Sutra inicijativni odbor pokreta! Vučić najavio: Od sutra će se sve znati - ime, program i simboli!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas posetu Topličkom i Jablaničkom okrugu.
22.03.2025
08:54 >> 16:13
Ministarstvo privrede
Vesti
Ministarka je istakla da je "hrabar čovek i veliki patriota, prijatelj i saborac, gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović dostojanstveno odgovorio grupi Đilasovih nasilnika, koji su ga divljački napadali i vređali."
- Strašno je ovo i gledati, a kamoli biti meta nasilnika koji su spremno i smišljeno došli ne samo da isprovociraju i vređaju, već da povrede legalno i legitimno izabranog gradonačelnika Niša. Ovakvi incidenti, unapred pripremani i planirani sa namerom da se političkom neistomišljeniku nanesu i fizičke povrede, dokaz su da Đilasova opozicija jedino nasilje i izazivanje haosa vidi kao način za dolazak na vlast. Znaju da vređaju, prete, lažu, tuku. I to je sav njihov politički program. Tužno i sramno! Za razliku od njih, naš predsednik Srbije Aleksandar Vučić i SNS na čelu sa Milošem Vučevićem, svojim radom i rezultatima garantuju građanima Srbije izvesnu budućnost, u ekonomski snažnoj, mirnoj i stabilnoj Srbiji. Pobediće Srbija - naglasila je Mesarović na svom Instagram nalogu.
Ministar bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Srbije sa dijasporom Đorđe Milićević osudio je jezivo nasilje u Nišu.
- Srbija je snažna, demokratska i uređena država u kojoj vladaju red, zakon i institucije, a ne ulična manjina koja pokušava da silom nametne svoju volju. Svako ko misli da će zaustaviti Srbiju, paralisati život građana i urušiti demokratski poredak, grubo se prevario! Srbija nije i nikada neće biti zemlja u kojoj će mala grupa nasilnika odlučivati umesto naroda! Nema i neće biti paralelnih institucija, nema više vremena kada su manjinske grupe donosile sudbonosne odluke bez demokratskog legitimiteta, nema više scenarija u kojem se vlast osvaja mimo izbora. Srbija neće stati, Srbija neće pasti, Srbija neće biti talac uličnog terora!
Foto: Tanja Andric
- Sila, haos i anarhija nikada neće biti način da se upravlja Srbijom! Poslednjih dana svedoci smo organizovanih pokušaja podrivanja institucija države, blokade normalnog života građana i nametanja manjinske volje većini. Grupa samozvanih „lidera“ smatra da ima pravo da zaustavlja Srbiju, blokira ulice, zaustavlja tramvajski saobraćaj, sprečava ljude da idu na posao, odvode decu u škole i žive od svog rada. Ko im je dao to pravo? Gde su dobili legitimitet? Na kojim izborima su dobili podršku građana? Odgovor je jednostavan – nigde! Oni nemaju podršku naroda, nemaju demokratski legitimitet, nemaju pravo da nasilno uvode anarhiju. Srbija nije bezvlašće i nikada to neće biti! Ako neko misli da će kroz pritiske, blokade i haos naterati Srbiju da posustane, greši. Srbija ide napred, institucije rade, sistem funkcioniše i niko neće zaustaviti razvoj i stabilnost naše zemlje.
- Demokratija nije bezakonje, Srbija je zemlja institucija, a ne ulice! Srbija je u proteklim mesecima jasno pokazala svoju demokratsku zrelost. Četiri meseca održavali su se protesti koji nijednom nisu bili prijavljeni, i nad kojima se nijednom nije sprovodila bilo kakva vrsta represije. Država je garantovala bezbednost demonstrantima, bez obzira na to što su kršili zakon, bez obzira na to što je svaki njihov skup bio nelegalan. Nijedna palica nije podignuta, nijedan protest nije razbijen. Ali ako neko smatra da je tolerancija države slabost, ako neko misli da će Srbija dozvoliti da se uličnim terorom ruše institucije, greši!
- Srbija nije i nikada neće biti talac manjine koja želi da uzurpira državu. Paralelne institucije ne postoje, jedina vlast je vlast koju je narod izabrao!
