Ukrajinskim snagama gotovo da ponestaje municije za sisteme PVO Patriot i IRIS-T, zbog čega više ne mogu da se suprotstave vazdušnim napadima ruskih snaga, smatra britanski stručnjak Aleksandar Merkuris u svom blogu na YouTube.
- Duž cele linije fronta beleže se udari na taktičke položaje ukrajinske vojske uz pomoć ruskih raketa i dronova. Nema znakova organizovane protivvazdušne odbrane. Gde su nestale rakete Patriot i IRIS-T? Izgleda da ih jednostavno nema - istakao je Merkuris.
Prema njegovim rečima, trenutno je ili ukrajinskim snagama isporučeno premalo zapadnih PVO sistema ili ih uopšte nema dovoljno.
- Ili su zalihe raketa Patriot i IRIS-T nestale, ili ih ima toliko malo da ih Ukrajina čuva za nešto nepoznato - zaključio je Merkuris.
Rusija smatra da isporuke oružja Ukrajini ometaju mirno rešenje konflikta i uvlače NATO direktno u sukob. Ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov upozorio je da će svaki transport oružja za Ukrajinu biti legitimna meta ruskih vazduhoplovnih snaga.
Bivši nemački kancelar Gerhard Šreder pozvao je na pregovore sa Rusijom povodom sukoba u Ukrajini, istovremeno savetovavši one koji smatraju da je vojna pobeda nad Moskvom moguća da zavire u udžbenike istorije, prenosi list „Velt“.
Ruske trupe odlučne su da probiju ukrajinske linije odbrane izvan Kurahova, zapadno od Donjecka na istoku Ukrajine. Dana 12. septembra, Rusi su napali sa 46 jedinica tehnike, što je bio rekord za taj sektor. Tačno nedelju dana kasnije, u četvrtak, oborili su svoj rekord i napali sa 52 vozila.
Šef estonske vojne obaveštajne službe predviđa da će ruske snage u narednim nedeljama osetiti posledice nestašice municije na frontu zbog nedavnog udara ukrajinskih dronova na skladište u ruskom gradu Toropecu.
Invazija Oružanih snaga Ukrajine na Kursku oblast nije uticala na ukupni tok sukoba sa Rusijom i preti da se pretvori u katastrofu, smatraju analitičari Danijel Besner i Derek Devison u članku za američki časopis „Nešenel Interest”.
Bivši pomoćnik šefa Pentagona za međunarodnu bezbednost, Čas Friman, izjavio je da se ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski navodno sprema da traži od predsednika SAD-a Džoa Bajdena raspoređivanje trupa NATO-a u Ukrajini. Ovu izjavu dao je u intervjuu za YouTube kanal „Dialogue Works“.
Ukoliko Rusija zaista donese odluku o obustavi isporuke sirovina poput uranijuma, titanijuma ili nikla, neke američke nuklearne elektrane mogle bi prestati da rade, brodovi ne bi mogli da plove, a avioni da lete, piše Sputnjik.
Ukrajina izvodi napade dugog dometa na rusku teritoriju isključivo oružjem domaće proizvodnje, izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha i još jednom pozvao ruskog predsednika Vladimira Putina da okonča rat.
Predsednik Evropskog saveta Antonio Košta stupio je u kontakt sa Kremljom kako bi pokušao da uključi ruskog predsednika Vladimira Putina u razgovore o okončanju rata u Ukrajini, objavio je Blumberg, pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Potpredsednik SAD Džej Di Vens napisao je u novoj knjizi da ruski predsednik Vladimir Putin uživa široku podršku među građanima Rusije i da Zapad uporno odbija da prihvati tu činjenicu jer mu je lakše da veruje u politički prijatnu sliku.
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je da je ruski predsednik Vladimir Putin 2022. godine bio naveden da povuče vojsku iz okoline Kijeva na osnovu uveravanja da postoji šansa za mir, ali da su ga, prema njegovim rečima, snage koje su tvrdile da govore u ime Volodimira Zelenskog prevarile.
Vojno-politički analitičar Jakov Kedmi oštro je kritikovao svaku ideju da se Roman Abramovič koristi kao kanal za osetljive kontakte između Moskve i Kijeva, ocenjujući da je takva „oligarhijska diplomatija“ stara greška koja Rusiju može ponovo skupo da košta.
