Izraelski avioni sinoć su izveli snažne vazdušne udare na obalni region Sirije, gađajući ciljeve protivvazdušne odbrane, skladišta raketa zemlja-zemlja i druge vojne objekte, saopštila je Sirijska opservatorija za ljudska prava sa sedištem u Velikoj Britaniji.
Ovaj deo Sirije, u kojem se nalazi i ruska vojna baza, poslednjih godina je često bio meta izraelskih udara, jer Tel Aviv smatra da se na toj lokaciji nalaze ključne vojne instalacije povezane s Iranom i Hezbolahom.
Prema izveštaju, ovo su bili najintenzivniji izraelski napadi na region Tartusa u poslednjih nekoliko godina.
Seizmološki potres povezan s eksplozijama?
Kasno sinoć, izraelski mediji povezali su seizmički potres u priobalnom regionu Sirije sa razornim izraelskim udarima. Odeljenje za seizmologiju Geografskog zavoda Izraela registrovalo je zemljotres jačine 3,1 stepen po Rihteru, s epicentrom na oko 28 kilometara od obale sirijskog grada Banijasa.
Epicentar je bio na dubini od 32 kilometra, a trenutno nema zvaničnih potvrda da je potres direktno izazvan eksplozijama.
Tim novoizabranog predsednika SAD spreman je da razmotri predlog o božićnom prekidu vatre u Ukrajini koji je izneo mađarski premijer Viktor Orban, rekao je za Si-Bi-Es njuz novi savetnik Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, Majk Volc.
Britanske obaveštajne službe, kada za to dođe trenutak, evakuisaće predsednika Ukrajine Vladimira Zelenskog i šefa njegovog kabineta Andreja Jermaka iz zemlje. Ovo je izjavio poslanik Vrhovne rade Ukrajine, Aleksandar Dubinski, koji se trenutno nalazi u istražnom pritvoru pod sumnjom za izdaju.
U zoni sprovođenja specijalne vojne operacije likvidirano je oko 6.500 stranih plaćenika, prenosi „Izvestija“ pozivajući se na izjavu vršioca dužnosti šefa ruske delegacije na pregovorima u Beču o vojnoj bezbednosti i kontroli naoružanja, Julije Ždanove.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tim novoizabranog predsednika SAD spreman je da razmotri predlog o božićnom prekidu vatre u Ukrajini koji je izneo mađarski premijer Viktor Orban, rekao je za Si-Bi-Es njuz novi savetnik Donalda Trampa za nacionalnu bezbednost, Majk Volc.
Rusija bi zahvaljujući naglom rastu proizvodnje i stotinama novih nalazišta mogla da dodatno učvrsti položaj među najvećim svetskim proizvođačima zlata, a prema zvaničnim procenama Moskve ove godine bi mogla da dostigne čak 500 tona.
Blokaderi su međusobno zaratili na svim frontovima i potpuno izgubili kompas, što se danas najbolje može videti na primeru poznate glumice Bojane Maljević, koja je po napuštanju blokaderske liste postala meta najstrašnijeg linča u režiji onih u čijim je redovima do juče stajala.
Predsednica Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić reagovala je na navode da se menja Statut Univerziteta u Beogradu i da se uvode nova pravila za izbor rektora, ističući da je to najbolja definicija blokaderske politike.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odmah po povratku sa napornog puta, je posetio vredne radnice u kuhinji Predsedništva kako bi im lično zahvalio za sav trud i višegodišnju posvećenost!
Starija žena iz Štutgarta postala je žrtva dobro organizovane prevare nakon što su je nepoznate osobe telefonom uverile da je njen sin teško bolestan. Verujući da mu je neophodno hitno lečenje, predala je zlato procenjene vrednosti od oko 290.000 evra i tako izgubila sve.
Vlada Srbije usvojila je na današnjoj sednici Odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na derivate nafte, koja podrazumeva dodatno smanjenje akciza za ukupno 20 odsto.
Građani Smedereva uznemireni su nakon što se društvenim mrežama proširilo upozorenje o starijem muškarcu koji, prema navodima očevidaca, u crnoj "škodi" sumnjivo prilazi deci i doziva ih!
Beogradska policija uhapsila je Natašu M. zbog sumnje da je "mrtva" pijana pretukla majku Milevu, nakon čega ju je vukla za kosu i pretila da će je ubiti, a onda nahuškala francuskkog buldoga da izujeda nesrećnu ženu. Nataša M. je saslušana, i predloženo je da joj se odredi pritvor.
Pripadnici beogradske policije brzo su reagovali i u ponedeljak na Voždovcu uhapsili B. C. (40) zbog sumnje da je u stanju teškog pijanstva fizički napao svoju bivšu suprugu, a potom divljački nasrnuo i na njenu sestru koja je pokušala da je zaštiti.
Saznajte dva jednostavna načina da osušite kajsije bez korišćenja sušare i napravite ukusno domaće suvo voće koje možete čuvati i uživati u njemu tokom cele godine.
Jednostavan trik za rashlađivanje doma koji se godinama primenjuje u toplim krajevima sveta podrazumeva uklanjanje tepiha, jer on zadržava toplotu i usporava hlađenje prostorije.
Viber ne obaveštava korisnike kada ih neko blokira, ali postoje jasni znakovi koji mogu otkriti da više niste u mogućnosti da komunicirate sa određenom osobom.
Pevačica Anastasije Ražnatović i fudbaler Nemanje Gudelja juče su dobili sina Ilijana, koji je uneo radost u njihov dom u Sevilji, koji je lukuzan i izgleda poput domova iz časopisa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.