• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Mediji webtribune

15.11.2022

17:57

UDARNO, RUSI POSTAVLJAJU NEPROBOJNU KUPOLU NAD SVIM GRADOVIMA!? Oružje je napredno, moćno, Zapad strepi pred kompleksom "Peresvet"

Vesti

UDARNO, RUSI POSTAVLJAJU NEPROBOJNU KUPOLU NAD SVIM GRADOVIMA!? Oružje je napredno, moćno, Zapad strepi pred kompleksom "Peresvet"

Ulog u razvoj naprednih vojnih tehnologija obezbediće bezbednost Ruske Federacije od bilo koje vrste pretnje, izjavio je vojni analitičar Jurij Knutov

Zapadni političari s vremena na vreme dozvoljavaju sebi izjave o mogućnosti nanošenja preventivnog nuklearnog udara na Rusiju raketama malog dometa. Ovaj korak, po njihovom mišljenju, nateraće Moskvu da pristane na sve zahteve. A o tome da će Rusija dati jednak odgovor se i ne razmišlja.

Kako je vojni ekspert Jurij Knutov primetio, Oružane snage Rusije imaju obiman arsenal sredstava koja mogu da pruže garantovani protivudar.

Pre svega, reč je o ruskim projektilima sa nuklearnim bojevim glavama, koje mogu da nanesu razornu štetu neprijatelju. Istovremeno, primetio je specijalista, na Zapadu nema izvesnosti da će potencijalni napad biti uspešan. Ovo je uglavnom zbog sistema PVO u dubini, koji uključuje sisteme PVO S-500, S-400, S-350 i S-300 najnovijih modifikacija, Buk, Pancir i Tor.

- Ovi kompleksi, kada rade zajedno, u stanju su da „pokriju“ ne samo strateški važne industrijske centre ili kritične infrastrukturne objekte, već i milionske gradove - rekao je Knutov.

Međutim, ako govorimo o stvaranju potpuno neprobojne kupole nad čitavom teritorijom Rusije, onda je ovde potrebno napredno oružje zasnovano na novim fizičkim principima. To može biti lasersko, snop ili elektromagnetno oružje. I rad u ovom pravcu je u toku, što dokazuje da Rusija ima kompleks Peresvet.

- Ako razvijemo i unapredimo ovu tehnologiju, mislim da ćemo u bliskoj budućnosti videti oružje koje nema nijedna druga zemlja. Zahvaljujući njima, imaćemo priliku da postavimo neprobojnu kupolu nad celom Rusijom - rezimirao je specijalista.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere
Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere

Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.

15.06.2026

20:45

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set