- Svedoci smo pokušaja da se Srbija vrati u mračne periode kada su politički gubitnici odlučivali u ime naroda, bez legitimiteta. Srbijom neće upravljati nikakvi plenumi, krizni štabovi i samozvani „narodni zborovi“. Srbijom može upravljati samo narod, kroz svoje legalno izabrane institucije. Svesni da na izborima nemaju šanse, sada pokušavaju da naprave haos na ulicama. Ali građani Srbije dobro znaju ko su oni! Narod neće dozvoliti da neko ko je izgubio svaki izbor sada uzme vlast bez izbora. Narod neće dozvoliti da neko mimo demokratskih procesa pokuša da preuzme državu. Srbija ide napred, i niko je neće zaustaviti! Oni koji danas govore o nekakvoj „prelaznoj vladi“ u stvari sanjaju da im neko pokloni vlast koju narod nije hteo da im da.
- Sanjaju o vremenima kada se vlast osvajala bez izbora, bez volje građana. Ali ta vremena su prošla! Srbija je demokratska država u kojoj je glas naroda jedini legitiman. O Srbiji odlučuju građani, a ne grupa političkih gubitnika koji žele da mimo izbora dođu na vlast. Nijedna lažna „revolucija“ neće proći! Nikakav „zvučni top“ neće promeniti činjenice! Srbija je uređena država u kojoj se zna ko odlučuje, a to su građani na izborima, a ne ulice!
- Srbija neće stati, neće pokleknuti, neće ustuknuti pred nasiljem. Sistem će nastaviti da funkcioniše, institucije će nastaviti da rade, a pristojna i većinska Srbija nastaviće da živi u miru, stabilnosti i napretku. Srbija nije i nikada neće biti talac haosa, Srbija je država snažnih institucija - navodi se u saopštenju.
Zvanični srednji kurs dinara za evro danas će iznositi 117,3751 dinara, što je neznatna promena u odnosu na sredu, objavila je danas Narodna banka Srbije (NBS).
17.07.2026
07:00
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje.
17.07.2026
06:30
Zlatibor i Tara prepoznatljivo su prirodno bogatstvo Srbije i van granica zemlje, a na samo petnaestak kilometara od Užica još takoreći neotkriveni dragulj mogao bi da im preuzme slavu!
17.07.2026
08:00
Anafilaktički šok izazvan ujedom pčele, ose ili stršljena može dovesti do zastoja srca za samo 15 minuta, a jedino oružje je auto-injektor adrenalina koji ne sme svako da nosi.
16.07.2026
22:00
Ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da su razgovori između MOL-a i Gaspromnjefta o NIS-u u toku i da su takvi razgovori teška stvar.
16.07.2026
20:58
Apelacioni sud u Skoplju doneo je odluku koja menja sve u slučaju svirepog ubistva male Vanje Gorčevske, zločina koji je u 2023.godine podigao ceo region na noge i ostavio javnost u nemom šoku. Sud je ukinuo oslobađajuću presudu Aleksandru Gorčevskom, ocu zverski ubijene devojčice, i ceo predmet vratio na ponovno suđenje.
17.07.2026
08:29
U Višem sudu u Nišu danas se nastavlja suđenje roditeljima dečaka ubice iz Niške Banje, a nakon prethodnog ročišta, ova pravosudna institucija donela je odluku da im ukine meru zabrane prilaska, sastajanja i komunikacije sa njihovim sinom, koji se nalazi u psihijatrijskoj ustanovi.
17.07.2026
07:51
Tokom protekle noći u Beogradu je došlo do više udesa u kojima je poginula jedna, a povređene su tri osobe.
17.07.2026
07:13
Podgorička policija uhapsila je E. Z. (41) zbog sumnje da je pokušao da opljačka kiosk u naselju Stari Aerodrom, a žrtva je bila niko drugi do njegova rođena supruga koja je u tom trenutku radila u objektu.
17.07.2026
06:30
U centru Beograda večeras se dogodila stravična saobraćajna nesreća u kojoj je vozač motocikla poginuo, a motor se zapalio nakon sudara.
