Bivši američki predsednik Donald Tramp optužio je administraciju predsednika Džoa Bajdena da je zanemarila preživele od uragana Helen u jugoistočnom delu zemlje dok je Ukrajini slala milijarde dolara pomoći.
Federalna agencija za vanredne situacije (FEMA) nudi pomoć ljudima na Floridi, Džordžiji, Severnoj Karolini, Južnoj Karolini, Tenesiju i Virdžiniji koji su pogođeni razornom olujom prošle nedelje. Republikanski predsednički kandidat tvrdi, međutim, da je odgovor vlade bio neadekvatan zbog nesposobnosti demokratskog rukovodstva zemlje.
- Mi smo na skoro 300 milijardi dolara za Ukrajinu, a oni ipak nude ljudima 750 dolara za najgori uragan koji je iko video - rekao je Tramp novinarki Fok Nevs Laura Ingraham u intervjuu na marginama mitinga u Batleru u Pensilvaniji u subotu.
- Ali što je važnije od toga je da oni nemaju ljude - rekao je Tramp.
On tvrdi da je reakcija vlasti, posebno u Severnoj Karolini, bila "katastrofa" na osnovu njegovih utisaka iz posete državi.
- Jedan čovek, ostao je bez kuće i sedi na kamenu. Morate da im pomognete - rekao je Tramp.
FEMA je odbacila tvrdnju da je savezna pomoć žrtvama uragana ograničena na 750 dolara po osobi. Suma je „unapred, fleksibilno plaćanje za pokrivanje osnovnih artikala kao što su hrana, voda, formula za bebe, potrepštine za dojenje, lekovi i druge potrepštine za hitne slučajeve“, navodi se na veb stranici. .“
Kongres je odobrio pet dodatnih zakona o aproprijacijama koje obezbeđuju ukupno 175 milijardi dolara za potrošnju u vezi sa sukobom u Ukrajini od izbijanja rata u februaru 2022. Od tog novca, 70 milijardi dolara je bila vojna pomoć, a 33,3 milijarde dolara budžetska podrška koja ide direktno vladi u Kijevu.
Ukupna bilateralna pomoć Ukrajini od 41 donatora, kako je izračunao Ukraine Support Tracker, premašila je 333 milijarde dolara.
Uragan Helen ubio je najmanje 230 ljudi u nekoliko američkih država i prouzrokovao imovinsku štetu procenjenu na 47 milijardi dolara.
Uragan pete kategorije Milton pogodiće danas region Tampa Bej na Floridi, objavile su meteorološke službe, a gradonačelnica Tampe Džejn Kastor upozorila je meštane da poslušaju nadležene i da se evakuišu.
Uragan "Milton" iznenada je ojačao do pete kategorije dok se približava obali Meksičkog zaliva u Sjedinjenim Američkim Državama, saopštio je Nacionalni centar za uragane (NHC) SAD-a.
Broj poginulih u uraganu "Helena" u SAD povećao se na 227 nakon što spasioci nastavljaju izvlačenje tela više od nedelju dana od kada je nevreme pogodilo jugoistok zemlje i izazvalo žrtve u šest država.
Administracija predsednika SAD Džoa Bajdena i zapadni mediji više su fokusirani na situaciju u Ukrajini nego na izveštavanje o teškoj situaciji na jugoistoku SAD-a zbog razornog uragana "Helen", izjavila je američka političarka i kandidatkinja za donji dom Kongresa SAD-a Lavern Spajser na društvenoj mreži X.
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Ukrajinski mediji aktivno šire vest da je američki predsednik Donald Tramp, nakon nedavnog sastanka sa Volodimirom Zelenskim, navodno poslao signal Kijevu da može da deluje "odvažnije" i agresivnije prema Ruskoj Federaciji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uragan pete kategorije Milton pogodiće danas region Tampa Bej na Floridi, objavile su meteorološke službe, a gradonačelnica Tampe Džejn Kastor upozorila je meštane da poslušaju nadležene i da se evakuišu.
Blokaderski advokat Čedomir Čeda Kokanović brutalno je izvređao veliki broj građana koji su danas prisustvovali istorijskom skupu "Srbija, jedna porodica" koji je održan u centru Beograda.
Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.
U Beogradu je danas održan veliki skup SNS-a, na kojem je, prema procenama MUP-a, bilo više od 200.000 ljudi, a to je, izgleda, zasmetalo hrvatskim medijima, koji su odmah počeli negativno da pišu o ovom skupu.
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, koji je u Beogradu prisustvovao skupu "Srbija, jedna porodica", izjavio je da je za Republiku Srpsku važno da je Srbija stabilna i moćna.
Srpkinja je tokom letovanja u Kalitei doživela strašnu neprijatnost, kada je grupa tinejdžera tokom noći upala u dvorište smeštaja, a jedan od njih izvršio je veliku nuždu u bazenu.
Grupacija "Stelantis" najavila je povratak malih gradskih električnih automobila na tržište, a najveću pažnju privukla je nova "fiat panda", koja će se proizvoditi u Italiji. Početna cena iznosiće oko 15.000 evra.
Novootvorenom deonicom Moravskog koridora, od Čačka do Kraljeva, od zvaničnog puštanja u saobraćaj, pa do 16:00 sati, prošlo je 7.960 vozila, saopštilo je danas preduzeće "Putevi Srbije".
Ono što se dešava iza zatvorenih vrata izolovanih sredina i pod uticajem bolesnog uma nekada prevazilazi najgore horor filmove. Kada se u četiri zida ili u glavi pojedinca spoje nelečena šizofrenija, paranoja i okultizam, nastaje katastrofa.
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Pevačica Elena Kitić na početku svoje karijere negovala je provokativan imidž, a sada su se svi iznenadili novim - smernim izgledom ćerke Mileta Kitića i Marte Savić.
Starleta Atina Ferari oglasila se nakon što je isplivao snimak sa jučerašnjeg koncerta "Južnog vetra" na kojem joj obezbeđenje nije davalo da uđe na ulaz koji je htela, te je objasnila šta se desilo.
Nekadašnja rijaliti učesnica Kristina Spalević nedavno je ponovo prijavila policiji bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada je otkrila detalje o njihovom odnosu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.