U subotu uveče u centru Beča održani su skupovi podrške palestinskom pokretu Hamas, prenosi austrijski televizijski kanal OE24 .
Kako prenosi kanal, desetine mladih izašlo je ispred zgrade austrijskog saveznog kancelara sa palestinskim zastavama , slaveći napade na Izrael .
Zamenik gradonačelnika Beča Kristof Viderker osudio je demonstrante.
- Užasno je i neprihvatljivo da se napadi Hamasa na Izrael pozdravljaju u Beču. Stojimo uz izraelski narod u ovom teškom vremenu - napisao je on na svom nalogu na društvenim mrežama Ks, prilažući video koji kruži društvenom mrežom i prikazuje grupu ljudi koji drže palestinske zastave plešu i pevaju.
Prethodno je republički kancelar Karl Nehamer rekao da su austrijske vlasti u znak podrške u subotu podigle izraelske zastave na krovove zgrada Kancelarije kancelara i Ministarstva spoljnih poslova u Beču. Napomenuto je da će oni biti postavljeni pre uveče narednog dana.
Es ist erschreckend und inakzeptabel, dass die Angriffe der Hamas auf Israel in Wien bejubelt werden. Unsere Unterstützung gilt dem israelischen Volk in dieser schwierigen Zeit! https://t.co/esEfpgVwFW
— Christoph Wiederkehr (@chriswiederkehr) October 7, 2023
Izrael je u subotu ujutro pogođen raketnim napadom bez presedana iz Pojasa Gaze. Pres služba izraelske vojske saopštila je da je lansirano više od 3 hiljade raketa. Pored toga, desetine boraca Hamasa infiltrirali su se u pogranična područja na jugu Izraela.
Vojno krilo palestinskog pokreta Hamas u subotu je objavilo operaciju Al-Aksa poplava protiv Izraela. Izraelske odbrambene snage ( IDF ) najavile su pokretanje operacije Gvozdeni mačevi protiv Hamasa u Pojasu Gaze. Izraelski premijer Benjamin Netanjahu je, u obraćanju naciji, rekao da je zemlja u ratnom stanju i rekao da je naredio široku mobilizaciju rezervi. Izraelska vojska čisti naseljena područja.
Rusija poziva Izrael i Palestinu da prekinu vatru i vrate se za pregovarački sto, izjavio je za RIA Novosti zamenik ministra spoljnih poslova Ruske Federacije Mihail Bogdanov .
Ministar odbrane Izraela Joav Galan odlučio je danas da proglasi vanredno stanje u celom Izraelu, saopšteno je iz njegovog kabineta, javlja "Tajms of Izrael".
Masovni raketni udari na teritoriju južnog i centralnog Izraela izvedeni su rano jutros, a odgovornost za napade preuzela je palestinska fundamentalistička grupa Hamas. Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je da je zemlja u ratu.
Masovni napad sa hiljadama Hamasovih projektila na Izrael još jednom je podsetio koliko je Gvozdena kupola, taj protivraketni štit izraelske proizvodnje koji delimično finansiraju SAD, važan za bezbednost zemlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar odbrane Izraela Joav Galan odlučio je danas da proglasi vanredno stanje u celom Izraelu, saopšteno je iz njegovog kabineta, javlja "Tajms of Izrael".
Američki ministar finansija Skot Besent danas u 20 sati po srpskom vremenu izlazi pred novinare kako bi otkrio detalje Trampovog „ekonomskog Dana D“ protiv Irana, koji će gotovo sigurno imati i uticaja na trgovinu Kine sa Teheranom.
Zagrebački mediji i dežurni srbomrzci ponovo su poleteli da se direktno umešaju u unutrašnje stvari Srbije i pruže otvorenu podršku opozicionim blokaderima!
Ustaški mediji udružili su se u jezivom napadu na predsednika Aleksandra Vučića, koji svojim primerom pokazuje kako se bori za narod i državu, dok njih ubija neverovatan napredak naše zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je u periodu od 2021. do 2026. godine kupljeno devet puta više vozila i protivpožarne opreme nego u prethodnih 37 godina.
