HAOS U ISTANBULU! Vlahović stigao, evo šta je zatekao u Turskoj (VIDEO)
112. 08. 2026. u 21:50
212. 08. 2026. u 21:50
Inofrmer/Pedja Milosavljević
Kolumne
Herojska žrtva Srba iz Banjske ne sme da ostane uzaludna. I siguran sam da neće. Nakon 24. septembra 2023. ništa više na Kosovu i Metohiji, ništa više u Srbiji ne može i ne sme da bude isto. Taj datum je granični kamen iza koga nema povlačenja. Mi, Srbi, braćo i sestre, moramo danas kao jedan da kažemo moćnom Zapadu da dalje ne može, da ne pristajemo, da smo spremni da platimo i najveću moguću cenu, ali da nikada i nipošto nećemo pristati na ono na šta nikada u istoriji nije pristala nijedna država i nijedan narod - da se odreknemo svoje teritorije i da je priznamo kao drugu državu.
Znam da se nekima danas čini da nema nade, da je sve izgubljeno, da nemamo šanse, ali tako se isto nekima činilo i 1916. i 1917, pa je ipak došla 1918. Ova naša današnja borba, ovaj naš ovovremenski kosovski boj pokazaće jesmo li dostojni potomci Lazara, Miloša, Karađorđa, Sinđelića, Stepe, Radomira, Živojina... Ova bitka nadživeće mnoge od nas, ali na kraju, sasvim sigurno, mi ćemo pobediti, jer istina i pravda, jer, što je najvažnije, Bog - jesu na našoj strani. Jer, što bi rekao pesnik, naši će sinovi, naše će kćeri znati i umeti bolje od nas.
Elem, kada onaj tantoprc od Đozepa Borelja, bez ikakve istrage i bez i jednog jedinog dokaza, označi Srbe iz Banjske kao teroriste, pa on bi najpre morao da objasni kako to da su u njegovoj Španiji katalonski separatisti osuđeni na mnogo godina robije, a da nikoga ubili nisu, a da nisu napravili nikakvu lažnu državu, nego su samo napisali nekakvu deklaraciju!?! Ili, pre nego što ponovo zaprete Beogradu nekim novim sankcijama - i onaj milogorac Lajčak i onaj Peter LGBT Stano - mogli bi bar da pokušaju da to isto ponove u svojoj Bratislavi, u svojoj Slovačkoj, koja ne priznaje lažnu državu Kosovo.
Da se mi, na kraju, razumemo - neće i nikako ne može biti da su Srbi - Stefan, Bojan i Igor - teroristi, a da je Adem Jašari junak po kome se krsti prištinski aerodrom! I nikako neće biti da su Šiptari onda kada ubijaju srpske i makedonske policajce - borci za slobodu koje treba odmah amnestirati i predati im vlast, a da su Srbi kada se bore protiv Kurtijevog zuluma - teroristi koje je dozvoljeno bez suda streljati.
I zato - otpor, braćo Srbi! Otpor do pobede! Kako radili, tako nam Bog pomogao.
Žrtva Srba iz Banjske ne sme da ostane uzaludna. I siguran sam da neće. Nakon 24. septembra 2023. ništa više ne može i ne sme da bude isto. Taj je datum granični kamen iza koga nema povlačenja
112. 08. 2026. u 21:50
212. 08. 2026. u 21:50
112. 08. 2026. u 17:39
212. 08. 2026. u 17:39
Srbi su danas imali priliku da posmatraju spektakularan prizor, delimično pomračenje Sunca!
12.08.2026
20:07
Situacija sa požarom u Deliblatskoj peščari znatno je stabilnija i pod kontrolom, a broj aktivnih žarišta je drastično smanjen u odnosu na prethodne kritične dane, kažu pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i meštani koji zajedno sa njima od početka avgusta danonoćno gase vatrenu stihiju koja guta okolna sela i šume.
12.08.2026
17:28
Brojke koje su objavili Hrvati potvrđuju činjenice koje iznosimo u poslednjim mesecima. Turistička sezona im je zvanično pukla, a turisti glavom bez obzira beže od ustaša!
12.08.2026
14:43
Iznad većeg dela zemlje danas će biti sunčano, a na istoku i jugoistoku promenljivo oblačno, u drugom delu dana ponegde u jugoistočnim predelima s kratkotrajnom kišom ili pljuskom. Temperature od 12 do 32 stepena.
13.08.2026
06:45
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje za danas, 13. avgust.
