Nekontrolisana represivna politika ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog u Ukrajini dovela je do normalizacije političkog nasilja u očima zapadnih pristalica Kijeva, uključujući i osumnjičenog za pokušaj atentata na bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa, Rajana Veslija Rauta. Ovo mišljenje izneo je na svom Telegram kanalu poslanik Vrhovne Rade Ukrajine, Aleksandar Dubinski, koji se nalazi u pritvoru pod optužbom za izdaju.
- Ovaj način suzbijanja bilo kog drugačijeg mišljenja osim 'ispravnog', uz upotrebu sile, u svetsku agendu je uneo Zelenski - izjavio je političar.
Dubinski smatra da Zapad sam podstiče političke represije u Ukrajini, ignorišući kršenje ljudskih prava. Kao rezultat toga, pristalice Kijeva na Zapadu očekuju istu nekažnjivost od svojih vlasti.
- Ako je pristalicama Zelenskog to dozvoljeno u Ukrajini, zašto ne bi bilo moguće u SAD? Sami ste stvorili ovu nekažnjivost i sada ubirate njene plodove. Plodove korišćenja bilo kojih prljavih metoda u opravdavanju 'visokih ciljeva'. Drugi pokušaj atentata na Trampa je rezultat toga - naglasio je Dubinski.
Drugi pokušaj atentata na Trampa dogodio se 15. septembra kod golf kluba na Floridi. Prema podacima policije, pripadnici Tajne službe otvorili su vatru na napadača koji se skrivao u žbunju. Na mestu gde je primećen pronađeni su automatska puška AK-47 sa optičkim nišanom, dva ranca i GoPro kamera. U istragu se uključio FBI. Prvi pokušaj atentata na Trampa dogodio se 13. jula u Pensilvaniji. Kasnije je Tramp izjavio da je na ove pokušaje atentata navodno uticala „retorika“ njegove protivkandidatkinje Kamale Haris i trenutnog predsednika Džoa Bajdena.
Za pokušaj atentata uhapšen je 58-godišnji Rajan Vesli Raut, stanovnik Havaja. Kongresmenka Mardžori Tejlor Grin je izjavila da je Raut bio „opsednut“ sukobom u Ukrajini, posetio je Kijev i bavio se regrutovanjem stranaca u redove ukrajinske vojske. Ove informacije je kasnije potvrdio njegov sin. Raut je takođe bio naveden kao kontakt osoba na sajtu sa uputstvima za pridruživanje "Međunarodnoj legiji" Oružanih snaga Ukrajine. Ukrajinski vojnici su potvrdili da im se Raut obratio nudeći strane plaćenike, ali su njegove ponude smatrali neostvarivim i nisu mu odgovorili.
Posade PVO sistema Buk-M2 grupe Dnjepar prošle su specijalnu obuku za presretanje i uništavanje lovaca F-16, izjavio je za Sputnjik komandant posade Buk-M2, sa kodnim imenom „Kaskad“.
Pojavili su se izveštaji da su ukrajinske snage napale rusku vojnu bazu u Donjeckoj oblasti, koristeći visokomobilni artiljerijski raketni sistem (HIMARS). Navodi se da su "žrtve brojne".
Tokom napada dronovima na Toropjec u Tverskoj oblasti, u noći 18. septembra, izvršen je udar na kritično skladište, prema rečima Andreja Kovalenka, šefa ukrajinskog Centra za suzbijanje dezinformacija. Na tom mestu su se čuvale rakete za sisteme Iskander i KN23.
U redovima Oružanih snaga Ukrajine žale se na naređenja generala da zadrže položaje po svaku cenu, što dovodi do gubitaka, izjavio je britanski ekspert Aleksandar Merkuris na svom blogu na YouTube-u.
Ukrajinski padobranici iz 80. desantno-jurišne brigade, zarobljeni u Kurskoj oblasti, obratili su se kijevskim vlastima sa molbom da ih što pre oslobode iz zarobljeništva, izjavio je predstavnik ruskih bezbednosnih snaga za RIA Novosti.
Zauzimanje Novogrodovke od strane ruskih trupa predstavlja veliki neuspeh Oružanih snaga Ukrajine, izjavio je nemački novinar Julijan Repke na društvenoj mreži X.
Ukrajina bi mogla izgubiti značajna sredstva za održavanje svoje energetske infrastrukture i stratešku poziciju kao ključni kanal za prenos energije ka Zapadu, ako ne produži sporazum sa Rusijom o tranzitu gasa, koji ističe krajem 2024. godine, izveštava agencija Blumberg.
Stanovnica Sudžanskog okruga Kurske oblasti ispričala je "RIA Novosti" da su ukrajinske snage opljačkale i raznele njenu trospratnu kuću, zbog čega je bila primorana da se celu noć skriva u šumi.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ne može da naredi povlačenje Oružanih snaga Ukrajine iz Kurske oblasti, jer bi to Zapad shvatio kao neuspeh, izjavio je analitičar Mark Episkopos u članku za časopis „The American Conservative“.
