Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović osudio je ponovni napad na prostorije Pokreta za narod i državu u Nišu i pozvao nadležne organe da hitno reaguju i da otkriju i procesuiraju počinioce tog vandalskog čina.
- Najoštrije osuđujem poslednji u nizu napada huligana na prostorije Pokreta za narod i državu Niš i pozivam nadležne organe da hitno reaguju i da otkriju i procesuiraju počinioce tog vandalskog i necivilizacijskog čina - izjavio je gradonačelnik Pavlović.
On je je povukao jasnu liniju između tog i drugih napada počinjenih od strane blokadera nad političkim neistomišljenicima u proteklih godinu dana.
- Ovo je četvrti u nizu napada na prostorije Pokreta za narod i državu, za četiri meseca od kada su otvorene u Nišu. Ti napadi se nadovezuju na nebrojene napade na prostorije Srpske napredne stranke i linč koji su blokaderi sproveli u našem gradu 21. marta 2025. godine, kamenujući žene i iživljavajući se nad starima. Tužilaštvo ne može da ostane nemo pred tim aktima nasilja, počinjenim iz mržnje prema ljudima koji drugačije misle. U protivnom, poslaće se poruka da je jedino blokadersko mišljenje legitimno i da je opravdano učiniti bilo šta prema ljudima koji drugačije misle ili uništavanje prostorija stranaka ili pokreta koji zastupaju ideje drugačije od blokaderskih - zaključio je Pavlović.
Od kada su prostorije Pokreta za narod i državu Niš otvorene, početkom septembra 2025. godine, ovo je četvrti napad na njih, a prethodna tri puta blokaderi su ih zasipali kamenicama i jajima uz pričinjavanje materijalne štete.
Serija "Porodica" o bivšem predsedniku Srbije Slobodanu Miloševiću i njegovom hapšenju krajem marta i početkom aprila 2001. godine, koja se prikazuje na Informer televiziji, nanovo je otvorila pitanje o ovom burnom periodu u novijoj srpskoj istoriji.
Kulturno umetničko društvo (KUD) Antiblokaderi objavili su novu pesmu koja čuva uspomenu na časne ljude, hrabre studente iz Pionirskog parka koji su sačuvali Srbiju.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar policije Ivica Dačić govorio je o najrazličitijem spektru tema u novogodišnjem intervjuu koji je dao za Informer televiziju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Serija "Porodica" o bivšem predsedniku Srbije Slobodanu Miloševiću i njegovom hapšenju krajem marta i početkom aprila 2001. godine, koja se prikazuje na Informer televiziji, nanovo je otvorila pitanje o ovom burnom periodu u novijoj srpskoj istoriji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić održao je sinoć u Mrkonjić Gradu istorijski govor, poslednji sa funkcije šefa naše države, poslavši niz moćnih poruka Srbima, ali i čitavom svetu.
Predstavnik Srba iz Crne Gore i predsednik Demokatske narodne partije (DNP) Milan Knežević sinoć je poslao snažnu poruku iz Mrkonjić Grada zbog kojih se tresla Podgorica.
Na Tasosu je zabeležen incident koji je uznemirio turiste i meštane, nakon što je iz automobila sa balkanskim tablicama navodno izbačen zapaljeni opušak!
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa predstavnicima Udruženja naftnih kompanija Srbije (UNKS) i Naftne industrije Srbije o dopremanju naftnih derivata u uslovima višenedeljnog niskog vodostaja reke Dunav.
Pripadnici carinske služve u francuskoj luci Marsej od početka ovoga leta zaplenili su više od 51.000 plišanih i drugih igračaka opasnih po zdravlje dece, a iste su poreklom iz Kine.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova, Ivica Dačić oglasio se povodom Sirijaca A. B. (32) i F. B. (32). koji su uhapšeni u Beogradu zbog krijumčarenja ljudi.
Juče se u primorskom mestu Šušanj u Crnoj Gori dogodio stravičan incident kada je J. P. (27) iz Bara, upravljajući vozilom marke "mercedes", udario dete (5) koje se kretalo peške, a potom pobegao sa lica mesta.
Danas se navršavaju tačno tri godine od zločina koji je zaprepašćenjem okovao Srbiju. Tog 5. avgusta 2023. godine, u selu Klokočevac kod Majdanpeka, ugašen je život Dejana Paunovića (33), vrednog domaćina i oca četvoro dece, u režiji njegove supruge Slađane Paunović (28) i njenog ljubavnika Srećka M.
Bil Esajli, prvi pomoćnik američkog državnog tužioca za distrikt centralna Kalifornija, objavio je fotografiju muškarca uhapšenog na golf terenu predsednika Donalda Trampa, a protiv kojeg je podignuta federalna optužnica zbog posedovanja neprijavljenog oružja.
U Murmansku je svečano ispraćena sedma međunarodna naučno-prosvetiteljska ekspedicija „Ledolomac znanja“, koja je na palubi atomskog ledokola „50 godina Pobede“ okupila više stotina talentovanih školaraca sa svih krajeva sveta.
Ukrajinu je zahvatio snažan toplotni talas! U utorak je temperatura dostigla +34 stepena, dok se danas očekuje još toplijih +36, dok će četvrtak biti paklen sa 37 stepeni u Celzijusovom plusu.
Na aerodromu Lajpcig/Hale tokom noći je proglašena bezbednosna uzbuna nakon što je u blizini piste pronađen dron sa paketom koji je sadržao detonator, zbog čega su letovi privremeno obustavljeni, a nekoliko aviona preusmereno.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Iako se mnogi psi mogu prilagoditi različitim uslovima života, postoje rase kojima je potreban znatno veći prostor i mnogo više aktivnosti nego što stan može da im pruži.
Prilikom planiranja putovanja, sve više turista pažnju usmerava na izgled i kvalitet smeštaja, a ne samo na znamenitosti, plaže ili gastronomsku ponudu
Sutra od 20 časova na Jutjub kanalu "Informer portal" očekuje vas novo izdanje emisije "Demanti", u kojoj će jedna od najpoznatijih domaćih voditeljki otvoriti dušu iskrenije nego ikada do sada.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.