan, a prema ekspertima to će značajno uticati na ponašanje birača.
Naime, kada je kišovito i hladno mnogi penzioneri, koji su pre svega glasači valdajuće CDU, ostaju kod kuće.
Kada je lepo vreme mladi radije idu u kafiće i kafane nego na glasačko mesto.
- Međutim na ovim izborima, zbog rekordnog broja glasača putem pošte, to neće tako uticati na ishod izbora - smatra šef instituta za istraživanje javnog mnjenja „INSA“ Herman Binkert.
Foto: AP Photo/Markus Schreiber
Rekordnom broju glasača putem pošte posebno se raduju unionisti i FDP, koje su 2017.nadprosečno veliki broj glasova dobili putem pošte.
Što se sujeverja tiče u prilog pobedi Armina Lašeta, kandidata za kancelara CDU/CSU govori činjenica da je od ujedinjenja Nemačke uvek kada je Bajern Minhen bio prvak Nemačke u fudbalu CDU pobeđivala na izborima.
Kada je Gerhard Šreder (SPD) pobedio 1998.Kajzerslautern je bio prvak Nemačke.
Pas Lusi, izborni prorok u studiju televizije SWR predviđa pobedu CDU
U korist Olafa Šolca kandidata SPD govori činjenica da je, kada su socijaldemokrate posle 16 godina sa vlasti „svrgnuli“ na izborima Helmuta Kola, svetski prvak u fudbalu bila Francuska, isto kao sada, posle 16 godina vladavine Angele Merkel.
Takođe, uvek kada je od 1998.stopa inflacije u januaru bila negativna pobeđivali su unionisti, a kada je bila na nuli ili iznad, kao što je sada slučaj, pobedila je SPD.
Zanimljivo je i da je izborni prorok u studiju televizije SWR pas Lusi predskazao da će CDU pobediti na izborima.
Međutim „Bild“ dodaje da to govori u pilog Šolca, jer je Lusi do sada uvek pogrešno proricala ishod izbora.
Nemački sud naložio je danas maloj desničarskoj stranci da ukloni predizborne plakate sa sloganom "Obesite zelene", smatrajući da su opasni po javnu bezbednost, čime je poništio odluku nižeg suda u gradu Kemnicu
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemački sud naložio je danas maloj desničarskoj stranci da ukloni predizborne plakate sa sloganom "Obesite zelene", smatrajući da su opasni po javnu bezbednost, čime je poništio odluku nižeg suda u gradu Kemnicu
Samo jedna jedina izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića bila je dovoljna da izazva potpunu histeriju, paniku i nezapamćeni haos u šiptarskim medijima na Kosovu i Metohiji!
U prvom Kolegijumu Informer TV, ekskluzivno smo objavili nove dosijee sa spiska od 99 kandidata sa "studentske", blokaderske liste koje su oni sami "studenti", blokaderi-plenumaši predložili za "vetiranje", odnosno izbacivanje.
Lider "Srpskih suverenista" Vukša Dragović, koji je razotkrio NVO hidru u Srbiji objavivši detaljan spisak nevladinih organizacija i načine njihovog finansiranja najavio je novi korak.
Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) stao je na izboru predsednika tog tela jer postoje određene grupe koje bi da ispunjavaju svoje ciljeve, a ne one koje su sadržane u zakonu, izjavio je danas član Saveta REM-a Miloš Garić i istakao da REM, kao i druga nezavisna tela te vrste, ne sme nikome da pripada.
Predsednica Odbora za Kosovo i Metohiju u Narodnoj skupštini Republike Srbije i poslanica Srpske napredne stranke Danijela Nikolić oglasila se na društvenoj mreži "Iks" i žestoko odgovorila na besramne prozivke dežurnog đilasovca Borka Stefanovića!
Predsednik SNSD-a Milorad Dodik ocenio je da političko Sarajevo najviše boli jedinstvo Srbije i Republike Srpske i poručio da to jedinstvo ne mogu sprečiti političke pretnje, podmetanja, zastave provokacije, ni mržnja koja se uporno reciklira iz istih političkih kuhinja.
Pucnjima iz prangija sa okolnih brda i intoniranjem saborske himne „Sa Ovčara i Kablara“ večeras u 18 časova u Guči je počeo 65. Dragačevski sabor trubača
Preuzimanje kontrole nad kompletnim lancem proizvodnje i distribucije narkotika predstavlja jedan od trendova u delovanju kriminalnih grupa, ocenjuje kriminolog Ratomir Antonović, a to potvrđuje i slučaj ilegalne laboratorije kod Smedereva.
Porodično nasilje u mnogim slučajevima prethodi ubistvu a sam obrazac nasilja traje mesecima ili godinama, objašnjava psiholog Snežana Repac, povodom slučaja ubistva žene na Novom Beogradu.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Većina korisnika krivi procesor ili loše ažuriranje sistema kada Android telefon počne da koči, iako su za spor rad najčešće odgovorne svakodnevne aplikacije koje troše resurse u pozadini čak i kada mislite da su ugašene.
Šenon Tompson, doktorka pedijatrije i turistička agentkinja Kristi Slavik podelile su dragocene savete za sve roditelje koji se spremaju za duža ili međunarodna putovanja sa bebama i malom decom. Najvažnije je unapred misliti na bezbednost, udobnost, let i smeštaj.
Pevačica Mala Cana oglasila se na društvenoj mreži Instagram i potresnom porukom obavestila rodbinu, prijatelje i kolege da priprema četrdesetodnevni pomen Andrije Bajića, koji je preminuo 7. jula.
Stajlinzi Jelene Karleuše gotovo svakodnevno pune rubrike šou-biza, a posebnu pažnju privlači njena raskošna kolekcija tašni, koja se može meriti sa garderoberima svetskih trendseterki.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.