• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/ria

19.07.2023

06:15

Rusi gube strpljenje, odbacuju Ukrajince daleko ka zapadu?! Udar na Krimski most pokreće lavinu!

Reuters

Vesti

Rusi gube strpljenje, odbacuju Ukrajince daleko ka zapadu?! Udar na Krimski most pokreće lavinu!

Kao odgovor na napad na Krimski most, linija fronta mora da se pomeri na zapad, rekao je Oleg Morozov, poslanik Državne dume iz stranke Jedinstvene Rusije.

Morozov takođe smatra da je neophodno gađati vojne objekti uz pomoć kojih se takvi napadi izvode.

- Dok je specijalna operacija u toku, teroristički napadi ukrofašističkog režima će se nastaviti. Glavni odgovor na ovaj monstruozni teroristički napad na miran civilni objekat, u kojem su stradali građani koji su otišli ​​na odmor, može biti jedan i jedini – moramo potisnuti liniju fronta, treba gađati objekte, vojne objekte, uz pomoć kojih se izvode teroristički napadi i izvode udari na teritoriji Ruske Federacije, na Krimu, na novim teritorijama pripojenim Rusiji Federacije - rekao je Morozov za RIA Novosti.

On je napomenuo da je potrebna vojna pobeda, kao i ispunjenje zadataka i ciljeva specijalne operacije.

- Ovo je glavno sredstvo za sprečavanje terorističkih akata - naglasio je on.

Podsetimo, Nacionalni komitet za borbu protiv terorizma saopštio je da je Kijev izveo teroristički napad na Krimski most u ponedeljak u 3 sata ujutru koristeći dva površinska drona.

Oštećena je kolovozna komponenta mosta, dve odrasle osobe su poginule, a jedno dete je povređeno.

Ministarstvo odbrane Ruske Federacije saopštilo je da su Oružane snage Ruske Federacije izvele grupni udar odmazde visokopreciznim morskim oružjem na objekte u kojima se pripremaju teroristički akti protiv Rusije.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Specijalno izdanje Dnevnika zapadne Srbije koje se ne propušta
Live TV

Specijalno izdanje Dnevnika zapadne Srbije koje se ne propušta

Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.

25.06.2026

09:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

"Škaljarac" pod teškom pratnjom prebačen u Crnu Goru: Izručen Vuk Lakićević, polubrat čoveka koji je rešetao Zvicera
Hronika

"Škaljarac" pod teškom pratnjom prebačen u Crnu Goru: Izručen Vuk Lakićević, polubrat čoveka koji je rešetao Zvicera

Crnogorska policija, u saradnji sa Interpolom i FAST timom za ciljano traganje, uspešno je realizovala ekstradiciju Vuka Lakićevića (28), visokorangiranog pripadnika "škaljarskog klana". Primopredaja je izvršena na graničnom prelazu Debeli Brijeg, nakon što je Lakićević lociran i uhapšen u Hrvatskoj krajem aprila ove godine po poternici Višeg suda u Podgorici.

01.07.2026

21:33

Zabava

Magazin

Džet set