Izraelski premijer Benjamin Netanjahu stigao je u Okružni sud u Tel Avivu da svedoči u tri slučaja mita, prevare i kršenja poverenja javnosti.
Istraga protiv izraelskog premijera započela je u decembru 2016. godine, a 2019. godine je zvanično optužen.
Najozbiljniji slučaj je "Slučaj 4000". U ovom slučaju se navodi da je šef kabineta ministara zemlje, Netanjahu, davao povlastice vlasniku najveće telekomunikacione kompanije Bezeq, Šaulu Eloviću.
Netanjahu će takođe svedočiti u "Slučaju 1000", koji se odnosi na optužbe da je primao poklone od holivudskog producenta Arnon-a Milčana i milijardera Džejmsa Pakera u ukupnom iznosu od više od 700.000 šekela (oko 196.000 dolara).
U zamenu, prema istražiteljima, Netanjahu je pružao pokroviteljstvo preduzetnicima od 2011. do 2016. godine.
"Slučaj 2000" se odnosi na navodnu zaveru između Netanjahua i vlasnika novina "Yediot Ahronot", Arnon-a Mozeza. Navodi se da je Mozez od premijera tražio da utiče na poslovanje konkurentskog lista.
Ranije je Međunarodni krivični sud izdao naloge za hapšenje izraelskog premijera Benjamina Netanjahua i bivšeg ministra odbrane Yoava Galanta zbog navodnih ratnih zločina u Pojasu Gaze.
Izraelski prekomorski saveznici odmah su reagovali na odluku MKS-a. Sjedinjene Države zapretile su sankcijama i "ekonomskim uništenjem" zemljama koje pomognu MKS-u u ovom slučaju.
Upad izraelske vojske u Siriju napredovao je na oko 25 kilometara jugozapadno od glavnog grada Damaska, saopštila su danas za Rojters dva regionalna bezbednosna izvora i jedan sirijski bezbednosni izvor.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu tvrdi da on stoji iza svrgavanja lidera Sirije bašara el Asada. On navodi da je pokrenuo lanac događaja koji su doveli do iznenadnog Asadovog pada! Njegove tvrdnje izazvale su žestoke reakcije izraelske opozicije čiji je lider Jair Lapid poručio da su tvrdnje Netanjahua 'neodgovorne, opasne i lišene političke logike''.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Upad izraelske vojske u Siriju napredovao je na oko 25 kilometara jugozapadno od glavnog grada Damaska, saopštila su danas za Rojters dva regionalna bezbednosna izvora i jedan sirijski bezbednosni izvor.
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Ministar finansija Siniša Mali oštro, precizno i jasno odgovorio na besmislene izjave bivšeg guvernera NBS Dejana Šoškića, koji je govorio o "ekonomskom zaostajanju Srbije i neodrživom modelu rasta".
Sve počinje i završava se na Peščaniku. I ako javni prostor, s pravom, zamislimo kao grad iz Zamjatinovog romana "Mi", u kojem nema privatnosti, jer su svi zidovi stakleni, i svako može sve da vidi, onda je Peščanik onaj detalj u knjizi, u kojem se u stanu spuštaju zastori.
Dok hrvatski mediji pišu o ozbiljnim finansijskim problemima državne aviokompanije "Kroacija Erlajns", Er Srbija poslednjih godina beleži stabilan rast poslovanja, širenje mreže letova i povećanje broja putnika i sve to zahvaljujući Vučićevoj odlučnosti i ekonomskim merama koje jačaju kompanije.
Savremena nauka može da prati kretanje tektonskih ploča, ali ne i da odredi trenutak kada će doći do razornog potresa. Upravo zato predviđanje zemljotresa ostaje jedan od najvećih izazova geologije.
Danas će biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane, reklao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Crnogorski državljanin A. K. (32), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu, uhapšen je na teritoriji Srbije prilikom pokušaja da napusti zemlju preko graničnog prelaza Godovo.
U velikom požaru koji je tokom jučerašnjeg dana zahvatio zgradu “stare mlekare“ u širem centru Čačka jedna osoba je teško povređena i prevezena u bolnicu.
Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić upozorava da sa dolaskom lepog vremena na putevima je sve više motociklista, ali raste i broj teških saobraćajnih nesreća u kojima oni stradaju. Brzina, loša procena i neadekvatna zaštitna oprema često prave razliku između života i smrti. Poslednja u nizu nesreća desila se juče, kada je motociklista preminuo nakon sudara kod Čačka.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Voditeljka Jovana Jeremić na odmoru je u Italiji sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom, a pratioce je obradovala provokativnom fotografijom iz kafića.
Majka Teodore Džehverović, Gordana Džehverović, komentarisala je aktuelna dešavanja u Eliti 9, te se dotakla odnosa Aneli Ahmić i Asmina Durdžića koji se prethodnih meseci svađaju i iznose prljav veš.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.