Izgradnju fabrike tenkova u Ukrajini, ako do toga dođe, obeležićemo počasnom paljbom ‘kalibara’, poručio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Komentarišući vest o tome, Medvedev je rekao da se radi primitivnom trolovanju kijevskog režima.
"Ako Fric (uvredljiv naziv za Nemce tokom Drugog svetskog rata u SSSR) stvarno odluči da gradi (iako su oni pragmatični ljudi), čekamo sa nestrpljenjem. Takav događaj će biti obeležen kako dolikuje – počasnom paljbom ‘kalibara’ i drugih pirotehničkih sredstava", napisao je Medvedev na Telegramu.
Nemački proizvodjač oružja Rajnmetal pregovara sa Kijevom o otvaranju fabrike tenkova na tlu Ukrajine, a šef ove kompanije Armin Paperger izjavio je da su razgovori sa Ukrajinom "obećavajući" i da se nada da će odluka biti doneta "u naredna dva meseca."
- Fabrika Rajnmetala može da se izgradi u Ukrajini za oko 200 miliona evra - rekao je Paperger, dodavši da takva fabrika "može da proizvede do 400 borbenih tenkova tipa Panter godišnje", prenosi Špigl.
Šef Rajnmetala je uveren da se fabrika na tlu Ukrajine može zaštititi od ruskih vazdušnih napada. Paperger tvrdi da saveznici Kijeva u ovom trenutku šalju dovoljno oružja za odbranu Ukrajine, ali da ta količina oružja nije dovoljna da Ukrajina ponovo zauzme sve svoje teritorije. Prema njegovom mišljenju, Ukrajini je za pobedu u ratu potrebno izmedju 600 i 800 tenkova. Rat će verovatno trajati godinama, zaključio je Paperger.
Isporuke aviona NATO-a Ukrajini i održavanje tih letelica u Poljskoj značilo bi direktan ulazak NATO-a u rat protiv Rusije, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Isporuke aviona NATO-a Ukrajini i održavanje tih letelica u Poljskoj značilo bi direktan ulazak NATO-a u rat protiv Rusije, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Predstavnici Srpske liste obraćaju se danas medijima nakon zverskog prebijanja Nenad Rašković iz sela Dren od strane Kurtijevih krvožednika gde su pozvali EULEKS i KFOR da hitno reaguju!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je u prvom Kolegijumu da blokaderi nastavljaju sa vetiranjem - izbacujući sa blokaderske liste kandidate koje su sami predložili.
Hrvatski teror ne prestaje, pa su tako Srpkinju Nikolinu Bačkonju osudili na kaznu zatvora samo zato što je objavila fotografiju na društvenim mrežama svog sedmogodišnjeg deteta sa Badnjakom i podignuta tri prsta!
Eparhija raško-prizrenska navela je da je sa dubokom zabrinutošću, bolom i ogorčenjem primila potresno svedočenje Nenada Raškovića i zatražila hitnu, nezavisnu i delotvornu istragu nadležnog tužilaštva i policijskog inspektorata, uz neposredno praćenje Institucije ombudsmana i EULEKS-a.
Kada se dnevna vreva na Zlatiboru stiša, a poslednji zraci sunca polako nestanu iza planinskih vrhova, pogled se sa Tornika seli - pravo u nebo. Evo o čemu je reč.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se nastavlja borba sa gašenjem požara u Srbiji, pre svega u Deliblatskoj peščari i na Stolovima kod Kraljeva, i istakao da za sada nisu ugroženi ljudski životi i naselja.
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije apelovalo je danas na građane da budu oprezni zbog sve učestalije pojave krivičnih dela prevara putem telefonskih poziva, kao i da svaki sumnjivi slučaj bez odlaganja prijave policiji.
U ovom periodu u vazduhu su najzastupljeniji poleni korovskih biljaka, a polen ambrozije za sada se registruje u nižim koncentracijama, izjavila je danas Ana Ljubičić iz Agencije za zaštitu životne sredine.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Živorada Č. (35) zbog sumnje da je sa Vorihom I. (31) vrbovao maloletnicu i primoravao je na prostituciju.
U čačanskom naselju Ljubić danas je uhapšen vozač automobila marke "bmw x5", nakon što je, prema prvim informacijama sa terena, pokušao da pobegne policiji.
Policija u Kruševcu, brzom i efikasnom akcijom, rasvetlila je razbojništvo i uhapsila M. M. (23), M. O. (18) i A. K. (24) iz Crne Gore, zbog sumnje da su izvršili ovo krivično delo u saizvršilaštvu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije - Službe za suzbijanje kriminala, Odeljenja za suzbijanje privrednog kriminala i policijski službenici Policijske uprave Požarevac, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Požarevcu, uhapsili su M. Đ. (27) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo prevara.
U velikoj i koordinisanoj akciji traganja i spasavanja u Velebitskom kanalu kod Senja došlo je do velikog obrta - jedna od četvoro nestalih mladih osoba, državljanka Portugalije, pronađena je živa i u dobrom stanju.
Vlasnica je snimila trenutak kada pas Blekvi budi gluvu Mejsi i vodi je do kuhinje čim shvati da je vreme za obrok. Ovaj snimak je raznežio milione ljudi.
Vlasnici nekada najpopularnije društvene mreže na svetu Majspejs najavili su da bi ova platforma mogla da se vrati u život, na talasu nostalgije i zamora od algoritama, ali analitičari upozoravaju da šanse za uspeh na tržištu nisu velike.
Izbor između drvene i plastične daske za sečenje česta je dilema u gotovo svakoj kuhinji. Iako se plastične daske često koriste u profesionalnim kuhinjama, kuvar poznat kao šef Džoši smatra da je za svakodnevnu upotrebu kod kuće ipak bolja drvena daska.
Lula Bregović, ćerka muzičara Gorana Bregovića, zarađuje 20 evra radeći manikir u svom domu u Parizu, dok njen otac ne zna šta će sa bogatstvom koje je stekao tokom karijere.
Pevač Darko Lazić iskoristio je slobodno vreme da sa kolegom i prijateljem Sašom Kaporom ode na pecanje, gde je pokazao svoje umeće ulovivši veliku ribu.
Pevač Mile Kitić nedavno je otvoreno progovorio o navodnoj aferi sa majkom Mace Diskrecije, kao i o višegodišnjim spekulacijama da je upravo on biološki otac starlete. S druge strane, starleta zahteva DNK test.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.