Politikant Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Univerziteta u Beogradu zarad političke karijere, doslovce vodi ovu važnu instituciju u propast!
Ovo dokazuju podaci prestižne liste 'Nature index' i bilans šestogodišnjeg Đokićevog vođenja univerziteta.
Kada je Vladan Đokić, naime, preuzeo funkciju rektora, Univerzitet u Beogradu bio je 804, a sada je tek na 981. mestu, što je pad od čak 177 mesta!
Danas su stigli najnoviji, šokantni podaci Nature Indexa.
To je tabela koja prati koliko su i kakve radove objavljivali profesori, asistenti, naučni saradnici i docenti u 82 najznačajnija svetska naučna časopisa.
Prema njegovim rečima, ono što se nekada smatralo akademskim vođstvom danas sve više liči na klasičnu političku kampanju sa katastrofalnim ekonomskim i društvenim rezultatima.
- Ako ste se ikada pitali kako bi rektor Đokić vodio državu, dovoljno je da vidimo kako danas vodi univerzitet. A o tome najbolje govore činjenice. Stigli su najnoviji, šokantni podaci liste 'Nature index'. To je tabela koja prati koliko su i kakve radove objavljivali profesori, asistenti, naučni saradnici i docenti u 82 najznačajnija svetska naučna časopisa. Da vidimo gde se, pod Đokićem, danas nalazi Univerzitet u Beogradu. Godine 2020, kada je došao na čelo univerziteta, Univerzitet u Beogradu bio je na 804. mestu na ovoj listi. To je bilo sasvim solidno mesto. Već 2022. godine pao je na 842. mesto, da bi 2024. godine pao na 895. mesto. Prema najnovijim podacima za 2026. godinu, Univerzitet u Beogradu, koji vodi Đokić, nalazi se na 981. mestu - ističe Piper.
Foto: Inofrmer/Pedja Milosavljević
Piper dodaje da je ovde računica vrlo jednostavna.
- Za šest godina, koliko Đokić vodi Univerzitet u Beogradu, ta ustanova pala je za 177 mesta na listi 'Nature index'. Na najznačajnijoj tabeli za akademski svet, gde se prati broj naučnih radova objavljenih u 82 najvažnija svetska naučna časopisa. To vam govori kako bi izgledala država koju bi vodio Đokić. Svuda bismo padali, svuda bismo imali negativne rezultate. Verujem da narod sve to zna, vidi i da će i ovi najnoviji podaci u vezi sa Univerzitetom u Beogradu pokazati šta ume, odnosno šta ne ume Đokić - naglašava Piper.
- Vladan Đokić je zbog svoje sebične namere da postane političar zapravo sahranio akademski integritet Univerziteta u Beogradu. Zato je Ustavom i zakonima zabranjeno političko delovanje na univerzitetu, jer je neko pametan uvideo da posledice mogu biti zaista pogubne. Đokić je jedino uspeo na poziciji 'akademskog grobara'. I dalje je vrlo neuspeli političar - naglašava Spasić.
- Nije ni čudo što takva prikaza od univerzitetskog profesora i blokaderskog jurišnika ima podršku od nekih centara političke moći u inostranstvu koje nemaju blagonaklon odnos prema našoj otadžbini i narodu. Jasno je da taj čovek nije kompetentan da obavlja dužnost ni predsednika mesne zajednice u nekoj beogradskoj opštini, a kamoli da bude nosilac izvršne ili zakonodavne vlasti u ovoj zemlji. Međutim, upravo takve, antisrpske snage i biraju da budu na čelu blokaderskog pokreta. Međutim, dok takvi budu vodili taj politički pokret, jasno je da on nema šansu u političkoj areni, što nažalost ne spasava Beogradski univerzitet, sve dok ne bude pronađen način da okupacija od strane ovog čoveka nad njim ne bude okončana - naglašava Karanović.
- Ovo je klasičan pokušaj politikanstva i mimikrije, dokaz da je Đokić spreman na sve, da bi se priklonio bilo kom taboru kako bi nekako osvojio podršku naroda. Uostalom, o tome govori i to što je pokušao da zloupotrebi Hilandar, ništa mu nije sveto - ističe Petričković.
Političar Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Beogradskog univerziteta zarad svojih političkih ambicija, pokušao je da pumpa svoj rejting uoči predstojećih izbora zbog čega je otišao na Hilandar!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Politikant Vladan Đokić, koji je uzurpirao funkciju rektora Univerziteta u Beogradu zarad političke karijere, doslovce vodi ovu važnu instituciju u propast!
