Obezbeđenje koje ima gradonačelnik Njujorka Bil de Blazio zloupotrebljeno je u lične svrhe, uključujući pomoć njegovoj kćerki da se preseli i prevoz sina do fakulteta, saopštilo je danas gradsko istražno odeljenje (DOI), uporedujući to sa "uslugom konsijerža"
DOI navodi i da gradonačelnik nije vratio gradu više od 300.000 dolara za troškove obezbeđenja, a koji imaju veze sa njegovom predsedničkom kampanjom, preneo je Rojters.
U izveštaju na 47 stranica DOI otkriva da su policijska vozila i policajci koji ga šitite pomogli Čiari de Blazio da se preseli iz njenog stana u Bruklinu u rezidenciju gradonačelnika Grejsi menšn.
Istražitelji su, takođe, otkrili da su pripadnici obezbeđenja vozili Dantea de Blazija, gradonačelnikovog sina, od grada do Univerziteta Jejl u Konektikatu, kao i da su ga vozili na različita odredišta u gradu.
Foto: AP PHOTO
Portparolka gradonačelnika Daniel Filson navela je u saopštenju da De Blazio nikada nije naredio članovima njegovog obezbeđanje da učine bilo šta za njegovu decu i da su oni bili angažovani na obezbeđenju na osnovu saveta policijskih zvaničnika. Filsonova je okrivila istražitelje zbog toga što se nisu konsultovali sa stručnjacima za bezbednost u njujorškoj policiji.
- Kao rezultat toga ostaje nam netačan izveštaj zasnovan na nelegitimnim pretpostavkama i naivnom sagledavanju složenih bezbednosnih izazova sa kojima se danas suočavaju izabrani zvaničnici - rekla je ona.
Foto: Tanjug/AP
Gradonačelnik i policijski inspektor zadužen za njegovo obezbeđenje kazali su istražiteljima da deca imaju pravo na zaštitu, navodi se u izveštaju.
Grad je, takođe, potrošio blizu 320.000 dolara, kako bi pripadnici de Blaziovog obezbeđenja mogli da ga prate na predizbornim putovanjima 2019. godine, kada se nakratko kandidovao za predsednika, navodi se u izveštaju.
Devojka je optužena za pokušaj ubistva nakon što je nevinu ženu koja je stajala na stanici udarila u bok i bacila na voz metroa tokom gužve na stanici Tajms Skver
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Devojka je optužena za pokušaj ubistva nakon što je nevinu ženu koja je stajala na stanici udarila u bok i bacila na voz metroa tokom gužve na stanici Tajms Skver
Razlog zašto su blokaderi napravili brutalnu čistku na svojoj izbornoj listi i vetirali blokaderskog glumca Dragana Gagija Jovanovića konačno je izašao na videlo. Redakcija Informera došla je do ekskluzivnih fotografija koje razotkrivaju sve licemerje i dvojne aršine ove opozicione grupe.
Nakon što su blokaderi objavili razlog zašto su napravili brutalnu čistku na svojoj izbornoj listi i vetirali glumca Dragana Gagija Jovanovića, isplivala je još jedna zanimljiva fotografija.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obići će sutra radove na rekonstrukciji i prenameni „Starog železničkog mosta“ u pešački most, u okviru projekta "Beograd na vodi".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će izbori biti najkasnije za tri meseca i istakao da se na njima odlučuje o sudbini i budućnosti Srbije.
Požar u Deliblatskoj peščari ne jenjava, a meštanka Dubovca poslala je dramatičan snimak i opisala stravične scene s reke gde pepeo padne po Dunavu i travi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je iz Belegiša da će naša zemlja proizvoditi dronove sa Izraelcima i postati vojnička sila, uprkos kritikama opozicije.
Region su potresli stravični porodični zločini koji su komšije i javnost ostavili u potpunom šoku. U svim slučajevima, sukobi unutar četiri zida eskalirali su u brutalna ubistva, a brze reakcije policije i izvođenje osumnjičenih sa mesta zločina zabeleženi su kamerama.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Šta zapravo muškarci najviše cene kod žene tokom intimnih odnosa? Devet muškaraca je za magazin Cosmopolitan otkrilo šta za njih znači kada kažu da je žena dobra u krevetu, a neki odgovori mogli bi da iznenade.
U svetu ljubavi dela često govore više od reči. Ta tvrdnja važi i za poljupce - različite vrste poljubaca imaju mala skrivena značenja, koja vam mogu mnogo toga reći.
Ovaj čudesni starinski namaz od pečenih paprika, sira i penušavog maslaca pravi je pogodak. Spoj mirisa dimljene paprike, kremastog maslaca i sira daje savršen domaći delikates koji se topi na svežem hlebu.
Rijaliti učesnici Maja Marinković i Asmin Durdžić otvoreno su progovorili o renoviranju stana, planovima za naredni period, ali i mogućem putovanju u Dubrovnik, o kom se poslednjih dana spekuliše.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.