Prošlo je, evo, nedelju dana otkako je onaj Saša Stevanović iz Kragujevca javno - sve vitlajući ogromnim nožem - zapretio klanjem i odsecanjem glave Aleksandru Vučiću. Stevanović je uhapšen, određen mu je pritvor, predsednik Srbije mu je javno oprostio poručivši da neće lično da ga goni. Rekao je još Vučić da suštinski nije kriv on, Stevanović jelte, nego oni koji su ga svojim lažima i medijskim otrovom doveli u stanje svesti takvo da pomisli da je pretnja ubistvom, klanjem legitimna i čak sasvim poželjna društveno-politička akcija.
No, ja bih danas i ovde nešto vrlo važno da vas pitam i da vašoj pažnji ukažem na činjenicu nad kojom bismo svi morali dobro da se zamislimo. Da li ste, dakle, u prethodnih sedam dana čuli ili videli nekoga, bilo koga od tzv. studenata, blokadera, vajnih 'opozicionara' da je javno osudio to što je Saša Stevanović uradio? Da li se iko od njih bilo gde i bilo kako ogradio od najstrašnijeg nasilja, od jezive pretnje upućene i predsedniku i svim ostalim političkim protivnicima? Pa ne, nije. Niko od blokadera i tzv. opozicionara nije ni okom trepnuo, nije ni reč rekao, niko nije ni pokušao da osudi ili bar da se ogradi od jezivog akta bolesne mržnje. Zašto? Pa zato što je to njihova jedina politika, odnosno antipolitika. Klanje, odsecanje glava svima onima koji misle drugačije jeste njihov plan i program. Baš to i samo to.
Preterujem? Moguće i spreman sam da priznam i da povučem sve što sam rekao samo mi vi prethodno evo kažite a šta je drugo - osim mržnje, laži i pretnji - šta je drugo njihov plan? Koji im je program? Jeste li od njih blokadera svih vrsta za sve ove godine čuli da će nešto, bilo šta, učiniti bolje, više, lepše za ovu državu i ovaj narod?! Ne, ne, ništa od toga. Zar ne?!
Oni bi, kada bi bili u prilici, bukvalno ubijali po viđenju sve one koji se usuđuju da misle i govore drugačije od njih. Oni su, blokaderi, najgori ekstremisti koji ne trpe nikakvu različitost. Uostalom, njihova druga na listi - tužiteljka u penziji Jasmina (Perič) Paunović - ona je to belodano i pokazala izjavama u kojima preti obračunom 'po kratkom postupku' svima koji smo drugačiji od nje i njenih - ona je progonom i eliminacijom zapretila i 'ćacijima' i Romima - kojima čak odriče pravo da to budu nego valjda moraju da se zovu Cigani (!?!) - i Crncima i Francuzima i Arapima i Jevrejima i 'nesrbima'…
Saša Stevanović, 'glavoseča' iz okoline Kragujevca samo je, dakle, logična posledica blokaderske antipolitike o kojoj ćemo vrlo brzo imati prilike da se izjasnimo na izborima.
Evo ga, već je avgust, a izbori su već u oktobru, novembru. Pa, molim lepo, da se prebrojimo. Nešto sam siguran da ovi koji bi da kolju nemaju nikakve šanse.
Penzionisana tužiteljka Jasmina Paunović je budućnost Srbije, ona je elita elitna, najelitnija moguća, pa je baš zato, jelte, i izabrana za drugu na blokaderskoj, tzv. studentskoj listi, odmah iza pape Vladana Đokića. Gospođa Paunović prošla je sve krugove blokaderskog votiranja i vetiranja, saslušavali su je silni "studentski" plenumi i zaključili da je ona najbolja moguća, dostojna najviših državnih funkcija. I to je sasvim okej, njihovo je to pravo - njihova lista, njihovi kriterijumi, njihova pravila, njihov plan i program.
Sada to, dakle, i zvanično znamo - Vladan Đokić je prvi na 'studentskoj', blokaderskoj listi. Sada znamo i ko je sve na tom njihovom, dugo najavljivanom 'elitnom spisku': od Zlatka Kokanovića do Dejana Bodiroge, od 'jahačice zmajeva' Jelene Pavlović i uvoštenog Predraga Voštinića, preko Jova Bakića i Dejana Šoškića pa sve do najodgovornije za pad nadstrešnice Sanje Fric i njenog sina Nenada (!?!).
Kad bih bio sklon preterivanju - a jesam - napisao bih danas i ovde da bi Milanu Kneževiću, za života, trebalo podići spomenik u centru Beograda. No, bez ikakvog preterivanja, svakako valja odmah reći da Milan zaslužuje najveću moguću zahvalnost svih Srba i cele Srbije za ono što danas radi u Crnoj Gori.