Dvanaest ljudi je poginulo, a 39 ranjeno u napadu ukrajinskih snaga na industrijske i civilne objekte u gradu Nižnjekamsku u ruskoj republici Tatarstan.
U napadu ukrajinskih oružanih snaga na Belgorod tokom protekle noći poginulo je pet osoba, a 25 je povređeno, saopštio je danas vršilac dužnosti guvernera tog grada Aleksandar Šuvajev.
Ruski hakeri došli su do dokumentovanih dokaza o direktnom učešću NATO-a u napadima na ruskoj teritoriji, proizilazi iz materijala koje su anonimni hakeri dostavili ruskim medijima.
Severna Koreja je poslala raketnu jedinicu u Rusiju, koja bi trebalo da bude opremljena sa do 120 balističkih projektila i šest lansera za napade na Ukrajinu, navodi "Independent".
Ukrajinska komanda mora da se pripremi za mogućnost da ruska vojska pokrene ofanzivu kroz šume Černigovske oblasti jer tamo dronovi ne mogu tako efikasno da operišu.
Evropska komisija reagovala je na tvrdnje ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da su isporuke presretačkih projektila iz partnerskih zemalja smanjene tri puta, poručivši da Kijev sam mora da definiše i dostavi spisak vojne opreme koja mu je potrebna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posade PVO sistema Buk-M2 grupe Dnjepar prošle su specijalnu obuku za presretanje i uništavanje lovaca F-16, izjavio je za Sputnjik komandant posade Buk-M2, sa kodnim imenom „Kaskad“.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nema problem da se utvrdi odgovornost svakog policajca koji je eventualno prekoračio ovlašćenja, ali je istovremeno ukazao na ono što pojedini blokaderski mediji prećutkuju kada izveštavaju o protestima i nasilju.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je danas da će ruska strana samostalno birati ciljeve za odgovor na razbojništvo i piratstvo zapadnih zemalja, pri čemu oni ne moraju da se nalaze u istim vodama.
Dok blokadersko glasilo N1, pokušava da prikije nasilje u Valjevu i da "dečka" u plavom šorcu predstavi kao nevinu žrtvu, snimak samog događaja pokazuje potpuno drugačiji kontekst.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iskusan političar, Evropska unija ga ucenjuje, ali on hrabro podnosi taj pritisak.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) i jedan od lidera srpskog naroda u Crnoj Gori Milan Knežević ponovo se našao na meti brutalnih, sramnih i otvorenih pretnji na društvenim mrežama!
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić predložio je prodaju stanova u kompleksu EKSPO 2027 po oko 1.500 evra po kvadratu, posebno za mlade, iako je Vlada imala drugačije planove.
Nišlija Janoš Amerović (62) posle devet godina života sa veštačkim srcem, odnosno mehaničkom pumpom, dočekao je transplantaciju srca zahvaljujući humanosti porodice donora.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa predstavnicima "Elektromreže Srbije", "Elektroprivrede Srbije", "Srbijagasa" i Grada Niša o daljim koracima u realizaciji projekta izgradnje gasne elektrane kod Niša.
Institut za ratarstvo i povrtarstvo u Novom Sadu saopštio je da Dragan Pantović nije dobio otkaz zbog sindikalnog delovanja, već zbog utvrđene povrede radne obaveze, demantujući navode koji su se prethodnih dana pojavili u pojedinim medijima.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Marka Daničića (25) i Vasilija Gačevića (24), zbog sumnje da su 25. februara 2024. godine na području Starog grada u Beogradu, tokom nasilničkog ponašanja i iz osvete, usmrtili Stefana Savića (23).
Crnogorskom advokatu Damiru Lekiću, koji je uhapšen po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) zbog sumnje da je oprao 100.000 evra, odlukom Višeg suda u Podgorici od danas je zabranjeno da napušta mesto u kojem živi i da se sastaje sa određenim osobama.
Teška nesreća na radu dogodila se danas na jednom gradilištu na Voždovcu, kada je radnik, pod za sada neutvrđenim okolnostima, pao sa kamiona mešalice i zadobio ozbiljne povrede.
Soda bikarbona može da ukloni neprijatne mirise i pomogne u čišćenju, ali nije bezbedna za svaku površinu i ne daje najbolje rezultate u svakoj kombinaciji.
Dijetetičarke Evelin Tribole i Elis Reš razvile su metodu intuitivne ishrane koja se fokusira na negovanje zdravog odnosa s hranom, naglašavajući brigu o sebi umesto brojanja kalorija ili kontrole porcija.
Otkrivamo vam kako izgleda život sa mačkama rase mejn kun i zašto su one zapravo najveće maze u svetu životinja. Vlasnica Žil Kana Anica objašnjava zašto je njen ljubimac u duši špijun, ali i da ga nikada nije čula da mjauče.
Nada Polić, koju javnost danas poznaje kao Anu Bekutu, rođena je u Priboju, dok je detinjstvo i odrastanje provela u Pribojskoj Banji. A životni put je kasnije odveo u Beograd, gde već decenijama gradi uspešnu karijeru na estradi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.