Ukrajina je u nedelju saopštila da je uništila moćni ruski protivvazdušni sistem S-400 u Kurskoj oblasti. Danas su ovu informaciju potvrdili izvori bliski ruskom ministarstvu odbrane, koji tvrde da je napad izveden američkim raketama ATACMS
- U raketnom napadu 23. novembra 2024. godine pogođen je sistem protivvazdušne odbrane S-400 u selu Boljšoje Žirovo u Kurskoj oblasti - preneli su ruski vojni blogeri.
In Russia's Kursk region, a modern and costly S-400 air defense missile system was destroyed by ATACMS missiles, along with five officers, according to Russian Telegram channels pic.twitter.com/uO1RC7OL7W
— NEXTA (@nexta_tv) November 25, 2024
Kako se navodi, sistem u trenutku napada nije bio u borbenom stanju jer su se otklanjali tehnički kvarovi.
- Kao rezultat udara uništena je radarska stanica 92N6E i dva lansera. Poginulo je pet oficira divizije, uključujući komandanta, dok su smrtno stradala i tri radnika kompanije 'Almaz-Antej', proizvođača ovog protivvazdušnog sistema - dodaju izvori.
Ovaj incident ukazuje na ranjivost čak i najmodernijih sistema protivvazdušne odbrane u uslovima intenzivnih raketnih napada.
Ruske trupe ušle su u naselje Velika Novoselka, na Vremjevskom pravcu u zapadnom delu Donjecke Narodne Republike, gde se nalazi veliki komandni i logistički centar Oružanih snaga Ukrajine (OSU), izjavio Vladimir Rogov, kopredsednik Koordinacionog saveta za integraciju novih regiona Ruske Federacije, za RIA Novosti.
Rusija je izvela masovni napad na Kijev dronovima tokom noći, dok ukrajinski mediji javljaju o velikim razaranjima i hitnim isključenjima struje i u ukrajinskom gradu Ternopolju.
Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova optužila je Estoniju za saučesništvo u terorističkom napadu, nakon objave razgovora u kojem je savetnik predsednika Estonije za nacionalnu bezbednost Madis Rol govorio o pomoći Kijevu u koordinaciji napada na Sankt Peterburg.
Pukovnik Vladimir Kononikov, komandant 154. posebne mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine, pronađen je mrtav u Zaporoškoj oblasti, a okolnosti njegove smrti ispituju policija i vojna komanda.
Serija snažnih eksplozija odjeknula je u centralnom delu Kijeva tokom novog ruskog raketnog udara, dok su se na meti našli centri odlučivanja i vojna infrastruktura Oružanih snaga Ukrajine, navode ruski vojni i monitoring izvori.
Ruske oružane snage uništile su dva lovca MiG-29 Oružanih snaga Ukrajine na aerodromu Voznesensk u Nikolajevskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ukrajina je izvela jedan od najmasovnijih udara po Rusiji od početka rata, a među pogođenim objektima našao se hemijski kombinat „Azot“ u Novomoskovsku, jedan od najvećih proizvođača azotnih đubriva u Rusiji.
Društvenim mrežama kruže uznemirujući snimci trenutka udara u Zaporožju, gde je pogođena benzinska pumpa, dok su napadi na iste ili slične objekte zabeleženi i u drugim ukrajinskim regionima.
Ruske Vazdušno-kosmičke snage pogodile su navođenim avio-bombama harkovsku TE-5, jednu od najvažnijih termoelektrana-toplana za Harkov i okolinu, a lokalni izvori tvrde da je na objekat palo nekoliko FAB bombi.
Bivši poslanik Vrhovne rade i major OSU Igor Lucenko tvrdi da je Ukrajina više puta izvodila tajne diverzije na teritoriji Belorusije, gađajući relejne stanice koje, prema ukrajinskim navodima, pomažu ruskim dronovima „Geranj“ da lete ka severu Ukrajine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruske trupe ušle su u naselje Velika Novoselka, na Vremjevskom pravcu u zapadnom delu Donjecke Narodne Republike, gde se nalazi veliki komandni i logistički centar Oružanih snaga Ukrajine (OSU), izjavio Vladimir Rogov, kopredsednik Koordinacionog saveta za integraciju novih regiona Ruske Federacije, za RIA Novosti.
