• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

12.04.2024

12:28

Bugarski političar "nacrtao" Evropi šta će se dogoditi zbog antiruskih sankcija! "Znate ko će na kraju ovo da plati?!"

Shuterstock

Vesti

Bugarski političar "nacrtao" Evropi šta će se dogoditi zbog antiruskih sankcija! "Znate ko će na kraju ovo da plati?!"

Brisel donosi spoljnopolitičke odluke od kojih sama Evropa gubi: to su i antiruske sankcije i izdvajanje finansijske pomoći Kijevu, koji stvaraju ekonomsku krizu, smatra bivši ministar odbrane Bugarske Krasimir Karakačanov.


- Sva ova dvoličnost naših zapadnih partnera, svi ti dvostruki standardi moraju da prestanu. Ovo se ne može nastaviti. To je možda dobro za Soroša, ali je loše za Evropu i, shodno tome, Bugarsku. Evropa, s obzirom na takve dvostruke standarde i potpuno glupe, antiekonomske spoljnopolitičke odluke ne može dalje da postoji. Ušla je u ekonomsku krizu iz koje neće biti lako izaći - rekao je Karakačanov za televiziju Bugarska 24.

Bugarska bi trebalo da bude "glas razuma" poput Mađarske i Slovačke u situaciji sa Ukrajinom, ali je među onima koji aplaudiraju predlozima da se Kijevu da više novca, istakao je bivši ministar.
On je dodao i da će najveću cenu za sadašnju situaciju morati da plate male zemlje.

- Veoma je verovatno da će velike zemlje kao što su Francuska i Nemačka jednog dana sesti za pregovarački sto sa Kinom, Rusijom, Iranom i rešavati probleme. Sadašnja situacija najviše će koštati male zemlje - ocenio je političar.

Zbog toga dve zemlje - Mađarska i Slovačka - otvoreno iznose svoje mišljenje koje se razlikuje od mišljenja drugih i "ne dozvoljavaju da budu uvučene u takvo ludilo", zaključio je Karakačanov.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Važno: Oglasilo se ministarstvo zbog rada na visokim temperaturama
Društvo

Važno: Oglasilo se ministarstvo zbog rada na visokim temperaturama

Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (MGSI) apelovalo je na sve poslodavce i zaposlene u oblasti građevinarstva da usled najavljenih visokih temperatura u narednom periodu dosledno primenjuju propisane mere bezbednosti i zdravlja na radu prilikom obavljanja poslova na otvorenom.

29.06.2026

11:10

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set