Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp podržao je danas kandidaturu predsedavajućeg Predstavničkog doma američkog Kongresa Majkla Džonsona za reizbor na ovu funkciju uz tesnu republikansku većinu.
- Predsedavajući Predstavničkog doma Majk Džonson je dobar, vredan, religiozan čovek. On će uraditi pravu stvar i nastavićemo da pobeđujemo. Majk ima moju potpunu i apsolutnu podršku. Učinimo Ameriku ponovo velikom - objavio je Tramp na platformi ''Truth Social'', preneo je Rojters.
Predstavnički dom bi u petak trebalo da izabere predsedavajućeg, nakon što zakletve polože kongresmeni izabrani u novi saziv.
Trampova podrška je ključna za Džonsonove nade da zadrži lidersku poziciju koju je preuzeo u oktobru 2023. godine, navodi Rojters.
Ilon Mask, američki milijarder i budući šef komisije za smanjenje savezne vlade u administraciji novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa, nazvao je Vladimira Zelenskog šampionom svih vremena za „jednu od najvećih pljački“ Sjedinjenih Američkih Država.
Sergej Lavrov, ministar spoljnih poslova Rusije, izjavio je da će Moskva napustiti sporazum potpisan sa SAD kojim je uvedena zabrana razmeštanja nukleanih raketa kratkog i srednjeg dometa.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je večeras da očekuje da će Sjedinjene Američke Države sutra objaviti odluku o novom paketu značajnih količina vojne pomoći toj zemlji.
Bivši predsednik SAD-a, Džimi Karter, preminuo je u 100. godini života, gotovo dve godine nakon što je najavio da će svoje poslednje dane provesti na palijativnoj nezi.
Direktor CIA Džon Retklif, američki ministar odbrane Pit Hegset i predsedavajući Združenog generalštaba Oružanih snaga SAD, general Den Kejn, održali su hitan sastanak u Vašingtonu nakon Retklifovog povratka iz Moskve.
Predsednik SAD Donald Tramp objavio je na svojoj društvenoj mreži "Trut sošl" sopstvenu rang-listu američkih predsednika, predstavljenu kao "veoma objektivnu" istorijsku analizu.
Sjedinjene Američke Države od jutros primenjuju dodatne carine od 50 odsto na oko 20 milijardi dolara vredne proizvode iz Kanade, nakon što su poslednji pregovori Vašingtona i Otave završeni bez dogovora.
Američki predsednik Donald Tramp žestoko je kritikovao novinara Takera Karlsona nakon njegovog susreta sa bivšim kongresmenom Tomasom Masijem i Mardžori Tejlor Grin.
Američki predsednik Donald Tramp objavio je na svojoj društvenoj mreži "Trut sošl" mapu Ormuskog moreuza preko koje je ispisano da je to područje "NOVA američka teritorija".
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa spremna je da potroši najmanje 900 miliona dolara (780 miliona evra) za građevinske projekte na imanju Bele kuće, pokazuje dokumentacija projekta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ilon Mask, američki milijarder i budući šef komisije za smanjenje savezne vlade u administraciji novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa, nazvao je Vladimira Zelenskog šampionom svih vremena za „jednu od najvećih pljački“ Sjedinjenih Američkih Država.
Ukrajinske vlasti potvrdile su da je posle ruskog udara na skladišni kompleks u selu Mila kod Kijeva izbio ogroman požar praćen snažnim sekundarnim detonacijama, zbog kojih je zatvoren deo glavnog puta Kijev–Čop, dok je najmanje šest ljudi povređeno, a 165 evakuisano.
Rusija je uverena da može vojno da dobije rat u Ukrajini i zbog toga pojačava pritisak upravo na najslabiju tačku Kijeva – sve ozbiljniji nedostatak raketa za protivvazdušnu odbranu, ocenio je austrijski pukovnik i vojni analitičar Markus Rajsner.
Dok poslanici Dragana Đilasa i Miroslava Aleksića pokušavaju na sve načine da napadnu projekte Srbije - njihovi šefovi ih demantuju. A u naletu besa uspeli su čak i da priznaju da su lagali o aferama, ali i da se u Srbiji danas živi neuporedivo bolje nego u njihovo vreme!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće danas u 11:00 časova svečanom otvaranju prve fabrike humanoidnih robota u Srbiji, svetskog tehnološkog giganta kompanije "Minth", saopštila je služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Programski direktor Demostata Zoran Panović potpuno je raskrinkao lažne afere koje danima pokušavaju da iskonstruišu nevladina organizacija CRTA i opozicioni mediji!
Hrvatska je danas žestoko reagovala jer je predsednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio saučešće Darku Mladiću, sinu preminulog srpskog generala Ratka Mladića, uputivši Podgorici još jednu zamerku na njenom evropskom putu.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
U iskrenom intervjuu za Informer, Dušica Topić govorila je o iskustvu u rijalitiju "Exatlon", sportu, životnim lekcijama, ali i novim planovima koji su pred njom.
Učesnica prve sezone Exatlona Srbija najvećeg sportskog takmičenja, Sanja Kalinović, progovorila je o ulasku Mensura Ajdarpašića u drugu sezonu i otkrila šta misli o njegovim šansama na poligonima.
U minjaku i sportskom izdanju, Dušica Topić je saznala informaciju da Exatlon traje 3 meseca koja ju je očigledno zatekla, a njen izraz lica sve je rekao.
Veliki broj automobila, čak i onih starih 10 ili više godina, ima skrivenu funkciju koja vam omogućava da provetrite unutrašnjost pre nego što uopšte uđete u vozilo.
U Srbiji će jutro biti sunčano i toplo, od sredine dana i posle podne promenljivo oblačno i nestabilnije, dok će temperature varirati od 16 do 30 stepeni, na jugu i jugoistoku Srbije do 37 stepeni.
Braći od stričeva Radosavu i Saši Stanišiću, kao i Podgoričaninu Rašku Džankiću i njegovoj supruzi Radmili, sudija za istragu Višeg suda u Podgorici odredio je juče nakon saslušanja pritvor do 30 dana.
Kada nasilje dođe iz sopstvenog doma, najteže je poverovati da iza njega mogu da stoje upravo oni koje su roditelji godinama podizali, štitili i brinuli o njima. Ipak, slučajevi u kojima sinovi i ćerke fizički nasrnu na svoje majke i očeve nisu retkost, a među žrtvama se neretko nalaze upravo najstariji i najnemoćniji članovi porodice.
Šezdesetsedmogodišnji muškarac iz Pljevlja navodno je stradao u požaru koji je, prema nezvaničnim informacijama, sam izazvao prilikom paljenja otpada u blizini svoje kuće.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Stigli ste u hotel, jedva čekate da se odmorite, ali nemojte odmah raspakovati kofere. Nekoliko brzih provera u prvih pet minuta može vas poštedeti neprijatnih iznenađenja i nepotrebnog nerviranja tokom boravka.
Kada vam se prijede nešto slatko, a ne želite da uključujete rernu i provodite mnogo vremena u kuhinji, ova jednostavna torta sa bananama, keksom i čokoladnim pudingom može biti pravi pogodak.
Đina Džinović ponovo je uspela da uzburka društvene mreže, ovog puta zbog, verovali ili ne, cene manikira i pedikira koju je platila u jednom luksuznom salonu.
Prava romantična scena odigrala se večeras u Blacu, gde je muzičar Aca Amadeus zaprosio je svoju izabranicu, pevačicu Barbaru Bojović, i to pred hiljadama ljudi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.