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski suočava se sa ogromnim padom podrške u društvu, izjavio je poslanik Vrhovne rade Artjom Dmitruk, komentarišući istraživanje Kijevskog međunarodnog instituta za sociologiju.
Sekretarijat za saobraćaj Grada Beograda saopštio je da će od danas doći do obustave saobraćaja u Bulevaru umetnosti, ulici Dr Žorža Matea i na delu auto-puta za Zagreb zbog izvođenja radova na redovnom održavanju ulica i opštinskih puteva.
U većem delu Srbije danas će biti pretežno sunčano i toplo, dok se uz lokalni razvoj oblačnosti kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom očekuju uglavnom u brdsko planinskim predelima. Temperature od 12 do 31 stepen.
Viši sud u Beogradu danas izriče novu presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka ubice iz OŠ „Vladislav Ribnikar“. Nakon što je prva presuda ukinuta, ponovljeni postupak doneo je dramatične preokrete – od šokantnog novog iskaza maloletnog K. K. i proširenja optužnice, do parničnih presuda za odštetu teških preko 411 miliona dinara.
Viši sud u Beogradu bi trebalo danas da izrekne drugu prvostepenu presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima Koste K. koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devet vršnjaka i čuvara te škole i ranio još šest osoba.
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila tokom noći na Bežanijskoj kosi u Beogradu jedna osoba je sa lakšim povredama prebačena u KBC Bežanijska kosa, rečeno je u službi Hitne pomoći.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Žablju uhapsili su A. S. (46) iz ovog mesta, zbog postojanja osnova sumnje da je učinio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga
NATO procenjuje da je Rusija u ratu protiv Ukrajine do sada izgubila više od 1.4 miliona vojnika, ali u Severnoatlantskom savezu veruju da Moskva uprkos enormnim gubicima i dalje ne odustaje od svojih prvobitnih ciljeva.
Predsednik SAD Donald Tramp nije potvrdio da Amerika odmah predaje rakete Ukrajini, niti je direktno najavio novi paket sankcija protiv Rusije, iako su mediji i Telegram kanali masovno tako predstavili njegove izjave posle samita G7.
Ruski ekonomski ekspert Mihail Hazin upozorio je da Evropa još ne razume razmere ekonomskog udara koji joj se sprema, jer se krize koje danas pogađaju svet pogrešno posmatraju kao odvojeni problemi, a ne kao deo raspada starog globalnog poretka.
Bivši analitičar CIA za Rusiju Džordž Bib upozorio je da ukrajinsko-evropske provokacije protiv Rusije mogu da dovedu Sjedinjene Američke Države pred najopasniji mogući izbor: ulazak u rat sa Rusijom, koji bi mogao da preraste u nuklearni sukob, ili odbijanje primene člana 5 i urušavanje NATO-a iznutra.
Bivša dečja zvezda Davej Čejs (Daveigh Chase), publici najpoznatija po jezivoj ulozi Samare u horor filmu "Krug" i kao glas voljene Lilo u Diznijevom klasiku "Lilo i Stič", preminula je u 36. godini, prenosi američki portal TMZ.
Nenad Jezdić, Marija Petronijević i Branko Janković su samo neki od naših poznatih glumaca koji su rešili da gradski asfalt i gužvu zamene životom na selu.
Održavanje mačke hidriranom lakše je nego što mislite. Uz nekoliko jednostavnih trikova, pomoći ćete joj da ostane zdrava i osvežena čak i tokom najvrelijih dana.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Negde na pola puta između Havaja i Australije, u srcu Polinezije, smestio se Tuvalu, džepna država sačinjena od devet koralnih ostrva. Sa površinom od svega nekoliko desetina kvadratnih kilometara, ovo je jedno od najizolovanijih i najmanjih mesta na svetu.
Starinska posna pita savijača pravo je kulinarsko blago koje nas podseća na detinjstvo. Otkrivamo recept koji će vašoj trpezi doneti duh prošlih vremena i miris domaće kuhinje.
Statistika pokazuje da je najkritičnija godina za neverstvo 39. godina, ali stručnjaci objašnjavaju zašto se rizik povećava i u drugim decenijama života.
Buran odnos između Kristine Spalević i Kristijana Golubovića ne jenjava, a u jeku priče o raskidu Golubović je otkrio da su malo pre njega pravili treće dete, kao i da neće sa njom praviti po*no materijal.
Starleta Tamara Đurić ponovo je privukla ogromnu pažnju javnosti nakon što je objavila provokativne snimke koji su se brzo proširili društvenim mrežama.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.