Zagrebački mediji i dežurni srbomrzci ponovo su poleteli da se direktno umešaju u unutrašnje stvari Srbije i pruže otvorenu podršku opozicionim blokaderima!
Dok se stotine obučenih profesionalaca, vatrogasaca i spasilaca lavovski bore sa ogromnom vatrenom stihijom u Deliblatskoj peščari, blokaderi nastavljaju da ih pljuju.
Bivši saborci na Exatlon poligonu, a sada voditelji najvećeg sportskog rijalitija Tijana Jović i Aleksa Erski razgovarali su o njegovoj ulozi u novoj sezoni.
Pripreme za drugu sezonu Exatlona uveliko su u toku, a sudeći po takmičarima koji su već otputovali u Dominikansku Republiku, publiku očekuje pravi spektakl.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Nedaleko od Gruže, nalazi se manastir Kamenac, jedna od najstarijih svetinja u Šumadiji, poznat po kamenu koji leči, ali i obrnutom ikonostasu koji buni vernike.
Najveća i najpoznatija leskovačka manifestacija - Roštiljijada počinje večeras uz vatromet, nastup trubača, mažoretkinja i koncert Milice Pavlović. Centar grada je velika pešačka zona, a oni koji dolaze automobilima treba da obrate pažnju i gde parkiraju.
Istraživanje sprovedeno među 1.350 vozača u Velikoj Britaniji otkrilo je zapanjujući paradoks - mnogi potpuno ignorišu ili namerno gase napredne sisteme koji ih štite od sudara.
Više javno tužilaštvo u Pančevu, obavešteno je o tragičnom događaju koji se odigrao jutros, 24. avgusta, kada je u reci Tamiš, u blizini mosta, pronađeno telo mlađeg muškarca.
Inđijka A.S. (22) koja je uhapšena jer je svom momku koji u niškom Kazneno popravnom zavodu izdržava zatvorsku kaznu, donela veliku količinu narkotika i to sakrivenu u svojim telesnim šupljinama, na saslušanju pred Višim javnim tužilaštvom branila se ćutanjem.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podnelo je Višem sudu u Beogradu optužni predlog protiv Miloša N. (40) zbog postojanja opravdane sumnje da izvršio krivično delo Učestvovanje u ratu ili oružanom sukobu u stranoj državi.
Ruski pisci dali su neka od najznačajnijih dela svetske književnosti, a romani Lava Tolstoja, Fjodora Dostojevskog, Mihaila Bulgakova i Ivana Turgenjeva i danas se nalaze na listama obavezne lektire širom sveta.
Napadima, sujeti i sramotnom ponašanju glumačke zvezde Milana Marića izgleda nema kraja pa je objavio još jedan status na Iksu u kojem pljuje holivudsku zvezdu Žana Kloda Van Dama.
Film "Extinction" iz 2015. godine doživeo je potpuno neočekivani povratak jer je više od decenije nakon premijere ponovo privukao ogromnu pažnju gledalaca i trenutno se nalazi među najgledanijim naslovima na Netfliksu.
Nekoliko dana nakon iznenadne i tragične smrti glumice Hejden Penetijer u 36. godini, u javnost isplivavaju sve mračniji detalji o tome šta se zapravo dogodilo u njenim poslednjim satima.
Grčko ostrvo Hidiri koje je gotovo potpuno bez automobila osvaja turiste neobičnim načinom života. Umesto saobraćajne gužve i buke, ovde vas dočekuju uske kamene ulice, magarci, brodovi i neverovatna tišina.
Šetnja je mnogo više od kratkog izlaska napolje. Psu omogućava kretanje, istraživanje okoline i mentalnu stimulaciju, pa je važna za njegovo opšte blagostanje i ponašanje.
Holivudska legenda Pam Grir (76), zvezda kultnog filma "Džeki Braun" napravila je pravi haos i pometnju u javnosti kada je progovorila o svom intimnom životu u osmoj deceniji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.