Tajkunska voditeljka Danica Vučenić besna je na Martu Kos jer je evropska komesarka hvalila predsednik Srbije Aleksandra Vučića, što se pomenutoj blokaderki nije dopalo.
Istoričar Dragomir Anđelković, za kog su brojni mediji navodili da je ideolog blokadera, počeo je da ozbiljno kritikuje njihovu "izbornu listu", za koju je rekao da je mačka u džaku.
Predstavnici opozicije u Srbiji, nastavljaju da vređaju narod iz dana u dan, bez trunke srama i obzira prema građanima, a u svemu ih podržavaju tajkunski mediji koji im služe za reklamiranje.
Šangajska kula, visoka 632 metra, jedna je od najimpozantnijih građevina savremene arhitekture i druga najviša zgrada na svetu. Ali možda niste znali da je u njenom nastajanju učestvovao i jedan uspešni Srbin!
Treći jul 1970. godine doneo je, bar sudeći prema naslovnoj strani „Večernjih novosti“ tog jutra, dobre vesti za – nerazvijene. Jer, Drug Tito je rekao da će biti para i za njih.
U 714. protivoklopnoj helikopterskoj eskadrili, u toku je intenzivna obuka letačkog i tehničkog sastava za realizaciju namenskih zadataka danju i noću.
Porodica Ljubiše Đorđevića (65) iz Leskovca, koji se utopio u Grčkoj tokom letovanja sa najbližima, i dalje pokušava da se izbori sa bolom zbog tragedije koja se dogodila pred očima njegove supruge, ćerke i unuka.
Maloletnik star 17 godina, sa saučesnicima, uhapšen je u Beogradu zbog sumnje da je pokušao da iznudi dva miliona evra od vlasnika više poslovnih objekata.
Od ukupno 18 teških zločina za koje je okrivljenima izrečena najteža kazna - doživotni zatvor, u čak 15 slučajeva žrtve su bile žene i devojčice, odnosno bivše devojke, emotivne partnerke i supruge počinilaca.
Jul na Netfliksu donosi pregršt novih naslova za ljubitelje različitih žanrova – od komedija i drama, preko dokumentarnih ostvarenja, pa sve do rijaliti programa.
Glumica Jugoslava Drašković (57), koju cela bivša Jugoslavija pamti po ulozi prelepe Đine Golubović u kultnoj seriji "Srećni ljudi", iznenadila je sve svojim novim imidžom.
Američka pevačica Tejlor Svift i igrač američkog fudbala Trevis Kelsi su se venčali pre najavljene proslave venčanja u njujorškom Medison skver gardenu, objavio je "Njujork post".
Kultno ostvarenje "Ko to tamo peva" krije brojne anegdote sa snimanja, a jedna do sada neispričana, otkriva kakav je nepopravljivi šaljivdžija bio legendarni glumac Dragan Nikolić.
Ove sezone kapri pantalone predstavljaju savršen spoj retro estetike i savremenih modnih trendova, zbog čega ih sve češće viđamo kako na ulicama modnih metropola, tako i u svakodnevnim letnjim kombinacijama.
Neobična intervencija u severnoj Poljskoj privukla je pažnju javnosti nakon što su vatrogasci uspešno spasili konja koji je ostao zarobljen u betonskom bunaru.
Ekstremne temperature ne iscrpljuju samo organizam već menjaju i način na koji razmišljamo, osećamo i reagujemo, pa tokom vrelih dana rastu razdražljivost, anksioznost i rizik od sukoba.
Roker Đorđe David nedavno je progovorio o odrastanju svoje ćerke Staše i izazovnom periodu koji je prošao kada je bila mala, kada je rečeno da ima naznake autizma.
Poznati fotograf i reditelj Dejan Milićević oglasio se putem svog Instagram profila kako bi pružio javnu podršku pevačici Marti Savić, koja je pre toga pisala o hejtu koji dobija danima!
Pevačica Kaja Ostojić odrasla je u Užice gde je živela sa porodicom, a kasnije su prodali stan i odselili se u Novi Sad. Sada su komšije iz njenog rodnog kraja progovorile o njoj.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.