• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

18.06.2026

13:43

Učinimo ih poznatim! Dva narko-dilera iz Mladenovca podržavaju blokadere u rušenju države (FOTO/VIDEO)

Društvene mreže

Vesti

Učinimo ih poznatim! Dva narko-dilera iz Mladenovca podržavaju blokadere u rušenju države (FOTO/VIDEO)

Informer je došao do saznanja ko su ljudi koji zapravo organizuju pojedine proteste i okupljanja studenata blokadera u Mladenovcu.

Prema dokumentaciji u koju je redakcija imala uvid, među osobama koje se dovode u vezu sa organizacijom i koordinacijom određenih aktivnosti nalaze se i lica koja su ranije bila predmet krivičnih postupaka, uključujući postupke za teška krivična dela.

Jedno od tih lica pravosnažno je osuđeno za krivično delo u vezi sa prometom narkotika i nalazi na izdržavanju zatvorske kazne, dok se drugo lice takođe ranije pojavljivalo u evidencijama nadležnih organa zbog različitih krivičnih dela.

Naime, Janković Miroslavu zvanom "Miki žandar, Ćopavi", stavlja se na teret neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, kao i nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija i nanošenje teških telesnih povreda.

Foto: printscreen instagram

 

Janković je osuđen pravosudnom presudom Višeg suda u Beogradu i treba da ide na izdržavanje kazne u trajanju od 3 godine i 8 meseci.

Kako Informer saznaje, Janković poseduje kafe "Istorija", koji se nalazi u Mladenovcu kao i restoran - pečenjaru "Brvnara" koji se nalazi u tom gradu.

 

 

 

 

Janković organizuje i rukovodi protestima u Mladenovcu, preko društvenih mreža uglavnom preko "Facebook"  a i često je prisutan na ostalim protestima u gradovima (Novi Pazar, Kraljevo, Nis, Kragujevac, Beograd i dr).

Foto: printscreen instagram

 

Na protestima ispoljava agresivno ponašanje prema novinarima naročito kada vidi ekipu Informera, osim prema novinarima, izuzetno nasilno se ponaša i prema ostalim građanima koji ne misle kao on, što se može dokumentovani video snimcima.

Kada ne boravi u Mladenovcu, tj. kada je na protestima u drugim gradovima, zamenjuje ga - preuzima organizaciju protesta Nenadović Srećko - takođe iz kriminogene sredine i takođe iz Mladenovca.

 

 

 

 

 Kako saznajemo, Nenadović Srećku stavlja se na teret neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, teška krađa i neovlašćeno držanje opojnih droga, za šta je osuđivan.

Foto: printscreen instagram

 

Informer je takođe došao i do saznanja da je Janković Miroslav na osnovu pisanog naloga Osnovnog suda u Mladenovcu, lišen slobode, radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od 3 godine i 8 meseci i da je na osnovu presude Višeg suda u Beogradu predat u KPZ Požarevac. 

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Ubeđivanje koje je odnelo 10 života: Dok se Kosta K. gušio u mentalnim problemima, majka mu pisala da "izmišlja bolest"
Hronika

Ubeđivanje koje je odnelo 10 života: Dok se Kosta K. gušio u mentalnim problemima, majka mu pisala da "izmišlja bolest"

Nakon ponovljenog suđenja pred Višim sudom u Beogradu, roditeljima dečaka koji je počinio masovno ubistvo u OŠ "Vladislav Ribnikar", Vladimiru i Miljani Kecmanović, izrečene su zatvorske kazne. Pored presude, ovo suđenje je javnosti donelo i duboko uznemirujući uvid u porodičnu dinamiku i odnose koji su prethodili nezapamćenoj tragediji.

18.06.2026

15:15

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set