Iranska državna novinska agencija IRNA tek je sada potvrdila da je teheranska vojska počela da lansira balističke projektile prema Izraelu.
Svedoci su rekli Rojtersu da su videli desetine projektila kako lete iznad središnjeg Jordana prema Izraelu.
Nakon što je sukob na Bliskom istoku poprimio još strašnije razmere, jer je Iran ispalio rakete na Izrael, izraelski zvaničnik poslao je ozbiljnu poruku, piše haaretz.com.
On se oglasio posle napada raketama i poručio: "Iran će platiti tešku cenu".
MULTIPLE EXPLOSIONS HEARD IN TEL AVIV CAMERA. INITIAL REPORTS OF IMPACTS || MASSIVE EXPLOSIONS, BALLISTIC MISSILES CAN BE SEEN LANDING ACROSS ISRAEL ON LIVE CAMERAS https://t.co/WcJ7g2ZX1spic.twitter.com/d7U8sNl9gv
— TacticalEdge (@EdgeE50124) October 1, 2024
Na društvenim mrežama su se pojavili prvi snimci eksplozija koje odjekuju nad Tel Avivom tok izraelska PVO presreće iranske balističke projektile.
Izraelska policija saopštila je da su naoružani napadači otvorili vatru u izraelskoj komercijalnoj prestonici Tel Avivu na granici sa Jafom u utorak, ubivši nekoliko ljudi.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je da postoji mogućnost da bi sledeća meta izraelskih napada, posle Pojasa Gaze i Libana, mogla da bude Turska.
Portparol Izraelskih bezbednosnih snaga (IDF) Daniel Hagari izjavio je danas da trupe IDF neće ulaziti u Bejrut ili bilo koje veće gradove u Libanu, kao i da će izraelska kopnena operacija u toj zemlji biti "najkraća moguća".
Zapadne i ukrajinske specijalne službe spremaju insceniranu primenu hemijskog oružja u Siriji, saopštila je pres-služba Spoljnoobaveštajne službe Rusije.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu poručio je Irancima da na Bliskom istoku nema mesta koje je van domašaja Izraela, dva dana nakon što je izraelska vojska ubila lidera libanske militantne grupe Hezbolah.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da bi Generalna skupština Ujedinjenih nacija trebalo da preporuči upotrebu sile, u skladu sa rezolucijom koju je donela 1950. godine, ako Savet bezbednosti UN ne uspe da zaustavi napade Izraela u Gazi i Libanu.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu poručio je iranskom narodu da Izrael stoji uz njih, navodeći da će Iran biti slobodan "pre nego što ljudi misle" i da će teroristička mreža koju je ta zemlja izgradila biti razbijena.
Kremlj smatra da postoji veoma visok rizik od izbijanja velikog rata na Bliskom istoku nakon ubistva lidera Hezbolaha Hasana Nasrala, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Izrael planira ograničenu kopnenu operaciju u Libanu koja bi uskoro mogla da počne, rečeno je Vašingtonu iz Izraela, navodi jedan zvaničnik SAD-a, prenose američki mediji.
Nedavni američki vazdušni udar u blizini iranske nuklearne elektrane Bušer mogao bi da poveća rizik od ozbiljne regionalne eskalacije, ocenio je Ćijan Jasu, doktor nauka iz Centra za regionalne i nacionalne studije Univerziteta Sautvest Điaotung u Kini.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu je izjavio da prošle godine nije tražio nikakvo odobrenje od predsednika SAD Donalda Trampa pre nego što je pokrenuo vazdušne udare na Iran.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izraelska policija saopštila je da su naoružani napadači otvorili vatru u izraelskoj komercijalnoj prestonici Tel Avivu na granici sa Jafom u utorak, ubivši nekoliko ljudi.
Glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Oleksandar Sirski izjavio je da ga je iznenadilo kada je saznao za navodni sukob sa bivšim ministrom odbrane Mihailom Fedorovim, istakavši da je njihov odnos oduvek doživljavao kao profesionalan.
Dok porodica, prijatelji i pošteni građani Srbije tuguju za tragično nastradalim policajcem Vasilijem Lalovićem (33) – nevinim čovekom i ocem troje male dece – na društvenim mrežama odvija se monstruozno lešinarenje.
Nastavlja se blokaderski rat do istrebljenja, a sada su zgubidani ponovo napali članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) u koje su se do juče kleli.
Direktor UKC Niš, doc. dr Milan Lazarević, uputio je snažan i nedvosmislen poziv mladim lekarima u Nišu da se uključe u akcije preventivnih pregleda, koje je inicirao predsednik Vučić, i izađu na teren zajedno sa kolegama iz kliničkog centra i Instituta Niška Banja, tamo gde se najdirektnije spasavaju životi.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na Odeljenju neuroradiologije Centra za radiologiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije po prvi put u Srbiji, ugrađen venski stent u mozgu kod pacijenta sa hroničnom, stalnom, teškom glavoboljom.
Zbog višesatnih gužvi na Gradini, vozači koji danas putuju ka Grčkoj mogu uštedeti vreme prelaskom na manje opterećene alternativne granice sa Bugarskom.
Pripadnici poicije, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv droga, zaplenili su oko 10 kilograma kokaina i tri kilograma heroina i uhapsili osumnjičenog za prodaju droge.
Policija u Skoplju podnela je krivične prijave protiv dvojice muškaraca iz tog makedonskog grada koji se sumnjiče da su silovali ženu iz Srbije (32) koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Netfliks je objavio najnoviji izveštaj koji detaljno otkriva koje su to naslove pretplatnici širom sveta masovno gledali tokom prvih šest meseci 2026. godine.
Bila je kraljica pozorišta, ali i žrtva brutalne sudbine. Život Žanke Stokić obeležile su batine, siromaštvo i smrt u samoći, dok joj je spomenik podigla služavka, jer niko drugi nije želeo.
Nije vam potreban skup organizer da biste zaštitili nakit tokom putovanja. Nekoliko jednostavnih trikova pomoći će vam da stigne na odredište bez oštećenja i petljanja.
Bikini ove godine obeležava 80 godina otkako je prvi put predstavljen javnosti, a kupaći kostim koji je 1946. izazvao skandal danas je jedan od najprepoznatljivijih simbola letnje mode, dok se granice njegovog izgleda i dalje pomeraju.
Starleta Stanija Dobrojević odnela je pobedu u rijalitiju Elita 9 i osvojila glavnu nagradu od 100.000 evra, a njen rijaliti put traje više od 15 godina.
Učesnica rijalitija Elita 9 Aneli Ahmić osvojila je 2. mesto u superfinalu "Elite 9", međutim ona je zaplakala kada je videla da je nije sačekao niko od njenih bliskih ljudi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.