Libijski premijer Abdul Hamid Dbeibeh preživeo je jutros pokušaj atentata kada je pucano na njegov automobil, izjavio je neimenovani izvor blizak premijeru
Premijer se vraćao kući kada je na njegov automobil pucano iz drugog vozila koje je pobeglo, prenosi Rojters.
Incident je odmah prosleđen državnom tužilaštu zbog istrage.
Ako se potvrdi pokušaj atentata, kriza nad kontrolom Libije mogla bi se dodatno pogoršati, ocenjuje britanska agencija.
Dbeibeh je najavio da će ignorisati glasanje koje je planirano kasnije danas u parlamentu na istoku države, a analitičari strahuju kako bi to moglo ponovno dovesti do scenarija paralelnih vlada u toj afričkoj zemlji podeljenoj na zapadnu i istočnu frakciju.
Poslanici veruju da se mandat Dbeibehove vlade završio 24. decembra, kada su se originalno trebali održati predsednički izbori.
Dbeibeh je postavljen u martu prošle godine kao čelnik vlade nacionalnog jedinstva (GNU) koja je trebala voditi državu do tog glasanja.
Dbeibeha i GNU odobrio je parlament na posebnoj sednici koja je okupila suparničke frakcije u domu parlamenta prvi put u nekoliko godina.
Otada se strane nisu uspele dogovoriti o pravilima izbora, pa i onih o legitimnosti Dbeibehove kandidature za predsednika, nakon što je najavio da to neće učiniti.
Parlament je tokom građanskog rata većinom podržao istočne snage, smatra GNU nevažećim i danas održava izbore za novog premijera.
Međutim, prelazna vlada i dalje ima podršku Ujedinjenih naroda i zapadnih država koje pozivaju libijske političke institucije da se fokusiraju na organizaciju predsedničkih izbora.
Podgorički list "Dan" objavio je da će u trenutku rastuće krize u zemlji predsednik Milo Đukanović to pokušati da reši tako što će za mandatara nove, 43. vlade, predložiti dosadašnjeg potpredsednika izvršne vlasti, Dritana Abazovića
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Podgorički list "Dan" objavio je da će u trenutku rastuće krize u zemlji predsednik Milo Đukanović to pokušati da reši tako što će za mandatara nove, 43. vlade, predložiti dosadašnjeg potpredsednika izvršne vlasti, Dritana Abazovića
Tačno 65 godina nakon Prve konferencije šefova država ili vlada nesvrstanih zemalja, Beograd će 31. avgusta i 1. septembra 2026. godine ponovo postati mesto susreta nesvrstanog sveta i i jedna od ključnih pozornica svetske politike.
Kada Nemačka zabranjuje opoziciju pred izbore, to je za Brisel i tajkunske medije "odbrana ustava", a kada bi Srbija sankcionisala ulično nasilje i pretnje – to bi nazvali fašizmom! Zahtev Borisa Pistorijusa za gašenje AfD-a ogolio je do koske sve dvostruke aršine i lažnu brigu zapadnih elita za demokratiju.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević osudio je nasilje koji su blokaderi sprovodili na narodnom skupu u Užicu istakavši da su ponovo pokazali svoje lice.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta zatražio je danas od Evropske unije da jasno osudi i zabrani održavanje koncerata hrvatskog pevača Marka Perkovića Tompsona u državama članicama EU, jer su njegovi nastupi decenijama praćeni promocijom ustaštva.
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Na novootvorenom vidikovcu Kablar Skywalk na planini Kablar zabeležena je prva verdiba, a video snimak s tom romantičnom scenom brzo je krenuo da kruži mrežama.
Pripadnici Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova ugasili su požar koji je 13. avgusta izbio u ataru sela Lukovo, na teritoriji Vranja.
U novosadskom Novom naselju nekoliko pasa je uginulo posle kontakta sa otrovom, sumnja grupa građana koja je putem društvenih mreža upozorila sugrađane na opasnost.
Stravično nasilje dogodilo se pre nekoliko dana u Obrenovcu, kada je državljanin Azerbejdžana N. O. (38) brutalno pretukao svoju devojku, ukrajinsku državljanku L. S. (22), nanevši joj teške povrede po glavi i telu.
Nakon jednomesečne potere policija je uhapsila mladića osumnjičenog da je 15. jula sa više maskiranih lica palicama napao grupu maloletnika u parku kod Srednje medicinske škole "7. april" u Novom Sadu.
Žitelji Velikog Gradišta ni dan nakon velikog masakra koji je se dogodio juče oko 14 sati u kući vatrogasca S. Č. u koju je upao njegov šurak B. K. sa namerom da poubija sve članove svoje porodice, ogorčen zbog nasledstva nakon očeve smrti, ne mogu da se smire.
Dva policajca povređena su tokom nesvakidašnje potere za traktoristom u okolini Lebana, koji je, prema nezvaničnim saznanjima, prethodno zaustavljen dok je prevozio ogrevno drvo bez prateće dokumentacije.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Da biste sprečili ulazak smrdibuba, važno je na vreme zaštititi prozore i zatvoriti moguće otvore kroz koje mogu da prođu. Pored toga, nekoliko kućnih trikova i redovno održavanje prostora oko prozora mogu pomoći da ih bude znatno manje.
Masnoća koja se nakuplja na dugmićima šporeta vremenom stvara lepljiv sloj koji se teško uklanja samo vodom. Za njihovo su dovoljni topla voda i običan deterdžent za pranje sudova.
Letnje pastelne nijanse polako odlaze u drugi plan, a jesen 2026. donosi sasvim drugačiju paletu. Sudeći prema kolekcijama vodećih svetskih dizajnera, jedna nijansa posebno se izdvojila i nametnula kao apsolutni favorit sezone - vinska boja koja svakom stajlingu daje dozu luksuza i elegancije.
Ako ste nekada putovali avionom, verovatno ste tokom poletanja osetili neprijatan pritisak, zapušenost ili čak bol u ušima. Ova pojava se naziva barotrauma uha ili "avionsko uho", a do nje dolazi zbog nagle promene vazdušnog pritiska u kabini aviona.
Ivan Marinković progovorio je o odluci ćerke Lene da promeni prezime u majčino, istakavši da ga taj potez nije iznenadio jer je bio pripremljen na takav scenario, ali da je i dalje razočaran.
Pevačica Jovana Pajić prisetila se početaka svoje karijere, pa otkrila kako njene ćerke koje je dobila u braku sa Saletom Tropikom takođe imaju talenat za muziku.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.