Rusija upada u zapadnu Ukrajinu! Delovalo je kao naučna fantastika: Potez Zelenskog dao Putinu priliku da preseče neprijatelja na pola
Bivši šef izraelske službe „Nativ“ Jakov Kedmi ocenio je da bi ukrajinske pretnje Belorusiji mogle da se pretvore u katastrofalan potez za Kijev.
28.06.2026
06:00
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Mito
pre 4 godine
Sram Vas bilo. Tri meseca ste masakrirali narod SRJ, a sada ste mirovnjaci. Kada Ameri i NATO bombarduju to je humanitarno bombardovanje naroda, a kada Rusi radi svoje zaštite uđu u Ukrajinu, jer ste vi hteli da instalirate atomske bombe, onda je to kataklizma. Srbija je principijelno podržala celovitost Ukrajine, jer tako štiti svoje interese na KiM, koji ste vi besramno otimali i još otimate i tolerište teror nad Srbima na KiM.
Dejan
pre 4 godine
Gde si bio deko kada ste nas bombardovali? Gde ti je tada bila raconalnost i moral? Šta ćete deko čak u Ukrajini? Jesi li 1999.g. bio vojnik ili logističar ,,milosrdnog anđela? Deko, deko...
zora
pre 4 godine
A sta su bila vojna dejstva na Srbiju koja je stigla od strane NATO G. BORELJ? Kad biste smeli da pricate svasta bi se culo.Narod u Srbije je inteligentan i nema propagande. On odlicno zna ko je zlo u svetu. Zna ko je ubio pedeset miliona ljudi od drugog rata, zato nas nemojte smatrati ovcama. Mislim i da smo naj bolje obavesteni gledajuce druge nacije koje imaju ogranicene poglede na sve i kojima je Putin kriv sto im je nafta skupa. Taj narod je pod propagandom svojih celnika jer on mora da veruje da je Putin kriv za sve da bi se opravdalo sve sto se radi Rusuji. Vi samo prenosite ono sto vam je nardjeno da kazete. Mi Srbi to znamo.
Milan
pre 4 godine
Ne vidim zasto bi se uskladjivali sa necim o cemu ne odlucujemo. Clanice EU imaju pravo da odlucuju i da cak stave veto na svaku odluku, a mi treba samo da se "uskladjujemo", cak i ako je to protiv nasih interesa.
Baća
pre 4 godine
Ovaj čovek je običan pion američke politike tako da je potpuno irelevantno šta on kaže. Mi Srbi smo najbolje osetili na svojoj koži to odvratno licemerje zapada.
GEDZA
pre 4 godine
Gosn Borelj.....ako nam objasnite zašto agresija nato na Srbiju 1999 godine nije bilo kršenje međunarodnog prava a jeste kršenje međunarnog prava vojna operacija Rusije na Ukrajinu.... ili zašto hrvati, bosanski muslimani i kosovski šiptari imaju pravo na samoopredeljenje a to nemaju Srbi, Rusi ili Katalonci ..... onda ću prihvatiti da sam dezinformisan od ruske propagande....
Pera
pre 4 godine
Od oko 40 miliona stanovnika ruski govori oko 20 miliona a vlast zabranjuje ruski jezik!? O ubijanju ljudi u donjecku i lugansku eu ćuti!? Po brzini i sveobuhvatnosti sankcija jasno je da su davno isplanirane dakle napad na rusiju isplaniran je kad su zapadni vladari pripadnici globalnog tajnog društva koima su počinjeni američki predsednici i ostali zapadni zvaničnici su planeri napada ..a doveli su zelenskog da komanduje ukrajinski fašistima!? Rotsildovi kohovi gejts soros..elizabeta..!
Andrija
pre 4 godine
Nismo mi Ukrainci da nas zadojite vasom "bajdenokratijom" i gurnete u propast. Zapamti,drtino, zelenski jeste fasista i nacista, bez obzira na jevrejsko poreklo. Srbi imaju mozak i sposobnost da shvate vase podle namere. Srbi neprihvataju jednoumlje koje vi servirat po diktatu iz bele kuce. Srbi znaju ko je njih bombardovao, pamcenje nas dobro sluzi.
Marija
pre 4 godine
Ma, nikada se nećemo uskladiti sa vama i sa vašim satanističkim agendama. Srbi znaju bolje od svih šta je istina, zato što smo na svojoj koži osetili vašeg Milosrdnog anđela, a 24.03. će biti 23. godišnjica početka agresije na Srbiju. Po istom scenariju štite teror po svetu. Nikada u NATO, nikada u EU. Sve su to ista ??.
