Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predsednikom Vlade Slovačke Republike Robertom Ficom na Samitu EU–Zapadni Balkan u Tivtu
U Tivtu se danas održava samit lidera Evropske unije i Zapadnog Balkana pod sloganom "Zajednički prosperitet i stabilnost EU i Zapadnog Balkana", čija će glavna tema biti proširenje EU, a Srbiju će na skupu predstavljati predsednik Aleksandar Vučić.
Detalji razgovora objavljeni su putem zvaničnog instagram naloga predsednika:
- Srdačan i prijateljski razgovor sa Robertom Ficom o evropskoj budućnosti Srbije, trenutnoj dinamici i mogućnostima za ubrzanje procesa proširenja Evropske unije, regionalnim izazovima i daljem unapređenju saradnje naših zemalja. Razmenili smo mišljenja i o aktuelnim političkim i ekonomskim prilikama u Evropi i regionu, snažnijoj političkoj saradnji i potencijalma za povećanje trgovinske razmene i snažnije povezivanje privreda Srbije i Slovačke. Izrazio sam zahvalnost Slovačkoj na podršci evropskom putu Srbije i sprovođenju reformi, kao i na njenom čvrstom i principijelnom stavu kada je reč o očuvanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta naše zemlje - otkrio je Vučić.
Poslednjih dana u Crnoj Gori stvoren je gotovo jedinstven medijski narativ prema kojem je Srbija navodno vodila neku vrstu hibridnog rata protiv Crne Gore, mešala se u unutrašnje procese i predstavljala pretnju stabilnosti države.
U Tivtu se danas održava samit lidera Evropske unije i Zapadnog Balkana pod sloganom "Zajednički prosperitet i stabilnost EU i Zapadnog Balkana", čija će glavna tema biti proširenje EU, a Srbiju će na skupu predstavljati predsednik Aleksandar Vučić.
Blokaderska voditeljka N1 Danica Vučenić ponovo je u svom prepoznatljivom stilu napala predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ovoga puta povodom njegove posete Tivtu i Samita koji se održava u Crnoj Gori.
Hrvati i njihovi mediji ne odustaju od napada na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, pa se tako hvataju i za teme koje nemaju apsolutno nikakve veze s njima.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom izveštavanja pojedinih crnogorskih medija o učešću predsednika Srbije Aleksandar Vučić na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan održanom u Tivtu.
Dukljanski politikant Milo Đukanović, diktator koji se 30 godina grčevito držao vlasti u Crnoj Gori, uključio se u opštu hajku na Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića.
Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić izjavila je danas da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kako je rekla, uprkos sabotažama imao uspešno učešće na samitu EU-ZB u Tivtu i uradio važne stvari za Srbiju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom razgovora sa novinarima, osvrnuo se na skandalozne poruke koje su osvanule na transparentima u pojedinim gradovima u Crnoj Gori, pred dolazak predsednika u Tivat povodom Samita EU-Zapadni Balkan.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je juče iz Tivta da će Srbija, uprkos skandaloznim porukama mržnje koje su prethodnih dana stizale iz Crne Gore, nastaviti da pruža prijateljsku i bratsku ruku toj zemlji.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić izjavio je danas da će predsednik Aleksandar Vučić tokom Samita u Tivtu, gde će imati sastanke sa liderima EU i vodećih država članica, zastupati interese građana Srbije i da će se boriti za napredak zemlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poslednjih dana u Crnoj Gori stvoren je gotovo jedinstven medijski narativ prema kojem je Srbija navodno vodila neku vrstu hibridnog rata protiv Crne Gore, mešala se u unutrašnje procese i predstavljala pretnju stabilnosti države.
Dva snažna zemljotresa pogodila su Venecuelu u razmaku od samo 39 sekundi, a drugi potres, magnitude 7,5, jedan je od najjačih koji su pogodili ovu južnoameričku zemlju u poslednjih sto godina.
Veliki vidovdanski skup Srpske napredne stranke "Srbija, jedna porodica", koji će okupiti građane iz svih delova naše zemlje, biće održan u subotu, ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu.
Država nastavlja sa programom podrške mladima pri kupovini prve nekretnine, proširivanjem garantne šeme za dodatnih 300 miliona evra, sa 600 na 900 miliona evra, rekao je prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali.
