PREMINULA NAJSTARIJA OSOBA NA SVETU! Tanaka je imala 119 godina, preživela rat, vožnju avionom braće Rajt! A za recept za dugovečnost za nju je bio OVO!
Najstarija osoba na svetu, Japanka Kejn Tanaka iz grada Fukuoke na jugozapadu Japana umrla je u 119. godini, saopštile su danas lokalne vlasti
Kejn Tanaka, koja je umrla 19. aprila, rođena je 2. januara 1903. godine koju svet pamti po prvom uspešnom letu motornim avionom braće Vilbura i Orvila Rajt i godinu dana pre izbijanja rusko-japanskog rata.
Život ove vitalne Japanke je obuhvatio nekoliko japanskih carskih era - Meiji, Taisho, Shova, Heisei i Reiva, prenela je agencija Kjodo.
Foto: printscreen
Kejn Tanaka je u martu 2019. godine, sa 116 godina života ušla u Ginisovu knjigu rekorda kao najstarija osoba na svetu, a kada je napunila 117 godina i 261 dan u septembru 2020. godine postala je najstarija osoba ikada evidentirana u Japanu.
Tanaka, sedma od devetor braće i sestara, udala se kada je imala 19 godina.
Izdržavala je svoju porodicu tako što je vodila prodavnicu rezanaca dok su se njen muž Hideo i njihov najstariji sin borili u Drugom kinesko-japanskom ratu koji je počeo 1937. godine, a bračni par Tanaka je posle tog rata otvorio prodavnicu pirinčanih kolača.
Gospođa Tanaka je svoju dugovečnost pripisala "uživanju u ukusnoj hrani i učenju".
Foto: Reuters
Svoje pozne godine provela je u staračkom domu u Fukuoki, gde je, između ostalih aktivnosti, uživala u igranju društvene igre Reversi.
Sa Tanakinom smrću, najstarija osoba na svetu postala je Lusil Rendon, Francuskinja koja sada ima 118 godina i 73 dana, potvrdila je Gerontološka istraživačka grupa koja prati superstogodišnjake širom sveta.
Među poznate ličnosti rođene 1903. godine kada i Kejn Tanaka ubrajaju se britanski romanopisac Džordž Orvel, filmski reditelj Jasudžiro Ozu i japanski pesnik Misuzu Kaneko.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aleksandra Radića, čoveka koji širi paniku i laži o zvučnom topu u tajkunskim medijima, uhvatila je ekipa Informera koja svakoga dana radi na emisiji "Na merama".
Policija je u Raški uhapsila Veljka Rakovića., koji je pretio predsedniku i njegovoj porodici, a glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje o njemu.
Policija je u Raški uhapsila Veljka Rakovića., koji je pretio predsedniku i njegovoj porodici, a glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje o njemu.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić, reagovala je na izjave propalog političara Balše Božovića, da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić "pucao na svoje građane".
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić rekla je danas da će 27. juna na skupu ispred Doma Narodne Skupštine biti prikazana većinska, pristojna Srbija, koja nije za mržnju i podele, već za mir i stabilnost.
Kompaktni SUV segment već godinama predstavlja jedno od najvažnijih tržišta za premium proizvođače, a "audi q3" jedan je od najprodavanijih modela nemačkog brenda čija je početna cena već od 44.000 evra.
Srbija testira novi digitalni sistem tehničkih pregleda koji će od 2027. godine automatski prikupljati podatke, donoseći veću kontrolu i transparentnost.
U petak, 26. jula otvara se deonica najmodernijeg auto-puta u Srbiji, Moravskog koridora, koji će povezati više od pola miliona ljudi iz Centralne Srbije.
Sabahudin Velić (41) iz Bosanske Krupe, koji je mučki ubio svoju majku Nasihe (60) i na kraju skuvao delove njenog tela i pojeo ih, i dalje je na lečenju, saznaje Dnevni avaz.
Biljana Paunović, majka ubijene devojčice Adriane Dukić, koja je život izgubila u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar", govorila je o tome koliko joj ćerka nedostaje, ali i o visini kazne koju su dobili Kostini roditelji.
Darko Vesković Prika je ubijen, dok je njegov prijatelj Vuk M. teško ranjen u pucnjavi koja se dogodila u ponedeljak u 15.40 časova u kafiću u Kumodražu.
Ministar kulture Nikola Selaković potpisao je danas sa zamenikom igumana manastira Studenica tri ugovora vrednosti 11.700.000 dinara, koliko je ove godine kroz Sektor za zaštitu kulturnog nasleđa i digitalizaciju obezbeđeno za ovaj spomenik kulture.
Svingersko krstarenje od Barselone do Monte Karla izazvalo je veliko interesovanje javnosti zbog svojih neobičnih pravila. Na ovo luksuzno putovanje nisu dozvoljeni solo muškarci, a od svih putnika se očekuje strogo poštovanje privatnosti i diskrecije.
Ako vam golubovi svakodnevno prave nered na terasi, isprobajte jednostavne trikove sa aluminijumskom folijom, čili papričicom i mirisnim biljkama koje mnogi već imaju kod kuće.
Voditeljka Jovana Jeremić trenutno je na odmoru sa svojim partnerom, bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, koji je sada objavio fotografiju svog izvajanog tela.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.