Holadska državna sekretarka za beneficije i carine Nora Ahahbar, koja je marokanskog porekla, danas je podnela ostavku zbog navodih rasističkih komentara premijera Dika Shofa i ministara nakon nereda povezanih sa izraelskim navijačima u Amsterdamu prošle nedelje.
Četiri vladajuće stranke i premijer Dik Shof okrivili su migrante, posebno Arape i muslimane, za nerede u kojima su učestvovali i navijači izraelskog tima Makabi iz Tel Aviva posle utakmice Lige Evrope protiv holandskog Ajaksa prošlog četvrtka uveče.
Holandsku vladu čine krajnje desničarska Partija slobode (PVV), Narodna partija za slobodu i demokratiju desnog centra (VVD), populistički Pokret poljoprivrednika-građana (BBB) i NSC od jula. Lider krajnje desnice Gert Vilders, čija je stranka PVV pobedila na izborima prošlog novembra, zahtevao je oštrije mere protiv antisemitizma, napadajući Shofa i ministra pravde zbog, kako je ocenio, njihovog ''mlakog'' odgovora.
Dok su PVV, VVD i BBB svi podržali plan da se odgovornima za ''antiizraelsko nasilje'' oduzme holandsko državljanstvo, umereniji NSC je odbio da saopšti da li podržava takvu meru.
Drugi ministri iz stranke NSC, uključujući ministarku unutrašnjih poslova Judit Uitermark, navodno razmatraju ostavku. Lideri PVV, VVD, NSC i BBB trebalo bi da održe krizni sastanak u kasnije večeras u rezidenciji premijera.
Navijači Makabija su se prošle nedelje sukobili sa propalestinskim demonstrantima, spalili palestinsku zastavu i zapalili taksi, navodno uzvikujući antiarapske psovke.
Sukobi su se dogodili na nekoliko lokacija u Amsterdamu, a policija je intervenisala više puta kako bi zaštitila izraelske navijače, pratila ih je do hotela i sprečila dalja nasilja.
Pet osoba je hospitalizovano, a 63 su uhapšene nakon incidenata.
Holandska policija uhapsila je još tri osobe nakon nemira u Amsterdamu koji su se desili u ponedeljak kada je zapaljen tramvaj, a više vozila gađano kamenicama, a kako je najavljeno očekuju se nova hapšenja na osnovu video snimaka koje trenutno proučava policija.
Holandija je postala prva zemlja koja je zvanično dozvolila Ukrajini da koristi svoje avione bez ikakvih ograničenja, što predstavlja značajan korak u eskalaciji sukoba između Rusije i Zapada.
Ukrajina može da koristi borbene avione F-16 koje je isporučila Holandija protiv vojnih ciljeva duboko unutar međunarodno priznate ruske teritorije, rekao je ministar odbrane te zemlje NATO-a.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Holandska policija uhapsila je još tri osobe nakon nemira u Amsterdamu koji su se desili u ponedeljak kada je zapaljen tramvaj, a više vozila gađano kamenicama, a kako je najavljeno očekuju se nova hapšenja na osnovu video snimaka koje trenutno proučava policija.
Oni koji su tokom prethodnih godinu i po dana tražili izbore sada se ne raduju zato što znaju kakav će rezultat biti i da će poverenje građana opet da dobiju odgovorni i ozbiljni ljudi!
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je tri ukaza čiji sadržaj nije javno objavljen upravo na dan iznenadne posete direktora CIA Džona Retklifa Moskvi, što je odmah pokrenulo spekulacije o tome šta se nalazi u dokumentima označenim brojevima 605, 606 i 607.
Miroslav Miki Aleksić doživeo je pravi debakl u Narodnoj skupštini, gde je prvo kukao što predsednik Aleksandar Vučić raspisuje nove izbore, zaboravivši da je samo godinu dana ranije sam bežao od birališta i tvrdio da "izbori nisu tema", dok je istovremeno uhvaćen u brutalnoj laži o ulaganjima u srpsku poljoprivredu.
