Bivši visoki funkcioner Demokratske stranke (DS) Goran Ješić pre nekoliko dana nastavio je da udara po svojima žestoko potkačivši poljoprivrednike. Rekao je da su poljoprivrednici neozbiljni, jer ova vlast ulaže u poljoprivredu više od prethodne.
I taman kad su se oko toga strasti stišale, buknuo je novi blokaderski rat.
Ona je rekla da su poljoprivrednici "malo zakasnili", uz podrugljiv smeh, i rekla su njihovi ciljevi nemoguće, čak istakavši i pomalo licemerni jer je "nemoguće stopiranje uvoza i izvoza, a svi oni poneke proizvode iz izvoza imaju u svojim frižiderima.
- To je sve izlišno, i u pitanju je jedna farsa, ja mislim da će oni na kraju stradati - rekla je Popović.
Pljuvačina na poljoprivrednike se nastavlja. Nakon Ješića tu je profesorka Popović.
Žena koja je svojevremeno, pod misterioznim okolnostima, preko noći, otplatila kredit od 400.000 franaka. Kao i da se zalagala za interese banaka, i to na štetu građana koji su bili zaduženi u… pic.twitter.com/WL7F1KwCiZ
— Bora (@BoraKonj) February 16, 2026
Ona je rekla da "nemaju osnovno što su tražili a to je ambijent u kome mogu da funkcionišu, a sad traže ne ambijent a ne grana broj jedan, da budu najzaštićeniji, nema razloga da to iko prihvati".
Njihove zahteve nazivala je "dečjom pričom" i "suviše naivnom da bi bila ostvariva".
U Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu održana je svečana akademija povodom dva veka od osnivanja Matice srpske, a blokaderi siledžije su užasnim i agresivnim ispadima, napadajući žene i sveštenike, pokušali da tu manifestaciju prekinu i ponize.
Istorija Srbije ne pamti ovakav dan! Novosadske ustaše-blokaderi, koji se predstavljaju kao budućnost Srbije, vređale su patrijarha Porfirija, napale mitropolita SPC vladiku Joanikija i pokušale da spreče obeležavanje 200 godina Matice srpske!
Pristalice predsednika Srbije Aleksandra Vučića vratile su večeras nasilne blokadere u Novom Sadu na fabrička podešavanja uzvrativši im na način koji njih najviše boli.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu održana je svečana akademija povodom dva veka od osnivanja Matice srpske, a blokaderi siledžije su užasnim i agresivnim ispadima, napadajući žene i sveštenike, pokušali da tu manifestaciju prekinu i ponize.
Neko na "holideju", a neko se bori za Srbiju! Dok se nosilac blokaderske liste Vladan Đokić treći put ove godine brčka na moru, predsednik Aleksandar Vučić neumorno obilazi Srbiju i Republiku Srpsku i razgovara sa narodom, sluša probleme običnog čoveka i nudi rešenja!
General Aleksus Grinkevič, komandant Evropske komande američke vojske (EUCOM), uputio je Pentagonu pisano upozorenje da će, ukoliko ne dobije još jedan mornarički razarač, morati da bira između odbrane Izraela i teritorije Sjedinjenih Američkih Država.
Kada su visoke temperature, zaštitu od sunca postavite sa spoljne strane vetrobranskog stakla, jer je dvostruko efikasniji od onog koji se stavlja iznutra. Najefikasniju zaštitu pruža cerada koja prekriva veći deo vozila, jer može smanjiti temperaturu u unutrašnjosti automobila za čak 10 stepeni.
Iz užičkog JKP Vodovod apeluju na građane da vodu za piće koriste racionalno i odgovorno, zbog izuzetno visokih temperatura došlo je do rekordne potrošnje
Bila je to odlična vest koja je dočekala čitaoce Večernjih Novosti tog 4. avgusta 1960. godine: u velikim gradovima u Srbiji je upravo bila završena vakcinacija protiv dečije paralize. Kako su pisale Novosti, „Sejbinovu živu vakcinu“ primila su deca predškolskog i školskog uzrasta u Valjevu, Zaječaru, Užicu, Subotici i Zrenjaninu dok je vakcinacija upravo počela u Šapcu i Leskovcu.
M. Đ. (40), M. S. (32), M. K. (31) uhapšeni su u Subotici zbog sumnje da su počinili krivično delo teško ubistvo, tako što su na Karaburmi, kako se sumnja, usmrtili Radivoja G.
Prpadniku tzv. lažne policije Kosovo A.V. (36), Osnovni sud u Aleksincu izrekao je kaznu zatvora od 10 meseci uslovno na dve godine zbog otmice i zlostavljanja njegove emotivne partnerke Kruševljanke I.Ž.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se na auto-putu na području Sopota, nedaleko od Begaljičkog brda, u smeru ka Nišu, kada je automobil izleteo sa puta i prevrnuo se.
Policija u Užicu zaplenila je oko šest kilograma amfetamina i uhapsila jednu osobu zbog sumnje da je izvršila krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga
Ruski vojnik je danas otvorio vatru na svoje kolege u Sevastopolju, gradu na Krimu koji je pod kontrolom Rusije, ubivši jednog vojnika i ranivši drugog.
Zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihteru pogodio je jutros područje u blizini Pize u centralnoj Italiji, saopštio je Italijanski nacionalni institut za geofiziku i vulkanologiju.
Toplotni talas koji je zahvatio Egipat trajaće do srede ili četvrtka, a zbog visokog nivoa vlažnosti percipirana temperatura povećava se i do četiri stepena Celzijusa, podaci su Egipatskog meteorološkog zavoda (EMA).
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je danas da je ta zemlja u ponedeljak uveče bila nekoliko milimetara udaljena od potpunog zatvaranja nuklearne elektrane Pakš, ali da je do jutros nivo vode porastao za santimetar i po, tako da poslednja turbina i dalje radi.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Često korišćenje veštačke inteligencije (AI) može da dovede do razvoja zavisnosti, oteža neposrednu komunikaciju među ljudima i izazove probleme u prilagođavanju društvenom okruženju, izjavila je direktorka Instituta za kliničku psihologiju i socijalni rad moskovskog Univerziteta Pirogov Vera Nikišina.
Mitiseri nastaju kada se pore zapuše viškom masnoće i nečistoćama, a najčešće se javljaju na nosu, čelu i bradi. Njihovo ceđenje može izazvati iritaciju i oštetiti kožu.
Kada su napolju visoke temperature, retko ko želi dugo da stoji pored šporeta. Zato su brza i lagana jela idealan izbor, a ova testenina sa limunom pravi je dokaz da se od nekoliko sastojaka može napraviti obrok pun ukusa.
Američka internet platforma Redit ostvarila je u drugom kvartalu 2026. godine bolje rezultate od očekivanja Volstrita, uz skok neto dobiti za 183 odsto međugodišnje na 253 miliona dolara, ali su akcije uprkos tome pale više od 10 odsto nakon što je rukovodstvo upozorilo na nestabilan priliv korisnika sa internet pretraživača usled sve većeg uticaja veštačke inteligencije (AI).
Starleta Stanija Dobrojević pred kamerama je ogolila dušu i otkrila šokantne detalje telefonskog razgovora sa majkom bivšeg verenika, Mevlidom Durdžić.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.