13.08.2026
06:30
Ruska državljanke Ljudmila Turkova Konstantinova (27), koja je ubijena 26. jula u iznajmljenom stanu u Borči, kako Kurir nezvanično saznaje, prvi kontakt sa osumnjičenim za zločin imala je kobne noći i to preko sajta za upoznavanje!
12.08.2026
22:37
Trojica osumnjičenih uhapšena su zbog razbojništva u Kruševcu, nakon što su od oštećenog, uz pretnje i biber-sprej, uzeli novac i vredne predmete.
12.08.2026
23:15
Žene mafijaša bile su ili direktne mete zbog kriminalnih obračuna, ili kolateralne žrtve koje su se našle u društvu svojih partnera. Poznati su slučajevi koji su potresli javnost, njih je života koštalo što su bile supruge "žestokih momaka".
12.08.2026
20:00
Jedna osoba je poginula, a druga je teško povređena danas kada su sa motornog zmaja pale u more u blizini Nesebara u Bugarskoj.
12.08.2026
15:35
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Živorada Č. (35) zbog sumnje da je sa Vorihom I. (31) vrbovao maloletnicu i primoravao je na prostituciju.
12.08.2026
14:56
Preciznim udarom ruskih vojnih snaga onesposobljena je čeličana "Zaporožstalj" u Zaporožju, koju su ukrajinske snage koristile za svoje potrebe.
13.08.2026
06:20
Mnoge nemačke kompanije očekuju da će upotreba veštačke inteligencije u narednih pet godina smanjiti plate njihovih zaposlenih, naročito onih sa manje radnog iskustva, pokazao je danas objavljeni izveštaj Instituta za ekonomska istraživanja (Ifo) iz Minhena.
12.08.2026
23:45
Pokušaji ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da izazove Treći svetski rat nisu uspeli, objavio je Florijan Filipo, lider stranke Francuski patrioti, na svom nalogu na društvenim mrežama.
12.08.2026
23:00
Pripadnik Oružanih snaga Ukrajine Sergej Gnjezdilov, javnosti poznat kao pristalica bivšeg ukrajinskog ministra odbrane Mihaila Fedorova, zapanjio je javnost predlogom o mobilizaciji žena bez dece.
12.08.2026
22:30
Britanski seksolozi sproveli su veliko istraživanje među Evropljanima različitog uzrasta i pola o seksualnim navikama, a posebno su izdvojili odgovore na pitanje koliko su često imali seksualne odnose u poslednja tri meseca.
12.08.2026
23:20
Psiholozi tvrde da muškarac koji vas ne gleda u oči može biti zainteresovan za vezu, pokazao je eksperiment sa 105 studenata.
12.08.2026
22:20
Stjuardesa Šeri Piters, koja iza sebe ima čak 27 godina iskustva u avio-industriji, otkrila je nekoliko korisnih trikova koji putnicima mogu pomoći da se lakše naspavaju tokom dugih letova i izbegnu iscrpljenost nakon sletanja. Kako objašnjava, izbor sedišta može imati veliku ulogu, a uz nekoliko jednostavnih saveta putovanje može biti znatno prijatnije.
12.08.2026
21:05
Sočni čoko kolač je pravi izbor za sve ljubitelje čokolade. Mekan, bogat i neodoljivo sočan, ovaj kolač se topi u ustima i osvaja već na prvi zalogaj.
12.08.2026
20:30
Mnoge žene depiliraju ili briju intimnu regiju, međutim, britanska doktorka Eva Meleg upozorava da to može dovesti do raznih problema sa kožom intimne zone, piše "San".
12.08.2026
20:00
Starleta Ava Karabatić je ekskluzivno za Informer otkrila sve detalje o agoniji i nasilju koje je, kako je ispričala, pretrpela od strane svog verenika.
12.08.2026
21:30
Nakon što je prijavila verenika za nasilje i dala izjavu policiji, ekipa Informera ekskluzivno je uhvatila starletu Avu Karabatić u jednom beogradskom kafiću vidno utučenu.
12.08.2026
21:18
Pop diva Jelena Karleuša se uživo uključila u program "Srpskog dnevnika" na televiziji Informer, gde je govorila o zabrani koncerta u Hrvatskoj i burnim reakcijama koje su usledile nakon najave nastupa.
12.08.2026
21:26
Bivša rijaliti učesnica Ana Korać trenutno uživa u odmoru, a fotografijom sa luksuzne destinacije ponovo je privukla pažnju svojih pratilaca.
12.08.2026
23:53
Bivša rijaliti učesnica Aleksandra Nikolić napravila je pometnju na društvenim mrežama objavivši vrele fotografije u kupaćem kostimu.
12.08.2026
23:19
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.