Budućnost Severnoatlantskog saveza je ugrožena zbog nemogućnosti da pobedi Rusiju na bojnom polju, izjavio je profesor Helsinškog univerziteta i geopolitički ekspert Tuomas Malinen na društvenoj mreži X.
- Budućnost NATO-a je na kocki. Izgleda da savez neće moći da dobije konvencionalni rat protiv Rusije. Ako Ukrajina padne, verovatno će i NATO krenuti njenim putem - izneo je svoje mišljenje Malinen.
U poslednje vreme na Zapadu se sve češće čuju ideje o direktnom oružanom sukobu između alijanse i Rusije. U Kremlju su napomenuli da Moskva nikome ne preti, ali da neće zanemariti poteze koji su potencijalno opasni po njene interese.
Takođe, poslednjih godina Rusija beleži neviđenu aktivnost NATO-a na zapadnim granicama. Savez širi svoje inicijative i naziva to „obuzdavanjem ruske agresije“. Moskva je više puta izrazila zabrinutost zbog jačanja snaga alijanse u Evropi. Ministarstvo spoljnih poslova Rusije je istaklo da je Rusija i dalje otvorena za dijalog sa NATO-om, ali na ravnopravnoj osnovi, dok Zapad treba da odustane od militarizacije kontinenta.
Zapadne vlade odustale su od ideje da će se rat u Ukrajini okončati tek nakon što ruska vojska napusti tu zemlju, a razmatraju sporazum kojim bi Moskva potencijalno zadržala kontrolu nad osvojenim ukrajinskim teritorijama, piše danas Fajnenšl tajms.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski suočava se sa velikom opasnošću od vojnog puča nakon gubitka Ugljedara, izjavio je bivši savetnik Leonida Kučme, Oleg Soskin
U blizini Kremene, ruske snage su postavile zasedu na grupu plaćenika koji govore engleski jezik, usled čega je deo njih poginuo, dok se nekoliko učesnika sakrilo u šumu. Ovo su saopštili izvori iz bezbednosnih službi.
Zapadne zemlje već se smeju pokušajima Oružanih snaga Ukrajine da preuzmu inicijativu svojim akcijama u Kurskoj oblasti, izjavio je penzionisani pukovnik Službe bezbednosti Ukrajine Oleg Starikov u intervjuu novinaru Aleksandru Šelestu.
Vladajuća partija "Gruzijski san" ponovo pokreće proceduru za opoziv predsednice Salome Zurabišvili, saopštio je danas na brifingu predsednik parlamenta Šalva Papuašvili.
Američka strategija za Ukrajinu polako vodi ukrajinsku državu i narod u propast, pišu za "Atlantik" Karl Marlantes i Eliot Akerman, veterani Marinskog korpusa SAD, koji su, zajedno sa pojedinim članovima Kongresa nedavno bili u poseti ovoj istočnoevropskoj zemlji.
Uragan "Milton" iznenada je ojačao do pete kategorije dok se približava obali Meksičkog zaliva u Sjedinjenim Američkim Državama, saopštio je Nacionalni centar za uragane (NHC) SAD-a.
Predsednik Rusije Vladimir Putin hitno je sazvao sednicu Saveta bezbednosti zbog Kalinjingrada, jedne od najosetljivijih tačaka mogućeg sukoba Rusije i NATO-a, a pažnju su posebno privukle crvene fascikle na stolu učesnika sastanka.
Ruski predsednik Vladimir Putin ostaće u Kremlju do svoje smrti, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, dodajući da je ukrajinska vojska "druga najmoćnija vojska u NATO".
Rusija nema prihvatljiv način da brzo uništi ili izbaci iz stroja celu satelitsku grupaciju „Starlink“, izjavio je šef Centra za vojno-politička istraživanja Andrej Klincevič.
Rusija i Venecuela ostaju pouzdani partneri uprkos teškoj situaciji kroz koju prolazi ta južnoamerička zemlja, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije, poručujući da će Moskva nastaviti da produbljuje saradnju sa Karakasom.
Letonija se ozbiljno vara ako misli da pod okriljem Severnoatlantske alijanse (NATO) može da učestvuje u napadima na Rusiju bez posledica, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Mihail Galuzin za „Sputnjik“.
Nestašica goriva u Rusiji pretvorila je pumpe u mesta višesatnog čekanja, tuča i racionalizacije, dok se posledice ukrajinskih udara dronovima po rafinerijama sada sve jasnije osećaju daleko od fronta, piše američki magazin „Forčun“.
Sadržajni pregovori o završetku rata u Ukrajini teško da će biti održani pre februara 2027. godine, piše britanski list „Fajnenšel tajms“ (FT), pozivajući se na izvor iz Moskve.
Predsednik SAD Donald Tramp sastaće se sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim ove nedelje u Ankari, na marginama samita NATO-a, a posle tog razgovora verovatno će ponovo kontaktirati predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je visoki američki zvaničnik.
Stanovnica Krima objavila je emotivno obraćanje predsedniku Rusije Vladimiru Putinu, optužujući vlast da je poluostrvo dovela u stanje svakodnevne neizvesnosti, nestašica i straha.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik opozicione Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević doveo je atmosferu do usijanja kada je tokom "premijerskog sata" predsedniku Vlade Milojku Spajiću čestitao na postignutom dogovoru vladajuće većine i DPS-a o o ustavnim promenama.
