Poseta ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog Vašingtonu i zamenika predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrija Medvedeva Pekingu, može biti priprema za obe strane za nastavak velikih neprijateljstava, piše The Wall Street Journal.
Autor članka napominje da su ukrajina i Rusija počele da pribegavaju diplomatiji u vezi sa sukobom u Ukrajini, međutim, napori su usmereni ne na početak pregovora, već na jačanje svake zemlje na bojnom polju.
Istovremeno, ističe se da je Zelenski tokom posete Sjedinjenim Državama tražio da se u Ukrajinu pošalje još više oružja i to što je pre moguće. Zauzvrat, Medvedev je prema pisanom izdanju, želeo da pridobije podršku Si Đinpinga pre početka zimske ofanzive ruske vojske.
U izdanju se takođe navodi da tekuće vojne pripreme mogu biti pripreme za mirovne pregovore, ali njihov trenutak je još nepoznat. Autor članka smatra da Kijev i Moskva mogu da ih pokrenu za nekoliko meseci.
S druge strane, ruski politikolog Bogdan Bezpalko, je u izjavi za medije objasnio, kako je Rusija sposobna da uništi kijevski režim u tri koraka.
Ruska Federacija ima neophodan spoljnopolitički potencijal, da brzo i efikasno završi „specijalnu operaciju" denacifikacije i demilitarizacije Ukrajine, neutrališući zločinački režim u Kijevu.
Ekspert je skrenuo pažnju na činjenicu, da bi u bliskoj budućnosti Rusija mogla da započne novu etapu u toku „specijalne operacije", uz pomoć koje će kijevski režim koji deluje u Ukrajini, biti potpuno uništen.
Reč je o merama spoljnopolitičkog, vojnog i ekonomskog uticaja koje će Kijev dovesti do ozbiljnih posledica. Za postizanje željenog rezultata biće preduzeta tri jednostavna koraka- prekid isporuke energetskih sirovina, konačni prekid trgovinskih odnosa, i neutralizacija svih kritičnih infrastrukturnih objekata.
- Rusija će prekinuti gas preko Ukrajine, koji se tamo otvoreno krade. Ako Rusija prestane da trguje sa Ukrajinom, zadaće snažne, nemilosrdne udarce ukrajinskoj energetskoj infrastrukturi. U ovom slučaju će se srušiti ukrajinska država, srušiće se kijevski režim. Većina građana Ukrajine neće moći da živi tamo, i preseliće se u Evropu. Ni država ne može da postoji bez građana", objasnio je stručnjak.
Bespalko je izrazio uverenje, da bi Rusija mogla da pribegne takvim merama u okviru sledeće faze rata. Odluke koje je rusko rukovodstvo donelo u odnosu na Ukrajinu, omogućiće da se izvrši značajan pritisak na zemlju, što će dovesti do neutralizacije postojećeg kijevskog režima.
Ponovno osvajanje Krima je već počelo u glavama Ukrajinaca, izjavio je šef režima u Kijevu Volodimir Zelenski. On je rekao da su Ukrajinci sada psihički spremni da silom preotmu Krim od Rusije, sugerišući da bi mogao da poseti "oslobođeno" poluostrvo već 2023.
Vladimir Džabarov, prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za međunarodne poslove, nazvao je francuskog predsednika Emanuela Makrona "poznatim provokatorom".
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Ukrajina će u sredu, 1. jula, uvesti petočasovna ograničenja potrošnje struje u svim regionima zemlje, saopštio je „Ukrenergo“. Restrikcije će trajati od 17.00 do 22.00 i obuhvatiće industriju, biznis i stanovništvo.
Ruska zona bezbednosti prema Ukrajini treba da obuhvati Černigovsku, Sumsku, Harkovsku, Dnjepropetrovsku, Odesku i Nikolajevsku oblast, izjavio je general-potpukovnik Viktor Soboljev, član Odbora Državne dume Rusije za odbranu.
Predsednik SAD Donald Tramp pohvalio je kineski model državljanstva i pozvao američki Kongres da zakonom ukine automatsko pravo na državljanstvo po rođenju, nakon što je Vrhovni sud SAD zaustavio njegov pokušaj da to uradi izvršnom naredbom.
Predsedniku Rusije Vladimiru Putinu ostalo je najviše tri godine na vlasti, tvrdi „Forbs“ u analizi u kojoj se razmatra nekoliko mogućih scenarija kraja njegove vladavine
Glavnokomandujući OSU Aleksandar Sirski izjavio je da Rusija razrađuje različite varijante nove ofanzivne operacije, uključujući i scenario napada iz pravca Belorusije, ali je kao najrealniju mogućnost izdvojio udar sa severa, iz Brjanske oblasti, prema Černigovskoj oblasti.