Blokaderski glumac Feđa Štukan, bosnaski ekstremista i snajperista u Sarajevu iz Armije BiH, pokušao je da provocira Srbe i Srbiju, ali je dobio brutalan odgovor iz Srpske.
Istaknuta članica "Proglasa" Ivanka Popović je progovorila i nokautirala i samu sebe i sve svoje političke saborce koji mesecima pravdaju haos, opstrukcije i politički cirkus na srpskim univerzitetima!
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Na teritoriji Srbije trenutno je aktivno 35 požara na otvorenom prostoru, a najteža situacija i dalje je u Deliblatskoj peščari, dok su požari aktivni i na Stolovima kod Kraljeva, u Lukovu kod Vranja i na planini Goč.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno vreme sa dužim sunčanim intervalima, a lokalna pojava kratkotrajne kiše ili pljuska očekuje se u brdsko-planinskim predelima. Najniža temperatura biće od 13 do 20 stepeni, a najviša od 30 do 34.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Svetog mučenika Ipolita, rođenog neznabožca, koji je radio kao nadzornik u tamnici u Rimu, sve dok ga arhiđakon Lavrentije nije promenio.
Muškarac osumnjičen za silovanje žene na Banovom brdu ranije osuđivan za isto krivično delo kod Hipodroma, saznaje Informer. Samo što je izašao iz zatvora, policija sada traga za njim zbog napada na stariju ženu.
U koordinisanoj akciji crnogorske policije, Uprave carina i tužilaštva uhapšen je D. R. (31) iz Podgorice, zbog sumnje da je pokušao da u Crnu Goru prokrijumčari skupocene mobilne telefone procenjene vrednosti veće od 2,6 miliona evra.
Glumica Iva Štrljić pojavila se sinoć na svečanom otvaranju Međunarodnog filmskog festivala u Nišu i u potpunosti opčinila sve prisutne na crvenom tepihu.
Ako planirate da na jesen promenite frizuru, jedan trend se posebno izdvaja. U pitanju su duge, izražene šiške koje kosi daju prirodan pokret, bogatu teksturu i primetno više volumena. Ovakva frizura je odličan izbor za sve koji žele da osveže izgled, a da pritom zadrže dužinu kose.
Zaposleni u Holandiji sve više koriste alate veštačke inteligencije (AI) na poslu, ali poslodavci znatno sporije uvode politike i inicijative kojima bi takvu upotrebu podržali, objavio je danas ekonomski časopis ESB.
Iako čak 60% parova barem jednom koristi prekid snošaja kao metodu kontracepcije, o tome se retko otvoreno govori. Iako je po učestalosti odmah iza kondoma i pilula, ova metoda se često neopravdano smatra 'početničkom' ili tinejdžerskom.
Ako ste primetili da vas često "hvataju" grčevi u nogama, ne brinite se, jer je ovaj problem mnogo češći leti. Grčevi se, kako objašnjavaju fizioterapeuti, javljaju usled dehidratacije, gubitka elektrolita zbog znojenja, dugog sedenja, pa samim tim i zbog loše arterijske ili venske cirkulacije.
Nova učesnica Elite 10, sedamnaestogodišnja Jovana Kosovac iz Novog Sada, već je uspela da privuče ogromnu pažnju javnosti, iako još nije ni zakoračila u Belu kuću.
Glumac Žan Klod Van Dam, bio je veoma raspoložen sinož u Nišu i nije skidao osmeh sa lica dok je pozirao fotoreporterima, a pored njega je bio i vlasnik Pinka Željko Mitrović.
Milena Kačavenda, bivša učesnica "Elite 9" je bez dlake na jeziku komentarisala odnos Anđela Rankovića i Sofije Janićijević i nikada nije bila oštrija, a svojim stavovima ponovo je privukla veliku pažnju javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.