Iranska vojska je u ponedeljak uveče ispalila najmanje dve rakete na komercijalne brodove koji su prolazili kroz Ormuski moreuz, a plovila su pretrpela značajnu štetu, izjavila su dva neimenovana američka zvaničnika za portal Aksios.
Srbija je svedok još jedne jezive i prljave sabotaže u režiji onih koji bi preko ljudskih glava i ekoloških katastrofa da se dočepaju jeftinih političkih poena. Na deponiji Druglići kod Priboja, na kojoj je nedavno buknuo požar koji je uznemirio građane, pronađeni su neoborivi dokazi da je vatra - namerno podmetnuta.
Bivši predsednik Demokratske stranke i redovni profesor Pravnog fakulteta u Novom Sadu, Bojan Pajtić, našao se u centru neviđenog akademskog skandala. Protiv njega je podneta zvanična inicijativa Etičkoj komisiji Pravnog fakulteta u Novom Sadu zbog sumnje da je izvršio teško krivotvorenje, odnosno da je beskrupulozno plagirao delove svog naučnog rada.
Predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas na otvaranju dvodnevne Konferencije predsednika parlamenata država kandidata za članstvo u Evropskoj uniji da je cilj konferencije da postavi trajne temelje saradnje predsednika parlamenta država kandidata za članstvo u EU.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Mnogi putnici ne znaju da kinder jaje, kajmak, ajvar, domaća rakija i pršuta mogu napraviti ozbiljan problem na aerodromskoj kontroli, a greška može koštati skupo. Dok čips, sendvič ili hranu za bebe bez problema možete sa sobom poneti u avion.
Premijer prof. dr Đuro Macut, u pratnji ministra odbrane Gašića i načelnika Generalštaba VS generala Mojsilovića, položio je venac kraj spomen-obeležja u kasarni „Toplički ustanak“ u Kuršumliji.
Ministar odbrane Bratislav Gašić gostujući u Info jutru na Infomer TV izjavio je da se Srbija vraća obaveznom vojnom roku, i da bi trebalo da prvi regruti u kasarnama budu u martu 2027. godine.
Više javno tužilaštvo u Beogradu ukazuje da nisu tačni navodi portala Nova. rs da je ovo tužilaštvo prosledilo spise predmeta protiv bivšeg načelnika PU za grad Beograd Veselina M. Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.
Hrvatska policija stavila je tačku na veliku poteru i uhapsila Danijela Trninića (42), osumnjičenog da je u subotu, nakon brutalnog sukoba na parkingu ispred jednog ugostiteljskog objekta u Čakovcu, iz vatrenog oružja teško ranio dvojicu muškaraca.
U Specijalnom sudu u Beogradu za danas je zakazano izricanje prve presude organizovanoj kriminalnoj grupi optuženoj za brutalno i bezobzirno ubistvo Zorana Uskokovića (22), zvanog Skole mlađi, koje se dogodilo pre više od pet godina u Rakovici.
Na fotografiji, napravljenoj 1939. godine na Slaviji u Beogradu, najverovatnije tokom obeležavanja Vrbice, nalazi se i naš proslavljeni glumac Bora Todorović.
Telekom Srbija će od 6. jula 2026. godine korisnicima omogućiti pristup potpuno novom SkyShowtime paketu, koji objedinjuje SkyShowtime aplikaciju bez reklama i dva posebna TV kanala – SkyShowtime 1 i SkyShowtime 2.
Kultnu seriju "Vruć vetar" svi dobro znaju, kao i numeru "A sad adio" koju peva Ljubiša Samardžić, ali ne znaju da poznata pesma krije jednu zanimljivu priču.
Niskobudžetni horor triler "Opsesija" ("Obsession") oborio je rekord i nakon samo osam nedelja prikazivanja premašio je zaradu od neverovatnih 400 miliona dolara u bioskopima širom sveta.
Lefkada je sinonim za spektakularne plaže, nestvarno tirkizno more i impresivne bele litice. Ipak, ovo grčko ostrvo krije i jednu dobro poznatu "kvaku". Na mnogim lokacijama, posebno duž divlje zapadne obale, vetar i snažni talasi su svakodnevna pojava.
Dženerike su potcenjeno blago. Zbog svog prirodno visokog nivoa pektina i kiselosti, od njih se dobija savršen, starinski džem, predivne jarke boje, idealne gustine i onog specifičnog, osvežavajućeg slatko-kiselog ukusa koji ne liči ni na jedan drugi.
Posle 50. godine izbor karmina može značajno uticati na celokupan izgled lica. Prava nijansa i hidratantna formula mogu učiniti da usne izgledaju punije, a ten svežije i mlađe.
Epl bi uskoro mogao da napravi značajnu promenu u izboru materijala za svoje premijum Ajfon modele. Nakon kratkog perioda u kojem je titanijum bio u prvom planu, kompanija se, prema dostupnim informacijama, ponovo okreće aluminijumu.
Bivša pevačica Silvija Nedeljković i fudbaler Saša Stamenković dva i po meseca pre nego što će postati roditelji dečaka i devojčice govorili su o početku veze.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.