Rusija sila broj 1
pre 4 godine
Sedi 1. Nauči lekciju iz istorije,pa se javi opet.
Ivica
pre 4 godine
E ko te nezna
Spasko
pre 4 godine
hajde Borelj ne seri , ti i ta nazovi evropska kancelarija ne predstavljate nijednog gradjanina Evrope jer gradjani Evrope nikad nisu glasali za vas niti su gradjani evrope ikada glasali i dali saglasnost da sadasnja nacisticka hrvatska postane clanica EU , sadasnja brizelska evropska kancelarija je samo nastavak belgijske leopoldijanske monarhisticke rimskosolomonske imperijalne nacisticke diktature . EU je umjetna tvorevina koju su stvorili najveci svetski zlocinci , okrunjena pedofilska oligarhija i ujedinjeni robovlasnici koji zive od pljacke svih naroda i celog sveta.
Sekula
pre 4 godine
A mi možemo, jer znamo dobro kkakvi ste fašisti vi u EU.
Daneee
pre 4 godine
Kako ces shvatiti tebi mozak nema toliki kapacitet
Alisa
pre 4 godine
Borelj i zapad su ljuti na nas, jer ne mogu da manipulisu srbima. Ako je do sankcija..sto vama ne uvedose takve sankcije kad ste napali Irak pod laznnim izgovorom da poseduje hemijsko oruzje . Pa Sirija..Libija, Afganistan, Jugoslavija..Steta se meri u hiljadama milijardi dolara.
Rale
pre 4 godine
To po njegovom ispada da mi Srbi nemozemo imati svoje misljenje.Jednoumlje je njihov argument...
Boban
pre 4 godine
Gospodine ostavite Srbiju i njen narod na miru. nismo Vam išta dužni. Vašu ,,istinu'' smo videli na svom primeru od 1990. do 2000. godine. Njoj bi pozavideo i sam Gebels jer su vaše mogućnosti daleko veće. A pogledajte slike tih ,,mirnih'' ,,demokratski'' građana sa istetoviranim ,,trozupcima'' znakom OUN-a Stefana Bandere i kukastim krstovima. Nemate prava da nam držite nikakve moralne pridike zbog preventivne ruske akcije. U ostalom Izrael to svakodnevo radi pod raznum izgovorima pa ne videh da ste bilo šta pomenuli.
Duda
pre 4 godine
Jedino vi pricate lazi, vase lazi kostaju mnogo zivota sirom sveta. Kako te nije sramota da ovo izjavljujes. Dzaba vam je mi volimo RUSIJU i volecemo je uvek. Majka Rusija.!!!
Bane
pre 4 godine
Puno toga ti neshvatas nacisto!Rusofobicaru!
Mili
pre 4 godine
Ne trebaju nama Rusi da pričajnu znamo mi i sami.Najveće zlo na planeti su Amerika i Engleska.Rusija treba da pokrene i njihovu denacifikaciju i razoružanje,da više nikome ne nanose zlo.
Mapko
pre 4 godine
Pa Borelju, pa kako se ja secam vi, zapadni nacisti i fasisti ste 1999 takodje propagirali pricu da Srbija sprema ili vrsi nekakv genocid nad Albancima"; Pazite degutantne retorike ovog fasista. Nama soli pamet kako neko moze poverovati o nekakv genocid u Donbassu, a oni na zapadu lazno forsirali pricu o izmisljeni genocid nad Albancima. A EU kada negira zlocine ukrajinske vojske i ukro-nazi paravojne formacije nad ruskim civilima u Donbassu, i to otvoreno negiraju, rugaju se, kazu da su to "smesne" price, em vredjaju i pljuvaju Ruse, em vredjaju i pljuvaju u srpske zrtve NATO zlocinacke agresije. Oni na zapadu se otvoreno rugaju nasim zrtvama i to javno negiraju, no su Srbi sami sebe ubijali a ne EU NATO avionio. Zar Srbija posle takve monstruozne i odvratne uvrede da nastavi ka clanstvo EU, nije mi jasno. Ali sa srecom, mislim da je sada svima jasno u Srbiji sa kime imamo posla, mislim da je svima jasno u Srbiji, da sutra na referendumu treba odbiti da Srbija postane clanica ovakve nacisticke-fasisticke-totalitarne tvorevine pod imenom EU. A mislim da nikome sada nije stalo vise do EU.
milan lala
pre 3 godine
Teski licimer umislio da on moze Srbe uciti sta je istina a sta propaganda . Kataloniji i Donbasu ne priznaje nezavisnost a pritiska Srbiju da prizna kvazi drzavu "kosove " na svojoj teritoriji .