Raketni i dronovski udari po ruskoj logistici, energetici i infrastrukturi mogli bi da nateraju Rusiju da sama povuče snage sa Krima do kraja 2027. godine, izjavio je bivši komandant američke vojske u Evropi Ben Hodžis
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ponovno osvajanje Krima je već počelo u glavama Ukrajinaca, izjavio je šef režima u Kijevu Volodimir Zelenski. On je rekao da su Ukrajinci sada psihički spremni da silom preotmu Krim od Rusije, sugerišući da bi mogao da poseti "oslobođeno" poluostrvo već 2023.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da su ukrajinske snage drugi put pogodile rafineriju nafte u Ufi koja je jedan od najvećih ruskih proizvođača maziva.
Članovi DS traže da se njihova stranka oslobodi od "Šabačkog klana" i priključi se Platformi za evropsku Srbiju, ili se podeli na dva dela i demokratski deo se priključi Platformi za ES.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da su Srbi uhapšeni na Vidovdan na Gazimestanu do puštanja na slobodu preživeli "pravi pakao".
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
Početak jula obeležiće svežije i kišovitije vreme, a onda stiže novi toplotni talas i merenja do 45 stepeni, otkriva meteorolog Ivan Ristić u najnovijoj vremenskoj prognozi za jul.
Zemljotres jačine 3.8 stepeni Rihtera osetio se u 9:46 časova u Leskovcu i okolnim mestima, što je izazvalo veliku uznemirenost među građanima koji su odmah preplavili društvene mreže svojim svedočenjima.
Kompanija "Dunav osiguranje" nastavlja da unapređuje svoje digitalne usluge, omogućavajući osiguranicima da važne polise ugovore brzo, jednostavno i bez odlaska u poslovnicu.
U naredna dva sata u Bačkoj, Sremu, zapadnoj, centralnoj i jugozapadnoj Srbiji očekuju se mestimična kiša i pljuskovi, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje obaveštava svoje korisnike o datumima isplate penzija i ostalih prava iz penzijskog i invalidskog osiguranja za jun 2026. godine.
Devojka S. K. (19) brzom akcijom policije uhapšena je zbog sumnje da je noćas oko 2 sata u Bulevaru kralja Aleksandra nožem nanela povrede Lj. G. (47).
Napad nožem koji se dogodio noćas oko 2 sata ujutru u Bulevaru kralja Aleksandra na Zvezdari dobio je novi obrt, nakon što je ćerka povređenog Lj. G. (47), koja je bila svedok krvavog obračuna, iznela tvrdnje o identitetu žena koje su, kako se sumnja, učestvovale u napadu.
Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu uhapšeni su S.A iz Stare Pazove, koji je radio kao blagajnik u "Pošti Srbije", i P.J iz Krnješevca, zbog sumnje da su oštetili "Banku Poštansku štedionicu" za skoro 3,5 miliona dinara.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Glumica Pamela Anderson važila je za najveći seks simbol devedesetih godina prošlog veka i ni jedna javna ličnost po tom pitanju nije moga da joj stane na crtu.
Gingam sitne kockice ponovo su u centru pažnje modne scene, jer u isto vreme bude nostalgiju, osvežavaju izgled i daju svakoj kombinaciji dozu jednostavne elegancije.
Mesec je planeta koja se najbrže kreće, a u jednom znaku boravi oko tri dana, a ulazak u Vodoliju donosi odličan period za Vodolije, Blizance, Strelčeve, Vage i Ovnove.
Tokom letnjih vrućina ljudi uglavnom pokušavaju da unesu što više tečnosti, ali se često postavlja pitanje da li gazirana voda može da hidrira jednako dobro kao obična, a stručnjaci su otkrili da li je to zaista istina.
Otac Maje Marinković, koji je u narodu poznatiji kao Taki, ponovo je pomerio granice i dokazao ko je najveća zvezda u porodici kada je objavio snimak gde pozira kraj bazena.
Pevačica Anica Milenković oktrila je da je u jednom periodu došla do 115 kilograma zbog veoma teškog perioda, te je priznala da je tražila spas u hrani.
Pevač Peđa Jovanović zakazao je na Dan žena naredne godine solistički koncert u beogradskoj Areni, a ulaznice će već od petka 3. jula biti u prodaji prodaji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.