16.07.2026
23:44
Cene nafte porasle su danas nakon što su Sjedinjene Američke Države i Iran pojačali međusobne napade u Persijskom zalivu, dok narušeno primirje ograničava protok nafte kroz Ormuski moreuz.
17.07.2026
08:31
Iran je gađao američku vojnu infrastrukturu u Kuvajtu, Bahreinu i Kataru tokom noći i jutra kao odgovor na novi talas američkih napada na Islamsku Republiku.
17.07.2026
07:31
Ruski stručnjaci analizirali su američki udarni dron „Hornet“, koji je, prema ruskim izvorima, presretnut sredstvima za elektronsko ratovanje i prizemljen gotovo neoštećen.
17.07.2026
06:30
Ruski vojni volonter i publicista Aleksej Živov upozorio je da Rusija mora bez odlaganja da obnovi sovjetska atomska skloništa i počne izgradnju novih
17.07.2026
06:00
Kris Džener, majka starlete Kim Kardašijan, tužnom objavom na društvenoj mreži Instagram saopštila je javnosti da je ostala bez majke Meri Džo Šenon, koju su svi u porodici oslovljavali nadimkom Em Džej.
16.07.2026
21:01
Izdvojili smo za vas savršenu letnju listu od pet fantastičnih serija na Netfliksu koje će vas ove sezone potpuno prikovati za ekrane.
16.07.2026
19:05
O životu slavnog glumca Slaviše Čurovića malo se zna, ali je on jednom prilikom ispričao kako je na beogradskim ulicama živeo kao beskućnik.
16.07.2026
15:01
Milena Dravić prvi put se udala za poznatog reditelja Purišu Đorđevića.
16.07.2026
14:12
Glumac Bekim Fehmiu igrao je Odiseja decenijama pre nego što je ova uloga pripala Metu Dejmonu u novom ostvarenju Kristofera Nolana.
16.07.2026
12:58
Meta je predstavila novi generator slika zasnovan na veštačkoj inteligenciji Mjus Imidž, koji je besplatno dostupan putem aplikacije Meta AI, kao i na platformama Instagram i WhatsApp.
17.07.2026
09:00
Topli letnji dani mogu da umore i obore energiju, ali nekoliko jednostavnih prilagođavanja može da pomogne da intima ne padne u drugi plan.
16.07.2026
23:20
Samopouzdana žena ne čeka tuđe odobrenje, ne beži od rizika i ne traži spoljašnju potvrdu za svoje odluke.
16.07.2026
22:20
Epl je godinama imao drugačiji pristup od Android proizvođača i nije se upuštao u trku za što većim kapacitetom baterije. Međutim, dolazak Ajfona 18 serije mogao bi da označi veliki preokret, jer se očekuje da će AEpl napraviti značajne promene i ozbiljnije odgovoriti na konkurenciju kada je u pitanju trajanje baterije.
16.07.2026
22:00
Iako su savremene drogerije prepune različitih preparata koji obećavaju jaču, gušću i zdraviju kosu, mnogi ljudi i dalje veruju tradicionalnim kućnim receptima. Među najpoznatijim takvim metodama nalazi se utrljavanje male količine domaće rakije u vlasište,
16.07.2026
21:30
Voditelj Milan Milošević gostovao je u emisiji "Demanti", gde je otkrio da mu je nuđeno vrtoglavih 10.000 evra kako ne bi objavio jednu vest, što je on odbio.
16.07.2026
22:40
Voditelj Milan Milošević je u našoj emisiji "Demanti" izneo šok detalje o orgijama u Rovinju, ali i otkrio ko je sve od poznatih tamo bio!
16.07.2026
21:20
Pevačica Lepa Brena i njen suprug Boba Živojinović pazarili su novu jahtu, a luksuzno plovilo nosi naziv "Lejdi B".
17.07.2026
08:35
Samo četiri dana pred superfinale Dragana Stojančević i Dušica Đokić izbačene su iz trke za prvo mesto u devetoj sezoni "Elite".
17.07.2026
07:36
Pevačica Kaja Ostojić osvrnula se na performans poznatog repera Dragomira Despića Desingerice, koji je nedavno u Budvi šokirao javnost - ošišavši pola kluba.
16.07.2026
23:53
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.