Američki senator Mark Keli, kojeg je multimilijarder Ilon Mask nazvao izdajnikom, objavio je da se rešava svog Tesla automobila na društvenoj mreži X.
- Ovde sam u Vašingtonu i vozim se na posao poslednji put u svojoj Tesli - poručio je Keli, demokrata iz Arizone, u videu na X-u.
- Kada sam kupio ovaj automobil, nisam mislio da će to postati političko pitanje. Svaki put kad uđem u ovaj auto u poslednjih 60-ak dana, podseti me koliko štete Ilon Mask i Donald Tramp nanose našoj zemlji - rekao je Keli u videu.
I bought a Tesla because it was fast like a rocket ship. But now every time I drive it, I feel like a rolling billboard for a man dismantling our government and hurting people. So Tesla, you’re fired!
- Ilon Mask je na neki način ispao seronja i ne želim voziti auto koji je napravio i dizajnirao seronja - dodao je.
Nedavno posetio Ukrajinu
Keli je nedavno posetio Ukrajinu.
"Upravo sam napustio Ukrajinu. Ono što sam video pokazalo mi je da ne možemo odustati od ukrajinskog naroda. Svi žele da ovaj rat završi, ali svaki sporazum mora zaštititi sigurnost Ukrajine i ne može biti ustupak Putinu" , napisao je Keli u ponedeljak na X-u.
Mask, vlasnik X-a, blizak saradnik Donalda Trampa i zagovornik prestanka pomoći Ukrajini, odgovorio je Keliju nazvavši ga "izdajicom".
Keli, bivši vojni pilot i penzionisani astronaut koji je radio sa Maskovim Spejs Iksom, potom je uzvratio Masku.
- Izdajica? Ilone, ako ne razumeš da je odbrana slobode osnovno načelo onoga što Ameriku čini velikom i što nas čuva sigurnima, možda bi to trebalo prepustiti nama koji razumemo - naglasio je Keli.
Rusko vojno osoblje, uz podršku lokalnog stanovništva, zarobilo je nekoliko ukrajinskih vojnika koji su se prerušili u civile u okrugu Sudža, u Kurskoj oblasti.
Viši savetnik norveškog Ministarstva spoljnih poslova Matijas Rongved izjavio je danas da je arhipelag Svalbard, koji se nalazi između Arktičkog i Atlantskog okeana, „deo Norveške i deo NATO-a“, te da norveške vlasti deluju u skladu sa Svalbardskim ugovorom.
Zapadni lideri su ponovo pokušali da diktiraju uslove Moskvi, birajući ton imperativnih zahteva ovog puta posebno su se istakli francuski predsednik Emanuel Makron i novi britanski ministar spoljnih poslova Dejvid Lami, pušu ruski mediji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusko vojno osoblje, uz podršku lokalnog stanovništva, zarobilo je nekoliko ukrajinskih vojnika koji su se prerušili u civile u okrugu Sudža, u Kurskoj oblasti.
Nenad Rašković, kojeg je danas brutalno pretukla Kosovska policija, izjavio je za Kosovo onlajn da su ga trojica izvukla iz njegove porodične kuće nakon čega su ga vezali za drvo i tukli ga tražeći da im da pušku koju, kako je rekao, nema.
Premijer Crne Gore Milojko Spajić, koji je došao na to mesto glasovima Srba, a svakodnevno sprovodi antisrpsku politiku, po ko zna koji put u poslednje vreme napao je Srbiju.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić poručila je da je jedini princip koji dosledno primenjuje crnogorski premijer Milojko Spajić - princip slepe poslušnosti.
Direktor kancelarije za Kosovo i Metohiju (KiM) Petar Petković hitno se oglasio povodom brutalnog prebijanja Srbina Nenada Raškovića iz sela Dren u Zubinom Potoku.
Republički hidrometeorološki zavod Srbije najavio je da će u toku večeri i noći u većem delu zemlje biti pretežno vedro, a samo na severu Vojvodine, uz lokalni razvoj oblačnosti, moguća je retka pojava kratkotrajne kiše ili pljuska.
Sutra, 12. avgusta, na nebu iznad Srbije dolazi do šok prizora koji se neće ponoviti decenijama, jer će doći do delimično pomračenja Sunca koje će biti vidljivo golim okom uz pravu zaštitu.
U ovom trenutku se preko Panonske nizije premešta oslabljeni hladni front, koji će u narednim danima doneti pad temperature, dok će padavine biti lokalnog karaktera.
Likvidacije izvršene snajperskim naoružanjem u Srbiji i regionu predstavljaju potpis profesionalaca i najčešće su povezane sa obračunima visokopozicioniranih članova organizovanih kriminalnih klanova.
Porodična kuća mladića koji se nalazi na izdržavanju zatvorske kazne, u jednom selu kod Obrenovca, našla se na meti nepoznatih napadača koji su oko 2 sata iza ponoći na objekat bacili topovski udar.
Uprava policije, u saradnji sa Državnim tužilaštvom, proverava više od 50 stranih državljana, među kojima su dominantno državljani Ukrajine, kao i Moldavije i Slovačke, a koji su juče zatečeni u jednoj većoj kući u podgoričkom naselju Mareza, gde je pronađena i veća količina sofisticirane digitalne opreme, uređaja i novca.
Policija u Herceg Novom uhapsila je A. V. (20), državljanina Srbije iz Novog Sada, zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilničko ponašanje nad maloletnikom.
Perete kosu uveče i budite se sa spljoštenom, naelektrisanom frizurom koja se već do podneva masti? Možda problem nije u šamponu ni u tvrdoj vodi, već u tome kada perete kosu.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Atina Tošić, ćerka Jelene Karleuše i Duška Tošića, ponovo je privukla ogromnu pažnju na društvenim mrežama, a njena najnovija objava iz teretane izazvala je lavinu komentara.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.