Možda svi Hrvati nisu ustaše, ali je Milojko Spajić, sasvim sigurno, jedini Milojko koji to jeste - ustaša. Nosilac verovatno najsrpskijeg imena, taj jedini Milojko u današnjoj Crnoj Gori (tako tvrdi Milan Knežević) upisao se, glibo glibavi, među najgore srpsko-crnogorske ustaše, rame uz rame sa Sekulom Drljevićem, Savom Besarovićem, Milom Đukanovićem…
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Penzionisana tužiteljka Jasmina Paunović je budućnost Srbije, ona je elita elitna, najelitnija moguća, pa je baš zato, jelte, i izabrana za drugu na blokaderskoj, tzv. studentskoj listi, odmah iza pape Vladana Đokića. Gospođa Paunović prošla je sve krugove blokaderskog votiranja i vetiranja, saslušavali su je silni "studentski" plenumi i zaključili da je ona najbolja moguća, dostojna najviših državnih funkcija. I to je sasvim okej, njihovo je to pravo - njihova lista, njihovi kriterijumi, njihova pravila, njihov plan i program.
Cene goriva i maziva za lični transport u Evropskoj uniji porasle su u julu prosečno za 16,9 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine, pokazuju danas objavljeni podaci Evrostata.
Pred početak druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlon, pobednica prve sezone Nevena Petrović sa novinarkom Informera Jelenom Dimitrijević u otvorenom razgovoru otkrila sve o iskustvu koje joj je promenilo život.
Bivši učesnik popularnog sportskog rijalitija Exatlon, Aleksa Erski, iznenadio je javnost najnovijom objavom na svom Instagram profilu, gde je obelodanio da započinje "novo poglavlje u svom životu".
Učesnik prve sezone "Exatlona", Jovan Ikić, sa voditeljkom Informer televizije Jelenom Dimitrijević, potpuno otvoreno je govorio o svom privatnom životu, takmičenju i planovima za budućnost.
Voditeljka Jelena Dimitrijević uključila se u "Kolegijum" i sa pobednicom Exatlona Nevenom Petrović najavila početak druge sezone sportskog rijalitija.
Naftna industrija Srbije (NIS) podnela je danas u Kancelariji za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAC) novi zahtev za izdavanje posebne licence kojom se omogućava nesmetano obavljanje operativnih aktivnosti kompanije.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je u Srbiji za poslednje tri nedelje bilo više od 3.300 požara i zahvalio svima koji gase požare dodajući da se Srbija obratila i Evropi za pomoć.
Veštačka inteligencija sve više postaje deo svakodnevice dece i mladih. Koriste je za školu, zabavu, pronalaženje informacija, ali i za pitanja o kojima nerado razgovaraju sa roditeljima, zbog čega stručnjaci upozoravaju da znatno može da prikrije tragove određenog ponašanja deteta.
Vlasnik pečenjare u Mladenovcu Rade Dragović oglasio se nakon ubistva psa iza njegovog lokala i poručio da njegov radnik nije imao nameru da usmrti životinju. Prema Dragovićevim rečima, radnik je pokušavao da izvuče psa iz prikolice, nakon što je životinja prethodno zaglavila glavu i ugušila se.
Dubrovačka policija je juče, nešto posle 15 časova, primila prijavu od radnika obezbeđenja koji radi u Novoj Mokošici. Radnik obezbeđenja je prijavio da mu je nepoznati muškarac tokom kratkog razgovora izvadio službeni pištolj iz futrole, saopštila je policija.
Uprava policije Crne Gore sprovela je veliku koordinisanu akciju na području severa zemlje, u kojoj je izvršeno čak 10 pretresa na teritoriji Kolašina, Berana, Bijelog Polja, Rožaja i Plava. Ono što je tom prilikom pronađeno i zaplenjeno u privatnim kućama i pomoćnim objektima šokiralo je javnost i otvorilo pitanje za šta se to građani na severu spremno naoružavaju.
Ubijeni pripadnici "škaljarskog" i "kavačkog" klana i mrtvi se sahranjuju na suprotnim stranama groblja, a njihove porodice kupuju grobnice koje koji koštaju i po 50.000 evra.
Strahovita detonacija u Velikoj Moštanici, u kojoj je poginuo Nebojša K. (48), a njegova nevenčana supruga Dragana F. (50) povređena, otkrila je jezivu tajnu koju je nastradali skrivao u svom dvorištu. Iako se u prvim momentima sumnjalo da je u pitanju eksplozija bojlera, policijski uviđaj pod ruševinama ogolio je stravičnu istinu - kuća je bila napunjena ogromnom količinom oružja i eksploziva.
Više od 10 evropskih zemalja prijavilo je od početka godine lokalno prenete slučajeve virusa Zapadnog Nila, što je više nego u istom periodu prošle godine, saopštila je danas zdravstvena agencija EU ECDC.
Češka Republika je u prvom kvartalu 2026. godine proterala dvostruko više Ukrajinaca nego u celoj prethodnoj godini, prema izveštajima češkog Ministarstva unutrašnjih poslova.
Pored bogatog takmičarskog i pratećeg programa za odrasle, ovogodišnji Međunarodni filmski festival Niš pripremio je i poseban, sadržajan program namenjen najmlađoj publici.
Postoje dva načina za povezivanje telefona i televizora. Prvi koristi Wi-Fi i odgovarajuće funkcije pametnog televizora, dok je za drugi potreban kabl ili adapter.
Stanija Dobrojević, bivša učesnica "Elite 9", ponovo je privukla pažnju javnosti, a ovog puta povod su izazovne fotografije koje je objavila na svom Instagram profilu.
Pevačica Ruslana podelila je snažne utiske nakon koncerta koji je održala na Ušću, gde je pred beogradskom publikom priredila pravi muzičko-scenski spektakl.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.