U 93 dana koliko će trajati specijalizovana izložba Ekspo 2027, koja će sledeće godine biti održana u Beogradu, imaćemo neverovatnih 8.000 događaja, izjavio je prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali. On je dodao da je zbog toga važno da omogućimo da sve funkcioniše najbolje moguće.
Skupština Srbije usvojila je danas Zakon o izmenama i dopunama Zakona o presađivanju ljudskih organa, kojim se unapređuje pravni okvir za proces transplantacije.
Mile Ivanović (30) iz Šapca, koji je teško povređen u požaru i nalazi se u kritičnom stanju na Klinici za opekotine u Beogradu, potrebna je pomoć za dalje lečenje.
Porodica iz Srbije doživela je pravu agoniju nakon što je tokom ulaska u Grčku nestao pasoš jednog člana porodice. Oni su uputili hitan apel svim putnicima koji su možda pronašli ili greškom preuzeli ovu putnu ispravu.
Stravična saobraćajna nezgoda dogodila se danas na deonici Ibarske magistrale od Kraljeva do Raške, na samom skretanju za Gokčanicu, kada su se sudarili kamion i automobil.
U Crnoj Gori u toku je hapšenje više osoba osumnjičenih za stvaranje kriminalne organizacije i krijumčarenje, a među uhapšenima je i pripadnik Uprave policije Crne Gore.
Muškarac P. M. (51) koji je pretukao dečaka u Kruševcu priznao je krivicu, ali Tužilaštvo nije predložilo određivanje pritvora jer ne postoji opasnost od bekstva, pa će se braniti sa slobode.
Beogradska policija i dalje traga za muškarcem koji je u ponedeljak u kafiću u Kumodražu likvidirao Darka Veskovića Priku (46), navodnog pripadnika "škaljarskog klana", a poznati forenzičar Časlav Ristić je analizirao snimak ubistva.
Američki milijarder, direktor „Tesle“ i osnivač „Spejsiksa“ Ilon Mask optužio je USAID da je novcem američkih poreskih obveznika finansirao istraživanja koronavirusa povezana sa laboratorijom u Vuhanu.
Francuska mornarica presrela je tanker „Deliver“, koji Pariz povezuje sa ruskom „flotom iz senke“, dok je plovio duž obale Sicilije, saopštio je predsednik Francuske Emanuel Makron.
Glumica Dženifer Grej nedavno je govorila o filmu "Krvava zora" koji je snimala sa kolegom Patrikom Svejzijem gde je posebno opisivala snimanje "vrućih scena".
Slavna pevačica Ariana Grande slučajno je pokazala dojku kroz tanku kariranu haljinu, a sporna fotografija je brzinom svetlosti zapalila društvene mreže.
Nova misteriozna serija na Netfliksu, "I will find you" ruši sve moguće rekorde gledanosti i zvanično je ostvarila najuspešniji debi na ovoj platformi.
Leto svako doživljava na svoj način, ali kada su parfemi u pitanju, većina se slaže da su najpoželjniji oni lagani, osvežavajući i puni sunčane energije.
Domaći sirup od višanja predstavlja pravi letnji specijalitet koji možete koristiti na različite načine, kao osvežavajući napitak, preliv za poslastice ili dodatak omiljenim desertima.
Novi navodi o odnosu Donalda i Melanije Tramp ponovo su privukli pažnju javnosti nakon što su u knjizi "Promena režima: Unutar imperijalnog predsedništva Donalda Trampa" objavljeni detalji iz njihovog života u Beloj kući.
Pevač Boban Rajović našao se u centru pažnje tokom utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine i Katara u Sijetlu, gde je zajedno sa hiljadama navijača proslavio veliki uspeh bosanskog nacionalnog tima.
Pevačica Emina Jahović godinama važi za jednu od najlepših žena na domaćoj javnoj sceni, a sada je otvoreno govorila o estetskim intervencijama i priznala da se zbog jedne odluke veoma brzo pokajala.
Davne 2006. godine publika je za pobednika prve sezone rijalitija "Veliki brat" izabrala Ivana Ljubu, tadašnjeg pijanistu iz Beograda, koji je svojim ponašanjem, obrazovanjem i kulturom osvojio simpatije gledalaca širom regiona.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.