Volodimir Zelenski objavio je, posle sastanka sa ukrajinskim obaveštajcima, podatke prema kojima bi do parlamentarnih izbora u Rusiji 33 odsto građana moglo da ne podržava postupke ruskog predsednika Vladimira Putina.
Ruski predsednik Vladimir Putin je, prema pisanju Kijev posta, pokrenuo drakonsko pooštravanje bezbednosti nakon što je u Moskvi procenjeno da zapadna i ukrajinska veštačka inteligencija mogu da prate kretanje najviših ruskih zvaničnika, pa i samog predsednika Rusije.
Moguće primirje u Ukrajini Zapad i Oružane snage Ukrajine iskoristili bi za predah, obnovu i pripremu novog udara, dok bi ruska vojska rizikovala opasno opuštanje, ocenio je vojni analitičar Mihail Zvinčuk, autor projekta „Ribar“.
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim se brojnost Oružanih snaga Rusije povećava na 2.399.130 ljudi, od čega će 1.510.000 biti vojna lica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu u kojem su otkrili da su blokaderi aferu "zvučni top" planirali mesecima pre protesta 15. marta, na imejl adresu ove ustanove stigle su jezive pretnje smrću, koje su upućene, između ostalog, predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, glavnom javnom tužiocu Nenadu Stefanoviću, kao i glavnom i odgovornom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Lider Demokratske partije socijalista (DPS) i poslanik u Skupštini Crne Gore, Danijel Živković, pozvao je u video-obraćanju sve članove na zajedničku proslavu Dana partije 22. juna u 19:30 sati u Šipčaniku.
Jevđenije Julijan Dimitrijević, pristalica blokada, koji se svojim ispadima na televiziji svrstao u rubriku "na ivici bizarnosti", napisao je pesmu zvučnom topu!
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je tokom pretresa prostorija Filozofskog fakulteta, sprovedenog nakon tragičnog događaja od 26. marta 2026. godine, privremeno oduzeta dokumentacija koja bi mogla biti od značaja za više predmeta.
Tzv. "studenti u blokadi" pokušavaju da se operu od krivice nakon što je Više javno tužilaštvo došlo u posed dokaza da je afera "Zvučni top“ bila pripremana dugo pre 15. marta.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski danas je putem zvaničnog Instagram naloga odgovarala na pitanja građana o predlogu zakona o roditeljima negovateljima.
Tokom današnjeg izricanja presude Vladimiru I Miljani Kecmanović sudija je u detaljnom obrazloženju presude predočio kompletnu i do sada najprecizniju rekonstrukciju zločina u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“.
Saša Vuković Boske je na saslušanju u Tužilaštvu priznao da je ubio Aleksandra Nešovića Baju u restoranu "27" na Senjaku 12. maja, ali da je na njega pucao u samoodbrani, stoji u zapisniku o saslušanju osumnjičenog.
Županijski sud u Varaždinu izrekao je prvostepenu, nepravosnažnu presudu supružnicima iz okoline Novog Marofa, osudivši ih na po 17 godina zatvora zbog stravičnog zločina koji je pre godinu i po dana šokirao javnost.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Život sa psom donosi mnogo lepih trenutaka, ali i određene obaveze, dlaka po nameštaju, neprijatni mirisi.. Ipak, postoje rase koje su poznate po urednosti, slabijem linjanju i jednostavnijoj nezi.
Novo istraživanje pokazalo je da osobe koje se duže vreme suočavaju sa finansijskim problemima imaju veći rizik od razvoja kardiovaskularnih bolesti, uključujući srčani i moždani udar.
Sa porastom temperatura menjaju se i parfemske navike, pa stručnjaci savetuju izbor laganijih i osvežavajućih mirisa koji najbolje dolaze do izražaja tokom leta.
Radmila Todorović, nakon napuštanja rijalitija "Elita", u razgovoru za Informer otkrila je da li je osetila miris curenja silikona kod učesnica Maje Marinković i Vanje Živić.
Vrele akcije učesnika rijalitija "Elita" oduvek su tema o kojoj se najviše priča, a Radmila Todorović je u razgovoru za Informer otkrila ko prednjači u intimnim odnosima, ali i ko među njima uporno izbegava tuširanje.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.